amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Rozbili grupę oszustów

08.02.2018

wyświetleń: 403

Oszukiwali metodą na "hydraulika". Grupę tworzyli m.in. 73-latek i 33-latka z powiatu...

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali osoby podejrzane o kilka kradzieży mieszkaniowych na terenie miasta. Oszukując głównie osoby starsze, działali metodą na tzw. ,,hydraulika”. Grupę tworzyli 73-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta zamieszkujący tereny powiatu oleśnickiego, oraz 33-letni mężczyzna z sąsiedniego województwa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzani na swoje ofiary wybierali przede wszystkim osoby w podeszłym wieku. Kiedy starsza kobieta wracała np. z zakupów do swojego bloku czy kamienicy, zaraz za nią do klatki wchodził jeden ze sprawców, który sprawdzał, do którego mieszkania wchodzi seniorka, a potem obserwował, czy ktoś jeszcze mieszka w tym lokalu. Kiedy już byli pewni, że człowiek mieszka samotnie, przystępowali do działania.

W każdym przypadku sposób był podobny. Do mieszkania pukali obaj mężczyźni. Mówili, ze są hydraulikami. Prosili o umożliwienie wejścia im do mieszkania, by mogli sprawdzić wodę w łazience z uwagi na awarię w innym lokalu. Kiedy właścicielka wpuszczała ich do środka, do mieszkania niepostrzeżenie wkradała się też kobieta. Jej zadaniem było splądrowanie mieszkania.

Policjanci potwierdzili, że pod koniec ubiegłego roku podejrzani pojawili się w mieszkaniu 75-letniej kobiety na jednym z osiedli w Oleśnicy - ukradli jej tysiąc złotych. Tą samą metodą okradli też 83-latkę, zabierając z jej domu ponad 3,5 tysiąca złotych. Dzięki drobiazgowej analizie danych i połączeniu wielu wątków w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych policjanci rozpracowali grupę i zatrzymali sprawców.

Za swoją działalność przestepcy usłyszeli już zarzuty kradzieży, a teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ I ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI PRZY KONTAKTACH Z OBCYMI LUDŹMI

Oszuści zwykle na swoje ofiary wybierają osoby starsze, samotnie mieszkające. Sprawcy przychodzą do mieszkania seniora podając się za przedstawiciela jakiejś instytucji, np. wodociągów, administracji, opieki społecznej itp. Za wszelką cenę dążą do wpuszczenia ich do środka. Po wizycie takiego np. „hydraulika” czy „przedstawiciela administracji” znikają czasami oszczędności całego życia...

Aby nie stać się ofiarą kradzieży, nie należy wpuszczać osób obcych do domu. Gdy już osoba taka znajdzie się w mieszkaniu, nie należy spuszczać jej z oka i dopilnować zamknięcia drzwi, aby żadna inna osoba nie dostała się do naszego mieszkania niespostrzeżenie. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zadzwonić na policję.


autor: (OAI) , źródło: KPP Oleśnicapowrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (2)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com