cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kto wygra wybory?

16.02.2018

wyświetleń: 565

W niedzielę poznamy nowego radnego. Startuje 3 kandydatów. Poprzedni rajca stracił mandat

Komisarz Wyborczy we Wrocławiu Marcin Sosiński 20 listopada 2017 r. wydał postanowienie, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu Mieczysława Szymonika z Mękarzowic,  radnego Rady Gminy Dobroszyce w okręgu wyborczym nr 15, z  powodu utraty prawa wybieralności.

Przypomnijmy, że rajca stracił mandat po publikacji Panoramy Oleśnickiej, która ujawniła, że kierował motorowerem pijany i został za to prawomocnie skazany.

30 listopada 2017 r. Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski, wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Dobroszyce.

Ich datę ustalił na niedzielę 18 lutego 2018 roku. W tym dniu mieszkańcy Siekierowic i Mękarzowic wybiorą nowego radnego. Mają do wyboru troje kandydatów. To: 48-letni Marek Lechański z Siekierowic (był radnym w kadencji 2010-2014, w 2014 roku ubiegał się o mandat), 57-letni Mirosław Noga z Łuczyny (były sołtys tej wsi) i 62-letnia Janina Szymonik z Mękarzowic. Ta ostatnia to żona radnego, który stracił mandat.

Głosowanie potrwa od godziny 7 do 21.
 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com