amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

44 bloki z ciepłą wodą

13.01.2018

wyświetleń: 1374

Niebezpieczne urządzenia odchodzą powoli do lamusa

Niebezpieczne urządzenia odchodzą powoli do lamusa

W 44 blokach Spółdzielni Mieszkaniowej Zacisze do 2021 r. pojawi się ciepła woda użytkowa... 
 
W ostatnim biuletynie informacyjnym Spółdzielnia Mieszkaniowa Zacisze poinformowała, że w pierwszym półroczu 2017 roku wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej w 18 budynkach mieszkalnych. Pierwszy etap wymiany tzw. junkersów i podłączenie bloków do miejskiej sieci ciepłowniczej zrealizowała firma Daterm sp. z o.o. z Zielonej Góry.  
 
Ogłoszony 4 stycznia tego roku przetarg przewiduje wykonanie analogicznej inwestycji w 44 blokach, w okresie 4 lat - od 2018 do 2021 roku. Przetarg odbędzie się 17 stycznia w siedzibie Zacisza.
 
To kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę wymiany u spółdzielców niebezpiecznych junkersów. W I etapie podłączono do ciepłej wody użytkowej 572 mieszkania z 593. To ponad 96 proc. 
 
- Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy tak gremialnie zdecydowali się podłączyć mieszkania. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że „nowi” użytkownicy ciepłej wody są zadowoleni i bardzo sobie chwalą to rozwiązanie. Zadowoleni są również z tempa prac i jednodniowego cyklu podłączenia mieszkania, czyli - demontaż piecyka następuje rano, a już popołudniu lokator korzysta z ciepłej wody użytkowej przygotowanej centralnie - mówił Panoramie Oleśnickiej Wojciech Świtoń, prezes spółdzielni Zacisze.  
 
Teraz czas na kolejny krok w zakresie tych przełomowych dla mieszkańców zmian. 
 
Jak przy każdej dużej inwestycji, są też i wątpliwości. Tym razem dotyczą one kwestii obszernego zakresu nowego zamówienia i długiego okresu realizacji obecnie planowanej inwestycji. 
 
"Specjaliści z branży zwrócili również uwagę na krótki czas przygotowania oferty przewidziany dla potencjalnych wykonawców. Dla tak obszernego zamówienia przewidziano zaledwie 12 dni na opracowanie optymalnej oferty (w tym 8 dni roboczych). Zapisy siwz w ocenie lokalnych przedsiębiorców, z którymi rozmawiałem, powodują, że do przetargu prawdopodobnie przystąpi niewiele firm, może nawet tylko jedna" - napisał na swojej witrynie radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem).
 
"W interesie mieszkańców jest konkurencyjna i optymalnie skalkulowana oferta na wykonanie zadania, za które sami płacą. Oczywistym jest fakt, że im większa liczba potencjalnych oferentów (wykonawców), to szanse na wybór najkorzystniejszej oferty zdecydowanie rosną" - dodał rajca.
 
Wystosował on pismo do prezesa Zarządu Zacisza z pytaniami odnośnie przetargu. Czytaj TUTAJ

autor: (rpr) , źródło: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/powrót ›

Zobacz także

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy? Pan...

Volkswagen ominął lotnisko....

Wicepremier Piechociński przeciął spekulacje. Fabryka Volkswagena będzie. Ale w Poznaniu... ...

