amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kempa leci do Jordanii

13.01.2018

wyświetleń: 672

Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa udaje się z wizytą do Jordanii....
 
Na briefingu na warszawskim lotnisku wojskowym na Okęciu minister Beata Kempa mówiła, że jednym z głównych punktów jej wizyty w Jordanii będzie spotkanie z jordańskim ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Imadem Fakhoury'm.
 
- Zamierzam z nim porozmawiać w celu bardzo dokładnego rozeznania potrzeb uchodźców w Jordanii tak, żeby tę kwestię można było skoordynować, jeśli chodzi o dystrybucję środków w tym zakresie - powiedziała minister. Sycowianka dodała, że w Jordanii będzie także rozmawiać z szefem delegatury Unii Europejskiej oraz z regionalnym przedstawicielem UNICEF-u.
 
Kempa zapowiedziała, że w czasie wizyty odwiedzi dwa obozy dla uchodźców: w Zaatari oraz Al Azraqu. Zaznaczyła przy tym, że Polska w ostatnim czasie wsparła Jordanię w sumie kwotą około 17 milionów złotych, a kolejne środki z naszego kraju trafiły na Bliski Wschód m.in. za pośrednictwem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
 
- Przede mną rzeczywiście spora misja. Być może ten udział Polski, jak do tej pory, choć w ostatnich latach zwielokrotniony, nie jest taki, jak innych krajów europejskich, ale mamy ambicje tę pomoc rozwijać szczególnie w tych regionach, do których uchodźcy napływają w dużych ilościach, czyli do Jordanii i Libanu - zadeklarowała.
 
Minister Kempa podziękowała za pomoc polskim organizacjom pozarządowym, które niosą pomoc potrzebującym. Jak dodała, Polska nie ma agencji wykonawczych w krajach potrzebujących.
 

autor: (OAI) , źródło: IAR, gazeta.plpowrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (4)

 • anty | 2018-01-14 00:17:10

  Czy nie prościej było porozmawiać - "w celu bardzo dokładnego rozeznania potrzeb uchodźców" - na miejscu z Panią Janiną Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej, a pieniądze przeznaczone na "wycieczkę" Pani Minister przekazać na realną pomoc?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Monika Lipiec | 2018-01-13 22:56:35

  Czy ona zna jakiś język obcy, żeby "porozmawiać w celu bardzo dokładnego rozeznania potrzeb uchodźców w Jordanii" ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • platfus | 2018-01-13 21:20:02

  może zostać to będą wielkie oszczędności

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • ferdek kiepski | 2018-01-13 21:03:07

  No tam naszej miss piggy beci jeszcze nie było kurde!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com