cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Miłosz, zdolnyŚlązaczek

14.02.2018

wyświetleń: 684

Miłosz Ostrowski z SP7 w Oleśnicy został laureatem prestiżowego konkursu zDolny Ślązaczek...

zDolny Ślązaczek to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w naszym województwie. W tym roku odbywał się po raz piętnasty. Zmagania uczniów odbywają się w kilku etapach. Pierwszy test, obejmujący zagadnienia z języka polskiego i matematyki, uczestnicy rozwiązują w szkole, potem następuje kwalifikacja do części powiatowej. Tutaj również należy zmierzyć się z zadaniami z dwóch przedmiotów. Tylko 10 proc. uczniów zostaje zaproszonych do wzięcia udziału w finale, który przeprowadzany jest osobno z języka polskiego i matematyki.

Do tegorocznych zmagań przystąpiło 9 tysięcy uczniów z województwa dolnośląskiego. Tylko osiemdziesięcioro mogło powalczyć w ostatnim etapie – finale. Wśród nich znalazł się Miłosz Ostrowski ze  ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.

Podczas finału rozwiązywał test sprawdzający znajomość lektur, zagadnień językowych i umiejętności redagowania dłuższej wypowiedzi. Poradził sobie doskonale i znalazł się w gronie czterdzieściorga najzdolniejszych rówieśników z naszego województwa.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Szalona noc w Aroma Stone

Trwająca 10 godzin zabawa przy największych polskich i światowych hitach pozostanie w ich pamięci...

Nauczyciele świętują, kurator śpiewa (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej w Oleśnicy świętowali dzisiaj nauczyciele. Którzy dostali nagrody? ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com