amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Frasyniuk w oleśnickiej Prokuraturze

14.02.2018

wyświetleń: 1183

Frasyniuk w oleśnickiej Prokuraturze

fot. Grzegorz Huk

Frasyniuk w oleśnickiej Prokuraturze

fot. Grzegorz Huk

Frasyniuk w oleśnickiej Prokuraturze

fot. Grzegorz Huk

Frasyniuk w oleśnickiej Prokuraturze

fot. TVN24.pl

Władysław Frasyniuk został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy. Już z niej wyszedł

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Został wyprowadzony w kajdankach z domu o godz. 6.10. Były opozycjonista dwukrotnie nie stawiał się w prokuraturze, w której toczy się śledztwo w jego sprawie.

Około godziny 8.20 został zwolniony. Przesłuchano go w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy. Przesłuchanie, prowadzone przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie, trwało 10 minut. Frasyniukowi postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów. Zatrzymany odmówił składania zeznań i podpisania protokołu.

Sprawę Frasyniuka prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Na parkingu przed oleśnicką Prokuraturą stanęły dwa auta na warszawskich rejestracjach - bus i renault kangoo. Przyjechali nimi prokurator i funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji.

Frasyniuk nie był zdziwiony poranną wizytą policjantów. - To dość oczywiste, że jak ja nie przyjechałem do Warszawy, to Warszawa przyjedzie do mnie - powiedział mediom po powrocie do domu. - Nie przyznałem się, ja jestem konserwatystą, w związku z tym niczego nie podpisuję ani niczego nie mówię - dodał.

"Jak pan Frasyniuk sam nie zgłaszał się na wezwanie prokuratury, to czego oczekiwał. Nie może być tak, że są równi i rowniejsi. Pan Frasyniuk to nie jest święta krowa" - tak skomentował wydarzenie Marcin Karczewicz, radny miejski (Oleśnica Razem).

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (29)

 • Zygmunt | 2018-02-15 17:22:27

  Kiedy ten wszystko wiedzący Karczewic da nam spokój?Zna się na wszystkim a w dupie był i g... widział.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ???? | 2018-02-15 10:47:56

  Kiedy urodziło mi się dziecko w okresie stanu wojennego, moja zakładowa PRAWDZIWA Solidarność + Komisja Miejska dwie osoby, wręczyła mi kopertę bez pokwitowania (na wyprawkę dla dziecka) i jakby co to nikt nic nie wie. To tak dla ciekawskich o pieniądze Solidarności że były też takie praktyki. Nigdy nikomu o tym nie mówiłem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-15 10:26:54

  iva @ a znasz przepisy obowiązujące przy takim zatrzymaniu ? Nie? No to nie zabieraj głosu jak pojęcia nie masz.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Iva | 2018-02-15 09:48:17

  No takie "Przewinienie" zrobił, że trzeba go było skuć o 6.00 rano i do Oleśnicy przywieźć żeby zarzuty przedstawić. Metody jak przy aresztowaniu niebezpiecznego mafiozy. Ale przedstawienie musi trwać. Pisowski cyrk

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-15 07:55:49

  pisowscy niewolnicy co wy tu wypisujecie, jak wam się dobierze do dupy dyktatura ciemniaków to zobaczycie !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • solidarnościowiec | 2018-02-14 20:30:48

  Czy będzie film o tym jak Władek zbił fortunę?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 20:05:51

  Niech każdy sobie odpowie na pytanie jak potraktowany zostałby Jan Kowalski gdyby nie stawiał się na przesłuchania w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. A potem niech sobie zada pytanie, dlaczego Frasyniuk miałby być potraktowany inaczej.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Stare Kiejkuty | 2018-02-14 19:56:56

  Władek a ja się pytam: skąd miałeś na ciężarówki?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • groteska | 2018-02-14 19:25:53

  Jeśli nawet Wyborcza kpi z Władka to męczennika z niego nie będzie . Chociaz podobno dzisiaj Wellman ma zaśpiewac wieczorem Mury ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • .....autorem jest Grzegorz Sroczyński | 2018-02-14 19:21:17

  .....autorem jest Grzegorz Sroczyński

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dzisiejszy artykuł z portalu Gazety Wyborczej, aut | 2018-02-14 19:20:18

