toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Gitara w trzech odsłonach

22.02.2018

wyświetleń: 289

Oleśnicki Festiwal Gitarowy, czyli gitara w 3 odsłonach: akustycznej, flamenco i klasycznej

W ramach  I Oleśnickiego Festiwalu Gitarowego wystąpią znakomici artyści, którzy w sali widowiskowej BiFK zaprezentują gitarę w trzech odsłonach: akustycznej, flamenco i klasycznej.

25 marca o godz. 18 rewelacyjny Jacek Królik z zespołem wykona utwory ze swojej najnowszej płyty, wybrane fragmenty muzyki skomponowanej do filmu ,,Ile waży koń trojański", jak również utwory z repertuaru największych mistrzów gitary. Gitarzyście towarzyszyć będą Łukasz Adamczyk- bas i Mirosław Hady – cajón. Gitara akustyczna w mistrzowskim wydaniu!

14 kwietnia o godz. 18 wysłuchamy koncertu zespołu Por Fiesta/Fuente. Będzie to niezwykła muzyczna opowieść o fascynacji flamenco, piękną i starą sztuką pochodzącą z odległej Andaluzji i fascynacji muzyką Bliskiego Wschodu. To także wędrówka w przestrzeni i w czasie. Podczas koncertu usłyszymy gitarę o charakterystycznym piaskowym brzmieniu, śpiewaka o głębokim jak studnia głosie oraz zobaczymy tancerkę w wielobarwnych sukniach, stepującą w charakterystycznych flamencowych rytmach. Wszystko to doprawione będzie zawodzącym śpiewem i grą na santurze (tradycyjnych perskich cymbałach).

Na zakończenie festiwalu - 28 kwietnia o godz.18 w sali widowiskowej BiFK zaprezentuje się Erlendis Quartet, który w niecałe pięć lat od swojego powstania zdobył międzynarodowe uznanie poprzez istotne laury konkursowe oraz liczne koncerty na całym świecie. Entuzjastyczne recenzje podkreślają wręcz telepatyczne porozumienie wewnątrz zespołu, ich unikalną muzykalność oraz emocjonalność muzycznych kreacji.

Kwartet dba o to, by repertuar koncertowy był zawsze ciekawy i zróżnicowany. Nie inaczej będzie w Oleśnicy. Żywiołowość Hiszpanii w utworach L. Boccheriniego czy E. Lecuony będzie przeplatać się z kantylenową melodią pieśni F. Schuberta i M. Bałakiriewa, a powrót do baśni z dzieciństwa zapewni bogata w barwy i nastroje suita M. Ravela.

Bilety na koncerty w cenie 25 zł.

Koncert 25 marca rezerwacja on-line 26 lutego (godz. 9) na www.bifk.info. Początek sprzedaży od 28 lutego (środa) od godz. 16.00 w kasie sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4.

W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.

Koncerty 14 oraz 28 kwietnia:  rezerwacja on-line 5 marca (godz. 9) na www.bifk.info. Początek sprzedaży od 7 marca (środa) od godz. 16 w kasie sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4.

W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Powyborczy blues z burmistrzem

Na udanym muzycznym wieczorze w Garden bawił się nie tylko nowy burmistrz Michał Kołaciński ...

Burmistrz-elekt się bawi

To była pierwsza zabawa twardogórskich emerytów z nowym burmistrzem Potyrałą..... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com