amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Auta wrócą na oleśnicki Rynek?!

12.02.2018

wyświetleń: 1948

Zachodnia pierzeja Rynku w Oleśnicy. Lata 1990-1995

Zachodnia pierzeja Rynku w Oleśnicy. Lata 1990-1995 fot. https://dolny-slask.org.pl

Panorama Oleśnicka ujawnia pomysł, który pojawił się w łonie oleśnickiego samorządu......

W jutrzejszym wydaniu Panoramy Oleśnickiej przeczytamy m.in.:

TYLKO W PANORAMIE AUTA WRÓCĄ NA RYNEK? Czy wpływy z czynszów spadły po wyprowadzeniu ruchu samochodowego? Jakie są czynsze w Rynku? Czy powrót aut to remedium na problemy? Czy w oleśnickim Rynku powstanie pierwszy woonerf? Czy to dobry pomysł? No i... co to jest?!

NOWA SALA. Klamka zapadła - będzie nowa sala gimnastyczna!

TYLKO W PANORAMIE ONI WYSTĄPIĄ NA DNIACH OLEŚNICY. Panorama dotarła do scenariusza Dni Oleśnicy. Ujawnia, kto zagra i zaśpiewa na święcie miasta. Są niespodzianki! 
 
Z TEJ STRONY GO NIE ZNACIE. To lokalny polityk, nauczyciel, muzyk i... aktor. Grał na scenie legendarnego wrocławskiego teatru.
 
TYLKO W PANORAMIE HISTORIA OCALONEGO IZAAKA. Mieszkaniec Oleśnicy opowiedział nam epizod z rodzinnej historii o ukrywaniu żydowskiego chłopca. Postanowił dać świadectwo... 
 
KRAJOBRAZ REKLAMOWY SIĘ ZMIENI? Miasto bierze się za porządkowanie reklam i szyldów.
 
TYLKO W PANORAMIE PAMIĘTACIE BARAKI? Jak wyglądały przed wojną i co w nich było? Jak się zmieniły w PRL-u? Co się stało z nimi po 1989 roku? 
 
BĘDZIE PRAWOSKRĘT! Miasto pomoże powiatowi - na Kopernika powstanie prawoskręt. To nie jedyna inwestycja drogowa szykowana w Oleśnicy i powiecie. Sprawdź, co zrobią w Twojej miejscowości.
 
TYLKO W PANORAMIE ŻYCZĄ SOBIE SŁOŃCA. Oleśnicki przedsiębiorca zainwestował w fotowoltaikę. Czy to opłacalny biznes?
 
GRYPA SZALEJE? Panorama sprawdziła, jak przebiega sezon grypowy w Oleśnicy i w powiecie oleśnickim.
 
TYLKO W PANORAMIE CZY W DUBAJU JEST JAK W RAJU? Bibliotekarz i animator kultury opowiedział nam o swojej wyprawie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Powieje luksusem i egzotyką! 
 
DOBRA STRATEGIA DLA SZPITALA. Dlaczego starosta Kociński uważa, że strategia obrana dla szpitali w powiecie była dobra? Czy wie, gdzie leży Dziadowa Kłoda? I... czy bobry zostaną odstrzelone? 
 
BUDOWANIE NA LEŚNEJ. Dwie firmy budują bloki mieszkalne na ulicy Leśnej. A co z dawnym żydowskim cmentarzem?! 
 
RADNY PiS REZYGNUJE. Skąd taka decyzja? Kto, zdaniem radnego, został poszkodowany?  
 
TYLKO W PANORAMIE SANEPID ZAMKNIE SZPITAL? Takie niebezpieczeństwo  istnieje. Dlaczego?
 
RADNI Z SIEKIERAMI I MIOTŁAMI? Drogowcy zawodzą. Czy radni sami będą wycinać drzewa i porządkować rowy?

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

Sylwestrowe szaleństwo

Zobacz, jak zaszaleli – w Perle, Garden i Kryształowym Dworze – sylwestrowi balowicze...

ReklamaKomentarze (18)

 • Rynek | 2018-02-17 07:41:19

  W 2015 roku wiceburmistrz obiecywał wręcz eksplozję oleśnickiego rynku. Światowe marki,jarmarki i przyćmienie innych znanych w okolicy i kraju rynków. Ostatnim sukcesem jest likwidacja baru który był jednym z symboli rynku a kolejnym ma być dewolucyjne rozwiązanie czyli przywrócenie ruchu samochodowego jako leku na ożywienie centrum można to porównać tylko do likwidacji mokis które dało śmierć hali widowiskowej.Jeżeli ruch samochodowy ma ożywić rynek to tylko pogratulować umiejętności analizy mechanizmów handlu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ... | 2018-02-16 13:52:45

  Najważniejsze jednak, żeby brzydkie bo puste do tej pory miesjca w Rynku zmieniły się w piękne pelnej atmosfery zycie. Wszystko to za sprawą mieszkańców, którzy sami pragnąi zmieniać swoje miasto na lepsze.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Roman | 2018-02-16 13:41:54

  Super pomysł Rynek to miejsce na auta i deptak tak jak w innych miastach np. Nowy Sącz, Limanowa, aby wróciło zycie i nie ma co porownywac do miast milionowych. To przekształcanie ulic w taki sposób, by wciąż mogły jeździć po niej samochody, ale pierwszeństwo na niej mają piesi i rowerzyści. Ulica zachowuje funkcję komunikacyjną ale przy okazji staje się też deptakiem, parkingiem i miejscem spotkań mieszkańców. Na woonerfie bardzo ważną rolę pełnią bowiem meble miejskie, czyli ławki, stojaki na rowery, place zabaw oraz drzewa i trawniki. Ulice tego typu powstawały i wciąż powstają w Holandii, w Skandynawii, w Niemczech i w Oleśnicy ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ? | 2018-02-16 09:49:41