  Frasyniuk w czerwcu zeszłego roku na demonstracji pośród ogólnej szarpaniny popychał policjanta. To widać na filmie z tamtych wydarzeń. Potem był wzywany na przesłuchania jako podejrzany o "naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie". Na wezwania się nie stawiał, ponieważ ogłosił akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa. Szanuję to. Od początku jednak akcja Frasyniuka budziła moje wątpliwości nie ze względu na jej formę, ale na styl. Spisywany przez młodych policjantów przedstawił się jako Jan Józef Grzyb, podśmiewał się z nich i opowiadał, ile lat siedział za komuny. "Władek to mój konspiracyjny pseudonim". Następnie wystąpił w mediach: "To jest sytuacja stanu wojennego”. "Podszedł do mnie policjant, jakby chciał powiedzieć: ja pierniczę, to jest ten Frasyniuk, o którym się uczyłem". "Ja jestem człowiekiem, który reprezentuje wszystkich tych, którzy dawali życie w Powstaniu Styczniowym, w Powstaniu Listopadowym czy w Powstaniu Warszawskim”. Sprawiało to niestety wrażenie stand-upu, na którym wszyscy świetnie się bawią. Bawił się też PiS: "Frasyniuk cierpi na pluszowym krzyżu", "Ten uśmiech, gdy go wynoszą z demonstracji, mówi wszystko" - pisały prawicowe media. W efekcie cała ta zeszłoroczna akcja trafiła głównie do radykalnej mniejszości po obydwu stronach barykady. KOD-owcy mówili o państwie stanu wojennego, które znowu "dręczy naszego Władka”, a twardzi zwolennicy PiS wypisywali, że Frasyniuk celowo napadł na policję, żeby gwiazdorzyć. Czy cokolwiek to zmieniło? Czy kogokolwiek przekonało, że wprowadzana wtedy ustawa o zgromadzeniach zabiera nam część swobód obywatelskich? Styl wypowiedzi Frasyniuka po dzisiejszym zatrzymaniu jest niestety podobny. Zacytował Piłsudskiego: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”. I sugerował, że jest - jak za komuny - w garstce sprawiedliwych. "Rzeczywistość zawsze była zmieniana przez mniejszość, a nie większość. Panu Morawieckiemu trzeba przypomnieć, jaka część obywateli walczyła z okupacją niemiecką i jaka część obywateli walczyła z bezprawiem państwa komunistycznego”. Czy ten ton moralnej wyższości kogokolwiek przekona? Raczej zirytuje. Nie tylko dlatego, że ludzie nie lubią, gdy ktoś w kółko przypomina o swoich dawnych zasługach, lecz także dlatego, że większość Polaków nie czuje się tak, jakby żyła w państwie Jaruzelskiego, ponieważ dzisiejsza Polska po prostu państwem Jaruzelskiego nie jest. Patetyczny ton Frasyniuka trafia więc rzeczywiście do "garstki sprawiedliwych" i kilku wzmożonych publicystów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 17:33:42

  TEJ suszarki, symbolu walki o wolność und demokrację, nie da sie kupic. TA suszarka została zakopana w ogródku pani Frasyniuk, gdzie czeka na upadek kaczyzmu. Dopiero wowczas zostanie wykopana i godnie wyeksponowana w Muzeum Demokracji und Martyrologii Frasyniukowej.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Z salonu24 blog Siukum Balala | 2018-02-14 17:29:56

  Minister Sprawiedliwości Rządu RP i Prokurator Generalny W związku z aresztowaniem legendarnego przywódcy podziemia pana Władysława Frasyniuka zarząd brytyjskiego Czerwonego Krzyża zwraca się do Szanownego Pana o przekazanie danych adresowych polskiego obozu, w którym przetrzymywany jest pan aresztant. Bezzasadne zatrzymanie symbolu polskiej walki o wolność i demokrację odbiło się szerokim echem na wyspach brytyjskich, na Wyspach Owczych i na Islandii. Jednak w związku z fatalną sytuacją pogodową związkowcy Islandii zaprotestują w najbliższym, korzystnym okienku pogodowym. Jednym z naszych statutowych zadań jest niesienie wszelkiej pomocy więźniom politycznym, więźniom sumienia i więźniom noszonym na rękach przez policję. Pieniądze z przeprowadzonej dziś zbiórki publicznej zamierzamy przeznaczyć na zakup żywności i lekarstw na cyngę dla wszystkich przetrzymywanych w więzieniach i polskich obozach reedukacyjnych. Jednocześnie prosimy o wyrażenie zgody na wysłanie via Royal Mail - zakupionej również z pieniędzy pochodzących ze zbiorki - suszarki do włosów uszkodzonej podczas aresztowania, a należącej do pani Magdaleny Frasyniuk - Dobrzańskiej

