toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Porównanie ubezpieczeń OC w 2018 roku

29.01.2018

wyświetleń: 306

Kierowcy nie muszą obawiać się ponownych podwyżek cen OC samochodu. Chociaż stabilizacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest widoczna, warto nadal poszukiwać najbardziej atrakcyjnych ofert. Sprawdź, które towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje najlepsze warunki polisy OC.

Zastanawiasz się, ile w tym roku zapłacisz za obowiązkową polisę komunikacyjną? Ubezpieczenie OC porównaj na Rankomat.pl, aby poznać orientacyjne stawki obowiązujące na rynku ubezpieczeniowym. Wiele bowiem zależy od tego, ile masz lat i jak duże jest Twoje doświadczenie jako kierowcy, jaki samochód ubezpieczasz, gdzie mieszkasz, a nawet... ile masz dzieci.

Ceny OC nadal wysokie, ale stabilne

Chociaż podwyżki tak duże jak zeszłoroczne nie są przewidywane, ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC są nadal wysokie – tak wynika z przeprowadzonych kalkulacji. Najwięcej zapłacą młodzi kierowcy, zaś szansę na niższe stawki mają osoby z małymi dziećmi.

Przykład. Załóżmy, że chcesz ubezpieczyć Nissana Qashqai (2014) 1.6 360 S/S w wersji Tekna.
- Jesteś 48-letnim mężczyzną z prawem jazdy od 1998 roku. Mieszkasz w Opolu. Masz dwójkę dzieci.  To Twój pierwszy samochód, który ubezpieczasz kolejny raz. Za ubezpieczenie OC+ASS zapłacisz od 775 zł (Axa Direct) do 1625 zł (Gothaer).
- Jesteś 32-letnią kobietą z prawem jazdy od 2009 roku. Mieszkasz w Gdańsku. Nie masz dzieci.  To Twój pierwszy samochód, który ubezpieczasz kolejny raz. Za pakiet OC+ASS zapłacisz od 976 zł (Axa Direct) do 1929 zł (Gothaer).
- Jesteś 22-letnim mężczyzną z prawem jazdy od 2016 roku. Mieszkasz w Katowicach. Nie masz dzieci. To Twój pierwszy samochód, który ubezpieczasz pierwszy raz. Koszt pakietu OC+ASS wyniesie od 2734 zł (Axa Direct) do 4142 zł (You Can Drive).


Jak kupić najtańsze OC?

Za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie warto przepłacać – zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są regulowane ustawowo i nie ma na to wpływu wysokość opłaconej składki. Skoro tak, trzeba wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jak się okazuje, nawet o 50% tańsze OC na Rankomat.pl pozwala przynieść spore oszczędności.

Jeżeli chcesz płacić mniej, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Zawsze porównuj propozycje wielu ubezpieczycieli, ponieważ każdy z nich może inaczej podchodzić do ryzyka ubezpieczeniowego. Dzięki temu możesz zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com