  Ile miejsc parkingowych będzie w rynku, czy będą płatne, ilu pracowników ratusza i placówek handlowych będzie parkowało w rynku, czy ławki będą zlikwidowane i czy dla "powrotu samochodów" będzie wymieniona nawierzchnia na asfaltową, czy zmotoryzowani zrezygnują z zakupów w LIDLU, Biedronce, Kauflandzie na rzecz sklepów w rynku, czy ogródki przy dwóch kawiarniach też pójdą pod nóż?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ania | 2018-02-14 20:23:58

  Adam z tego wynika, że teraz napiszesz negatywnie o Kępnie, ale dlaczego to w Oleśnicy własnie jest pusto w rynku a tam pełno ludzi. Pomoge ci, bo tam mozna zaparkować na płycie rynku.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Adam | 2018-02-14 19:51:23

  Aniu, przepraszam, ale bzdury piszesz: "Coraz częstszym widokiem w centrum Krotoszyna są sklepy, które do niedawna jeszcze miały normalne wystawy, a teraz całe zalepione są szarym papierem z napisem „zamknięte”. Nie jest to trafna diagnoza - krotoszyński handel przeżywa ciężkie chwile i sprawia wrażenie agonalne. Te placówki, które jeszcze funkcjonują świecą pustkami. Co jest tego przyczyną? Czy władze lokalne popełniły jakieś zasadnicze błędy? Bardzo kosztowna rewitalizacja rynku nadała mu nowego blasku i wyjątkowej urody, ale także ograniczyła i to znacznie ruch zmotoryzowanych klientów co do dzisiaj odczuwają właściciele sklepów i restauracji. Mniejszy ruch to niższe obroty - twierdzi Robert Cichowlas. Handel siada, bo nie ma ruchu Sprawdziliśmy to. Po zachodniej stronie Rynku obok siebie znajdują się cztery lokale z zaklejonymi witrynami sklepowymi. - Po pierwsze ludzie nie mają pieniędzy. Po drugie w związku z zamknięciem ruchu kołowego ludzie nie mają tu po co przyjeżdżać, bo sklepy znikają. W czasie remontu Rynku był większy obrót niż teraz - tłumaczy nam sklepikarz z Rynku. Za winę obarcza też powstałe od zachodniej strony ogródki piwne. - Lepiej byłoby zrobić tu parking. Na czas jakiejś imprezy można by te auta przestawiać - tłumaczy. Udaliśmy się do kolejnego lokalu z pytaniem czy jest lepiej niż przed rewitalizacją. - Zdecydowanie gorzej. Katastrofa. Jak się nie zmieni to upadniemy wszyscy. Rynek umiera - twierdzi Barbara Woj-ciul. - Dopóki nie wróci ruch kołowy na Rynku nic się nie zmieni. Ponadto nie ma gdzie zaparkować. Jakby postawili zamiast ratusza market to okazałoby się nagle, że można otworzyć rynek i nawet by parking podziemny zbudowali - dodaje ironicznie Wojciech Wojciul. My już tylko wegetujemy Kolejne sklepy w likwidacji znaleźliśmy również na wchodniej stronie Rynku, na ul. Koźmińskiej oraz na ul. Zdunowskiej" źródło: Głos Wielkopolski

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Ania | 2018-02-14 18:06:18

  Kołaciński pochodządzy z Łodzi chce przenieść programy funkcjonujące w dużych miastach lub bogatej Holandii. To jest utopia taka sama jaką zrobił Bronś z rynkiem w Oleśnicy na wzór Wrocławiego. Patrzcie lepiej na miasta podobnej wielkości ja tam funkcjonują rynki w Kępnie czy Krotoszynie, a nie wymyślajcie poronionych pomysłów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Pomysłowy Dobromir | 2018-02-13 18:34:54

  Kompromisowe rozwiązanie to otwarcie 1 części Rynku z wjazdem i wyjazdem.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • politolog erudyta | 2018-02-13 11:19:34

  Czy woonerfy to to samu co wunderwaffe?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Covalsky | 2018-02-13 11:14:21

  A może 'łunerf' Cristof?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • spacerowicz | 2018-02-13 10:50:29

  a co to te woonerfy ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-02-13 10:25:43

  ani alkohol, ani otwarcie rynku dla samochodów nie jest rozwiązaniem, dającym szansę na uczynienie z rynku prawdziwego centrum Oleśnicy. Dobrze, że jest MAK, dobrze, że będzie księgarnia z kawiarnią, do tego potrzebna jest galeria wystawiennicza lokalnych twórców i produktu, do tego potrzebne są wydarzenia odbywające się tu, a nie gdzieś w zamknięciu

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • leon | 2018-02-13 10:19:14

  Pomysł " podwórca " bardzo ciekawy . ale parkingi w rynku nie moga wrócić bo to sprzeczne z ta ideą .

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dobry ruch | 2018-02-13 08:54:33

  Dokładnie, otwarcie Rynku przegoni żuli i rozrusza biznes. Trzeba naprawiać błędy poprzedników p. Kołaciński.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Nie zrobią tego | 2018-02-13 08:44:39

  Zamknięcie Rynku dla ruchu do był poroniony pomysł. Co w zamian? Puste lokale i wszechobecne żule. Strefa parkowania skutecznie przegoniła całą resztę.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-02-12 23:30:18

  zamiast "woonerf" wypadało napisać "alejka miejska".

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Covalsky | 2018-02-12 20:43:06

  Oleśnica miasto bycze, cztery domy...dwie ulice!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Olga | 2018-02-12 20:40:03

  woonerfy super sprawa widziałam w Danii, pytanie gdzie je zrobić

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com