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Roco | 2018-02-14 17:25:43

  Piotr Kruszyński profesore prawa karnego, wykładowca akademicki : Jego komentarz był bardzo krótki, ale jednoznaczny. Podkreślił równocześnie "politykę zostawiam absolutnie na boku". "Przede wszystkim każdy jest równy wobec prawa. Dwukrotnie pan Władysław Frasyniuk był wzywany do prokuratury w celu przedstawienia mu zarzutów i złożenia wyjaśnień lub odmowy wyjaśnień, bo takie ma prawo. Nie stawił się. W tej sytuacji prokurator nie miał innego wyjścia. Nie widzę tutaj żadnego łamania prawa - tłumaczy prof. Kruszyński. - Jeżeli możemy mówić o łamaniu prawa, to Władysław Frasyniuk je złamał, dlatego że się nie stawił w prokuraturze. Doprowadzono go, odmówił złożenia wyjaśnień, wypuszczono go. Wszystko było lege artis - podkreśla prawnik. Można mieć takie czy inne poglądy polityczne, można władzę lubić lub nie, nie ma to znaczenia, bo każdy obywatel jest równy wobec prawa i ma takie same obowiązki

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Tammi | 2018-02-14 17:14:58

  Edmund Kaleciński radny SLD wieloletni działacz partii o Frasyniuku pisze per Władek...... o tempora o mores.....

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Równi i równiejsi | 2018-02-14 16:42:13

  Widać Pan Władysław należy do tej lepszej kasty skoro ignoruje polecenia prokuratury. Co to k...... ma być?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Edmund Kaleciński | 2018-02-14 12:26:30

  Bezprawie zawsze było i jest cechą charakterystyczną Polaków. Polak w każdym miejscu prawo lekceważy. Tragedią jest to, że Polacy wybierają ludzi do tworzenia i stosowania prawa, a ci je depczą. Państwo, którego tzw. głowa państwa - prezydent RP - łamie prawo, będąc strażnikiem Konstytucji, to już anarchia. A ponadto instytucje zobligowane prawem do jego przestrzegania, prawo depczą i stosują według swojego widzimisię, to już organizacje przestępcze, np. ministerstwa, organizacje społeczne, partie, urzędy samorządowe, watykański kościół rzymskokatolicki, itp., itd. Zrobiono na Krakowskim Przedmieściu kompromitujące miejsce po to, aby jeden chory człowiek mógł robić co mu się żywnie podoba. I jest bezkarny. Uważam go za odpowiedzialnego, przed wszystkimi innymi, za śmierć polskiego prezydenta i towarzyszących mu 95 osób. Dzisiejszy atak na Władysława Frasyniuka, to także efekt działalności zdegenerowanego dyktatora z Żoliborza. Domniemywam, że będzie jeszcze gorzej, bo ten schorowany nienawiścią człowiek, zaczyna mieć diabelskie omamy ! Ogłosił już zwycięstwo i obronę godności. Rządząc z ukrycia żyje w strachu, rządzi ministrami idiotami, adrianem, itp. podobnymi nieudacznikami. Świat się temu przygląda jak jeżdżący z kraju do kraju śmieszny polski premier opowiada bzdury. Antycypując - jak to się może skończyć... ? Do tego, to co wyprawiają media powolne rządzącym, to pokraczne kłamstwa. Jedna z najmądrzejszych kobiet kultury tak niedawno oceniła sytuację w kraju: "Regres, zacofanie, mentalny mrok, obyczajowa piwnica". Chyba będzie coraz więcej Władków... nie ma się z czego cieszyć.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 12:17:46

  Cela plus . Nareszcie !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Wiki | 2018-02-14 11:59:02

  Czas na ..niora

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • sprawiedliwość nadeszła | 2018-02-14 10:59:39

