amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Była księgarnia, będzie kawiarnio-księgarnia

12.02.2018

wyświetleń: 1255

Tak wygląda księgarnio-kawiarni Bona w Krakowie. A jak będzie w Oleśnicy?

Tak wygląda księgarnio-kawiarni Bona w Krakowie. A jak będzie w Oleśnicy? fot. bonamedia.pl

Na trzy lokale było 6 oferentów. W lokalu w Rynku powstanie księgarnio-kawiarnia.....

Zakład Budynków Komunalnych wystawił na przetarg 10 wolnych lokali użytkowych. Trzy z nich znalazły najemców. Na pozostałe siedem chętnych nie było.

Pierwszy przetarg odbył się na lokal przy 3 Maja 25/1 (jedno z pomieszczeń podzielonych dawnych "Konsumów", na rogu ze Słowackiego). Dotąd mieścił się w nim zieleniak. Ma powierzchnię 47,80 mkw. Stawka wyjściowa wynosiła 19 zł/mkw. netto. Wadium wpłacił jeden oferent. Po jednym postąpieniu wylicytowana stawka czynszu wyniosła 20 zł/mkw. To łącznie 956 zł czynszu netto. Lokal z przeznaczeniem na usługi ubezpieczeniowe wylicytowała AR-RO Gąciarz sp. jawna, którą tworzą Artur Gąciarz i Roman Jacek Wawrzyniak. Była jedynym oferentem.

W kolejnej oferecie ZBK znalazł się lokal po zegarmistrzu na rogu Rynku i 3 Maja o powierzchni  41,7 mkw. Stawka wyjściowa do przetargu to 21 zł netto. Jedynym oferentem była Halina Nykiel z Dobroszyc, która otworzy w lokalu salon fryzjersko-kosmetyczny. Czynsz wyniesie 22 zł netto za mkw, czyli 917 zł plus VAT.  

Największe zainteresowanie było lokalem po księgarni, prowadzonej przez wiele lat przez rodzinę Kościelnych w Rynku. Jego powierzchnia to 88 mkw., a stawka wyjściowa 30 zł/ mkw. netto. Chęć najmu wyrażały cztery podmioty. Jednak jeden z oferentów spóźnił się z  wpłatą wadium (Joanna Warowna z Warszawy). Trzech przedsiębiorców je wpłaciło. Byli to Piotr Piasecki z Oleśnicy, planujący otworzyc tu lokal gastronomiczny, Grażyna i Gabriel Senak z Komorniki, myślący o ksiegarni i Agnieszka Juchniewicz z Oleśnicy.

Ostatecznie jednak jeden z oferentów przyszedł na przetarg bez dokumentów i nie mógł wziąć w nim udziału, drugi mógł, ale nie wziął udziału w licytacji i ostatecznie po jednym postąpieniu wygrała Agnieszka Juchniewicz. Czynsz wyniesie 2.728 zł plus VAT. W lokalu powstanie kawiarnio-księgarnia.

Jak powiedziała Panoramie Oleśnickiej dyretor ZBK Izabela Świąder, konserwator zabytków wyraził zgodę na wybudowanie od strony podwórka dodatkowej instalacji kominowej  na potrzeby lokalu.

Kawiarnio-księgarnie to stosunkowy nowy model biznesowy, zyskujacy popularność nie tylko u moli książkowych. Najbliższe możemy znaleźć we Wrocławiu.

"Tajne Komplety" - zdecydowanie wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Tę księgarnio-kawiarnię w samym środku miasta, w sercu rynku (przejście Garncarskie) zna każdy student nauk humanistycznych i każdy, kto interesuje się literaturą. Bardzo znana jest też kawiarnio-księgarnia "Literatka", która latem otwiera swój ogródek wychodzący centralnie na wrocławski rynek. Może to tez pomysł dla nowego miejsca w Oleśnicy?


autor: (rpr) , źródło: Panorama Oleśnickapowrót ›

Zobacz także

Galeria na pierwszy dzień wiosny

Ujawniamy kolejne firmy, które w Pogodnym Centrum otworzą swoje sklepy. Już za 4 miesiące ...

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy? Pan...

ReklamaKomentarze (4)

 • Już to widzę | 2018-02-13 18:38:40

  Kilu znanych oleśnickich pierdzieli będzie wysiadywać bijąc pianę kanapy w tym lokalu.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2018-02-12 23:32:31

  Do tego jarmarki świąteczne powinny powrócić do rynku

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • mol książkowy | 2018-02-12 13:53:25

  super pomysł, czekam z niecierpliwości na taką kawiarnię.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Igor | 2018-02-12 13:30:11

  Oleśnica to nie Wrocław. Pomysł, może i ciekawy, ale kto przychodzi do " martwego" Rynku? Poza grupą ojszczymurków i zadowolonych z siebie urzędników Ratusza mało kto tu zagląda. Najemcy życzę powodzenia.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com