ReklamaKomentarze (23)

 • NIUNIUS | 2018-01-15 23:06:50

  walek i tyle i moze CBŚ PORADZ

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • inżynier | 2018-01-15 00:43:14

  A z innego punktu widzenia: przy tak ciepłych zimach - ta oleśnicka spółdzielnia wyciąga za uszy ciepłownię, wiążąc się z nią na dobre i złe.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • px | 2018-01-14 19:08:31

  Re :Paweł bezradny ...nie bądz bezradny tylko szykuj taczki , solidne , oni trochę ważą.Nie można brac pod uwagę cieci zatrudnionych w SM ZACISZE ,takich jak MZ..., oni maja dobre koryto więc go bronią.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bezradny Paweł | 2018-01-14 18:46:07

  do MZ czy Ty żartujesz prezes Świtoń ogłasza przetarg za kilka baniek na cztery lata pracy a czas przygotowania dokumentacji osiem dni nikt tego nie wykona bo jest to zbyt mało czasu może przygotować tylko firma która miała cynk wcześniej i przygotowała wiele dokumentów wcześniej to jest oczywiste dla wszystkich więc nie oszukuj nas ogłoszenie przetargu w takim czasie to sposób stary i znany jeśli nie interesuje Cię jaka firma wykona te prace to kłamiesz bo wiesz że wykona to firma z Zielonej Góry i będzie jedynym oferentem jeżeli jesteś spółdzielcą powinno Ci zależeć na udziale w przetargu wielu ofert bo to gwarantuje najniższą cenę chyba że jesteś w śród tych którym zależy na własnej kieszeni ale uważaj odpowiednie służby już się tymi osobami zajmują

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • MZ | 2018-01-14 14:31:17

  Czyli wygra Stelmet Z.G lub Falubaz Z.G. Brawo !!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Też spółdziełdzielca | 2018-01-14 14:24:27

  re: )07 , Oczywiście ,że wycieczka będzie i to nie tylko do Finlandii , chociaż pewnie niewiele osób nie wie o czym piszesz.Więc dodam ,że poprzedni Zarząd , ale z tym preziem (jako vice) i emerytowaną już księgową , ale członkinią obecnej Rady Nadzorczej , taką wycieczkę odbyli na koszt spółdzielców SM "ZACISZE". To pewnik ,ale niektórzy twierdzą ,że nawet że współmałżonkami , jednak to nic pewnego, wielka tajemnica. Jednak skoro emerytowany wojskowy , zatrudniony w administracji (pewnie ma głodową emeryturę i musi sobie dorobić) otrzymuje 50 tys. zł nagrody jubileuszowej. Możemy sobie wyobrazić jakie nagrody otrzymują członkowie zarządu i z jakiego powodu Rada nadzorcza jest tak dyspozycyjna (nagrody ?).Takie wiadomości chodzą po mieście i wszystko wskazuje ,że tak jest , a za tak zorganizowane przetargi chyba można założyć sobie konta na Kajmanach i mieć w głębokim poważaniu członków spółdzielców i traktować ich jak członków ,frajerów.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-01-14 14:07:37

  Wygra zielona góra , ludzie przeplacą razy 3 . A jak widać klakiery Zacisza już piszą jak to jest pięknie i wspaniale

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • MZ | 2018-01-14 11:26:47

  Jestem mieszkańcem budynku gdzie wodę zmodernizowaną mam od kwietnia 2017 roku. Codziennie rano jak się gole i kąpie jestem szczęśliwy, ze nie mam podgrzewacza gazowego. Bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo !!! Firma, która przeprowadzała modernizacje była profesjonalna, fachowa, wyposażona w nowoczesne urządzenia i narzędzia. Logistycznie zostało to przeprowadzone wzorowo, a to nie łatwa sprawa zgrać wszystko, często z kapryśnymi, zawsze niezadowolonymi lokatorami.Mnie nie interesowało czy to firma "X" cz "Y", interesowało mnie czy to firma fachowa. Od momentu wyłączenia wody i zdjęcia piecyka do chwili włączenia ciepłej wody upłynęło 5 godz. i 40 minut. Kondygnacji było 12 z piwnicą włącznie( a tam było technicznie najtrudniej.Pisanie kto wygra przetarg to jest śmieszne, co za wizjonerstwo ? w dniu przetargu będzie wiadomo ile firm przystąpiło do do tej procedury, po kilu dniach zostanie wybrany wykonawca.dla ciekawych, a myślę, że takich nie zabraknie mam analizę zużycia gazu, przed i po modernizacji. Zrobiłem symulację zużycia gazu z 13 lat do momentu zdjęcia piecyka. Co się okazało ? średnie miesięczne zużycie w tym okresie wyniosło 26,1 m3 (z 13 lat). Zużycie gazu z 9 miesięcy kiedy miałem już ciepłą wodę wyniosło 5,5 m3, zaznaczam, że mam kabinę prysznicową, co w porównaniu do wanny daje 5-6 razy mniejsze zużycie wody.Okazało się po porównaniu w/w liczb, że zużycie gazu przez "junkers" w moim przypadku wynosiło 77%. Na obecną chwilę ciepła woda okazuje się w moim przypadku znacznie tańsza

