amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Jedzie z KOD-em Gąsienica

09.02.2018

wyświetleń: 494

Dzisiaj między 14.30 a 15.30 w oleśnickim Rynku akcję „Gąsienice Tour 2017 PL”  organizuje  KOD...

- 5 lutego na terenie Dolnego Śląska ruszyła akcja „Gąsienice Tour 2017 PL” – międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem - informują działacze Komitetu Obrony Demokracji i zapraszają na happeningi w wielu miastach Dolnego Śląska. Także w Oleśnicy.

- Założeniem projektu jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości. Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja” – główny element instalacji artystycznej, która od października pojawia się w kolejnych polskich miastach. Odwiedzimy wiele miejscowości Dolnego Śląska, będziemy rozdawać ulotki zachęcające do uczestniczenia w wyborach, a w większych miejscowościach zorganizujemy happeningi. Ale przede wszystkim chcemy rozmawiać z ludźmi - napisali organizatorzy.

9 lutego pomiędzy godzinami 14.30 a 15.30 "Gąsienica" przejedzie przez  Oborniki Śląskie, Trzebnice, Oleśnicę i Długołękę.


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (2)

  • ociec rodzynek | 2018-02-11 06:21:05

    Nikogo ni ma, bo mieszkańcy w domach odmawiają różaniec!

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • Edmund Kaleciński | 2018-02-09 15:30:20

    Kwestia władzy jest niedookreślona. Powinno być: "władza świecka i duchowna niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości". Oba przymiotniki - "świecka" i "duchowna" - mają w obecnej rzeczywistości kolosalne znaczenie polityczne...

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com