cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Sikora żąda przeprosin

20.01.2018

wyświetleń: 1266

"Żądam przeprosin od burmistrza Michała Kołacińskiego (PiS)" - napisał Arkadiusz Sikora. Za co?
 
Arkadiusz Sikora, sekretarz Rady Wojewódzkiej partii SLD wydał ulotkę, krytykującą burmistrza Oleśnicy i przedstawiającą samorządowy program SLD dla Oleśnicy. Część poświęcona Michałowi Kołacińskiemu do złudzenia przypomina nekrolog. 
 
- Forma ulotki, przypominającą nekrolog, świadczy o kulturze osobistej pana Sikory i tego komentować nie będę - powiedział na konferencji burmistrz. Zarzuty uznał za zmanipulowane i w większość odnoszące się do obiektów, które (zamek, dworzec) nie są miasta. Przypomniał, że SLD ma stracić 6 mln zł przez błąd oleśnickich działaczy w rozliczeniu kampanii wyborczej. "Jak widać noszenie teczki za byłym sekretarzem przez kilka lat niczego pana Sikorę w gestii działania i funkcjonowania samorządu nie nauczyły" - ocenił Kołaciński.
 
Oto oświadczenie Arkadiusz Sikory [pisownia oryginalna]:
 
"W odpowiedzi na sarkastyczne uwagi Pana Burmistrza Kołacińskiego, które poczynił podczas konferencji prasowej w dniu 19 stycznia br., chcę przedstawić swoje stanowisko.

Po pierwsze: sednem ulotki, którą istotnie otrzymali mieszkańcy Oleśnicy jest treść merytoryczna, która w moim przekonaniu przedstawia czarno na białym smutne fakty. Jestem mieszkańcem Oleśnicy, tutaj płacę podatki i jest dla mnie ważne dobro i rozwój mojego miasta. Mam zatem prawo w dowolnej formie i w dowolnym czasie wyrażać swoje niezadowolenie w obszarze zarządzania miastem. Natomiast kwestia rzekomego „nekrologu” jest odbiorem subiektywnym Pana Burmistrza. Nie mam wpływu na wyobraźnię odbiorców, ich interpretację szaty graficznej ulotki.

Po drugie: kwestia rzekomo odebranej SLD subwencji nie jest jeszcze prawnie rozstrzygnięta, by o niej mówić. W chwili obecnej, w związku z wątpliwościami, została skierowana przez Sąd Najwyższy do Trybunału Konstytucyjnego i czeka na interpretację „Ustawy o finansowaniu partii politycznych”.

Dla ścisłości i do informacji Pana Burmistrza – ewentualne konsekwencje rozliczenia kampanii SLD, o której Pan raczył wspomnieć, w żaden sposób nie dotyczą mojej osoby. Chcę przypomnieć, że we wspomnianych wyborach uzupełniających do rady Miasta Oleśnicy startowałem z własnego komitetu wyborczego „Arek Sikora dla Oleśnicy” i sprawozdanie finansowe mojego komitetu zostało przyjęte przez Państwową Komisję Wyborczą bez zastrzeżeń. Na dowód załączam decyzję PKW (w załączeniu)*.

Zatem Panie Burmistrzu Kołaciński (PiS), przekazywanie do opinii publicznej treści nie mających związku z rzeczywistością nie po raz pierwszy obnaża Pana brak kompetencji oraz wątpliwy brak kompetencji Pana doradców.  Na przyszłość sugeruję, aby Pana wypowiedzi bazowały na płaszczyźnie merytorycznej. Żądam także publicznych przeprosin za podanie nieprawdy.

Po trzecie: kwestia cyt.: „noszenia teczki za byłym sekretarzem…” jest tak słaba i nie pasująca do osoby piastującej tak ważne stanowisko jakim jest stanowisko Burmistrza Miasta, że nie warta komentarza".

Czytaj też TUTAJ

 

* Arkadiusz Sikora rozesłał do mediów decyzję PKW, ujawniając dane osobowe i adres domowy pełnomocnika oraz adres swojego komitetu. Potem podesłał ten sam dokument z zaczernionymi danymi i adresami. Poprosił, aby poprzedni dokument "anulować". 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (4)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com