cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

"Fakt" krytykuje posłankę [AKTUALIZACJA]

18.01.2018

wyświetleń: 877

Tabloid skrytykował wyjazd Beaty Kempy do Jordanii. Dziennikarz 300polityka.pl mocno ją broni

Minister ds. uchodźców Beata Kempa poleciała do Jordanii, aby na miejscu sprawdzić, jak żyje się w obozach dla uchodźców i jakiej pomocy może udzielić Polska. Zdaniem "Faktu" koszty wyjzdu były jednak zbyt wysokie.

"Jak pomachać, to z rozmachem" – tak tabloid ocenia wyjazd Kempy do Jordanii. Podaje, że koszt lotu rządowym Embraerem to w dwie strony ponad sto tysięcy. Do tego dochodzą koszty hotelu. Nieoficjalnie - podobno luksusowego. Jeden z posłów Nowoczesnej wystosował interpelację, pytając o całkowity koszt wizyty.

Kempa przebywała z wizytą w Jordanii pięć dni. Odwiedziła dwa obozy dla uchodźców, m.in. Zaatari, największy w Jordanii.

Zadeklarowała, że polskie władze mogą wesprzeć pomoc medyczną oraz edukacyjną dla uciekinierów m.in. z Syrii.  W trakcie pobytu w obozie odwiedziła przychodnię lekarską, szkołę, zakład kształcenia zawodowego prowadzony przez Norwegian Refugee Council oraz centrum dla dzieci Makani prowadzone przez UNICEF. Polska delegacja przekazała  przybory szkolne dla uczniów z obozu ufundowane przez MSZ i PGNiG.

Sycowianka zainaugurowała także działalność polskiego centrum treningowego dla kadry medycznej pracującej w obozie Zaatari. Centrum zostało ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach tak zwanego systemu małych grantów, w którym wzięła udział Ambasada RP w Jordanii. Polska placówka uzyskała łącznie 131 tysięcy euro na sfinansowanie budowy centrum z funduszy resortu spraw zagranicznych.

Kempa stwierdziła, że jej wizyta jest fundamentalna dla rozpoznania potrzeb uchodźców syryjskich w Jordanii i ewentualnej decyzji o organizacji pomocy humanitarnej. - Widzę już dwie rzeczy takie bardzo ważne, gdzie moglibyśmy mieć tutaj swój udział jako państwo polskie, czyli pomoc medyczna, bo widać, że ona musi być prowadzona w zdecydowanie większym zakresie, a także pomoc w edukacji – powiedziała.

Kempa poinformowała również, że o sprawach edukacji, a także organizacji pomocy humanitarnej w Jordanii rozmawiała z ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Jordanii Imadem Fachurim.

AKTUALIZACJA

"Luksusy? Wolne żarty!" - polemizuje z ocenami Faktu Łukasz Mężyk, szef portalu 300polityka, który poleciał z delegacją polską do Jordanii.

"Czy mieliśmy lecieć na drzwiach od stodoły?" - pyta retorycznie, indagowany o lot rządowym samolotem. - "Chyba chccemy, aby wszystko było poważne, kiedy minister leci na ważną misję (...). Nie wiem na czym miałyby polegać luksusy? Tam nie ma wyszukanych restauracji. Jest kebab na ulicy. Jeśli ktoś uważa, ze kebab przez 4 dni to luksus...".

Pyta ny o nocleg w czterogwiazdkowym gotelu mówi: "A gdzie [delegacja] miała spać?! W tej okolicy jest najwyższy stopień gotowości bojowej. My też tam spaliśmy, w hotelu Mariott. To hotel amerykański, bezpieczny w tym bardzo niebezpiecznym miejscu. Nie wiem, co miałoby być alternatywą, gdzie mają spać ministrowie"...

I dodaje, że "Czy kolejna katasrofa ma się wydarzyć, żeby tabloidy zrozumiały, że państwo ma być na poważnie".  

A pytany przez wp.pl, czy była to "pokazówka", odpowiada: "Pokazówka A na czym  miałaby polegać"...

Zdaniem dzienniakrza była to wizyta potrzebna i ważna. 

Kempa zainaugurowała także działalność polskiego centrum treningowego dla kadry medycznej pracującej w obozie Zaatari. Centrum zostało ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach tak zwanego systemu małych grantów, w którym wzięła udział Ambasada RP w Jordanii. Polska placówka uzyskała łącznie 131 tysięcy euro na sfinansowanie budowy centrum z funduszy resortu spraw zagranicznych. Kempa stwierdziła, że jej wizyta jest fundamentalna dla rozpoznania potrzeb uchodźców syryjskich w Jordanii i ewentualnej decyzji o organizacji pomocy humanitarnej. - Widzę już dwie rzeczy takie bardzo ważne, gdzie moglibyśmy mieć tutaj swój udział jako państwo polskie, czyli pomoc medyczna, bo widać, że ona musi być prowadzona w zdecydowanie większym zakresie, a także pomoc w edukacji – powiedziała. Kempa poinformowała również, że o sprawach edukacji, a także organizacji pomocy humanitarnej w Jordanii rozmawiała w niedzielę z ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Jordanii Imadem Fachurim. (http://www.tvn24.pl)

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (4)

 • kuria wasza mać | 2018-01-21 13:57:38

  To taka osoba od lizania dupy każdemu kto da jej możliwość występów bez sensu np. Kaczyński, Rydzyk, Ziobro czy jakakolwiek okazja gdzie może napyszczyć. W kościołach poklęczy, poskłada ręce, a w Oleśnicy pościskała Kołacińskiego czy Świata. Ot cała taka pisowska zaraza. Niczego sensownego już nie zrobi, a za dobre, wieloletnie lizanie, dali jaj fuchę na szczeblu rządowym. I wykorzystuje szansę, bo ten kościelny polski naród jest taki jak ona, głupi. Cała ta rządząca formacja na kolanach przed klerem, watykańskich agentów, i nasz naród, to jedna wielka ciemność, to widać wewnątrz i z zewnątrz.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-01-21 10:22:47

  Ja jako podatnik chętnie bym to dalej finansował, byle by tam została. Nie będzie jej tam źle. Wycieczka 2 obozy w 5 dni to się nie przemęczy. Widać też po niej że kebaby lubi.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ? | 2018-01-19 20:10:34

  W amerykańskim hotelu Mariott kebab przez 4 dni? No super, a ile kilometrówki wzięła za delegację?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ferdek kiepski | 2018-01-18 19:51:19

  Jak można krytykować naszą miss piggy becię z pislamskiego 'muppet show' kurde?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com