amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Zaufany JPK

12.02.2018

wyświetleń: 306

Zaufany JPK

fot. http://www.mf.gov.pl/

W Urzędzie Skarbowym będzie można załatwić założenie profilu zaufanego JPK_VAT.......  
 
- Pojdatnicy podatku od towarów i usług, którzy składają deklaracje podatkowe VAT-7 lub VAT-7K, mają obowiązek od 1 stycznia 2018r.  prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr zakupów i sprzedaży VAT) i przesyłania jej jako JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT) do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej - mówi Barbara Michta, naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy.
JPK_VAT jest zestawem informacji o zakupach i sprzedaży, która wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przysyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli rozliczenia VAT składane są kwartalnie.
 
- Zwracam uwagę na  związek pomiędzy prawidłowym wysyłaniem JPK_VAT a profilem zaufanym (eGo). Profil zaufany (eGo) to elektroniczny podpis, bezpłatna i wygodna metoda potwierdzenia tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji państwowej, który działa jak odręczny podpis. Kluczowym elementem prawidłowego wysyłania JPK_VAT jest jego autoryzacja (plik JPK_VAT trzeba  uwierzytelnić). Do tego służy m.in. bezpłatny profil zaufany (e-Go). Dzięki założonemu profilowi zaufanemu  eGO zyskujesz pewność, że  jesteś gotowy do  wykonania  obowiązku wysyłki JPK_VAT do szefa KAS i plik  podlegający wysyłce  został   właściwie zautoryzowany i podpisany - wyjaśnia naczelnik Michta. 
 
17 i 24  lutego w godz. od 9 do 13  w siedzibie Urzędu Skarbowego w Oleśnicy w pokoju nr 4  będzie uruchomiony punkt obsługi podatnika, w którym będzie można załatwić formalności związane z założeniem profilu zaufanego oraz uzyskać informację na temat JPK_VAT.
 
Więcej informacji na:  www.pz.gov.pl  oraz  www.jpk.mf.gov.pl oraz Krajowa Informacja Skarbowa tel. 801 055 055, 22 330 03 30, Urząd Skarbowy w Oleśnicy tel. 71 314 90 05.
 

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Galeria na pierwszy dzień wiosny

Ujawniamy kolejne firmy, które w Pogodnym Centrum otworzą swoje sklepy. Już za 4 miesiące ...

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy? Pan...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com