  Ciech , najdroższa Autostrada A-2 , czekamy dalej rozliczmy złodziei do końca

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 10:21:48

  Jak słyszę od pisowców o równości wobec prawa to mnie krew zalewa. A prezydent jak łamie konstytucję to jest bezkarny? Jak premier, i szefowa jej gabinetu, nie ogłasza wyroku TK to jest dobrze? Jak cała pisowska zgraja nie respektuje wyroków TK to co to jest? Pisowska banda i tyle w temacie...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • SKS. | 2018-02-14 10:10:08

  Trolle i Płatne Pachołki PiS-u już w swoim żywiole.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 10:07:58

  Tłumaczył sto razy , że pomogli mu w rozkręceniu biznesu przyjaciele

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • solid... | 2018-02-14 10:06:10

  Władek byliśmy i jesteśmy z Tobą.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • i | 2018-02-14 10:03:20

  Cała prawda o Włodziu F z artykułu polityka a kasy solidarności jak nie było,tak nie ma i ten człowiek stawia się ponad prawem. art.,,Czasami w różnych momentach naszego kraju głos zabiera Władzio Frasyniuk. Prosty robotnik,lansowany przez środowisko szechterowców w czasach „wojny na górze”jako robotnicza przeciwwaga dla robotnika Wałęsy. Ponieważ w porównaniu z Bolesławem był niezbyt tęgi umysłem i charyzmą,to dla wsparcia lansowano go w parze z drugim podobnym-Bujakiem. Lat minęło parę, Władzio położył trupem ze 2 partie polityczne,ale zaczął funkcjonować coś na zasadzie quasi autorytetu. To znaczy,że jak trzeba, poleci do mediów i skrytykuje takjak trzeba tych co skrytykować trzeba. Chociaż jest na politycznym aucie,to biznesowo ponoć nieźle sobie radzi za sprawą posiadanej spółki transportowo-spedycyjnej. Ilekroć go słucham,widzę bądź czytam,zawsze zadaję sobie pytanie;za co ów dzielny Władzio wychodząc z podziemia założył sobie ową firmę transportowo-spedycyjną. Bo skala działalności na kilkadziesiąt ciężarówek przekraczała znacznie liczne powstające wówczas za oszczędności prywatne firmy,które dowoziły towar na warzywniak. Władzio spedytował zaś międzynarodowo!! Do roku 1986 siedział. Zapewne da się ustalić ile otrzymywał skazany w latach 80-tych. Chyba to nie były krocie,gdyż większość przedsiębiorców wywodziłaby się z grona długoletnich wyrokowców. Potem Władzio działał nielegalnie w podziemiu do 1989r. Bodajże w 1990 r. został radnym Wrocławia,a w 1991r.posłem.I już wtedy zajmował się transportem na dużą skalę. Poseł zarabia dziś chyba ok 12000zł miesięcznie. Radny zapewne połowę tej kwoty. Przyjmijmy,że Władzio kasował na dzisiejsze ok.200 tys. rocznie. Porządna ciężarówka kosztuje zaś ok.300000 zł. Władzio miał ich kilkadziesiąt. Za co kurna olek, za co je kupił. Kredyty bankowe w owym czasie były praktycznie niedostępne,a jak były dostępne,to oprocentowane na 100% rocznie(w 1990 stopę procentową ustalano co miesiąc,za styczeń wynosiła 116%,w 1993 roczna około 50%) Taka wysokość odsetek czyniła biznes prawie niemożliwym. Co więcej,aby otrzymać kredyt,trzeba się było wykazać zabezpieczeniem w postaci majątku.W bankach zaś urzędowali sami starzy towarzysze partyjni rodem z PZPR,którzy potrafili udzielać różnych dziwnych kredytów,które bankrutowały ich banki.Ale nie każdemu ich udzielano!! Tak więc panie Frasyniuk,z ostrożności procesowej sformułuję parafrazę pańskiego dzisiejszego pytanie tak;skoro jako działacz podziemia ruszył pan z biznesem na kilkadziesiąt ciężarówek na początku lat 90-tych,to albo pan........ś,albo pan jesteś........"

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 09:52:36

  PIERWSZY WIĘZIEN POLITYCZNY !!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 09:51:14

  Przesłuchanie Władysława Frasyniuka trwało 10 minut po czym został on zwolniony do domu....Z roli cierpiętnika nici

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-02-14 09:15:08

  Nie ma świętych krów!| 10 minut ? Aleee męczennik... He he he

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Covalsky | 2018-02-14 08:49:14

  Ręce precz od Władka, wy zgniłe pislamskie kartofle!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com