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Precz z komuną ! | 2018-01-14 09:05:55

  z rada nadzorcza to po co tam jest ? Za co diety biorą

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • 0,7 | 2018-01-14 08:41:32

  A czy wycieczka do Finlandii też będzie?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • były spółdzielca | 2018-01-14 08:22:23

  Spółdzielnia to państwo w państwie, lud ma płacić i nie pytać

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • o.bywatel | 2018-01-13 21:19:31

  Co na to ABW ?-Bo co mają do powiedzenia klakierzy prezesa to wiemy po wpisach,są bardzo aktywni. Co na toRada Nadzorcza , złożona z "dietetyków" różnej maści , w dużej mierze złożona z pracowników w tym z byłych, obecnie emerytów n.p., była księgowa , niby formalnie nie ma sprawy bo są członkami SM , ale świadczy o tym ,że wybory są zawsze dobrze przygotowane.Pan prezes zamieszkuje zasoby mieszkaniowe zarządzane przez konkurencyjną firmę , nie powinien być członkiem SM , a jeśli jest, to na jakich zasadach ?.Co na to rada nadzorcza , na pewno nic oni sprzedają się za dietę , a może nie tylko.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bezradny Paweł | 2018-01-13 21:07:26

  wiwat prezes Świtoń spółdzielcy obudzcie się przetarg wygra Zielona Góra w takim czasie nikt nie jest w stanie przygotować dokumentacji przetargowej to stary sprawdzony sposób na sukces swoich firm

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • CBA | 2018-01-13 20:04:39

  Czy to prawda , że przetarg wygra firma z Zielonej Góry?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-01-13 12:57:41

  Zielona Góra już dogada, po co ten przetarg? żeby ludziom oczy zmydlić

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bezradny Paweł | 2018-01-13 12:26:32

  stara zasada CZAS TO PIENIĄDZ ma tutaj w ZACISZU uzasadnienie w każdym przetargu

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • spółdzielca | 2018-01-13 12:09:38

  brawo prezesie Świtoń prace należy wykonywać sprawnie po co jakaś przybłęda ma się przywlec na przetarg i namieszać w słusznie obranej koncepcji sprawdzonej od lat spółdzielcy i tak zapłacą wszystko

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • kumpelPrezesa | 2018-01-13 11:33:13

  stary sposób na przetargi Zacisza wystarczy sprawdzić inne przegląd coroczny instalacji gazowej ilość mieszkań i czas zrealizowania przetargu jest tak krótki że nikt się nie wyrobi w czasie bez kar umownych więc kto od lat robi przeglądy pracownicy spółdzielni za dobre pieniądze bo firmy zewnętrzne które wykonały by to taniej nie wystartują

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • , | 2018-01-13 11:16:08

  przetarg na kilka milionów, a oleśnickie firmy sprytnie wyelminowane z możliwości złożenia oferty. Firma z Zielonej Góry wygra. Cóż takie uroki spółdzielni

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • inżynier | 2018-01-13 10:41:03

  stare junkersy, tak, to zagrożenie, ale nie nowoczesne podgrzewacze wody. Uzależnianie się od jednego dostawcy ciepła jest niebezpieczne, bo grozi gwałtownym wzrostem cen w przyszłości. Tak się dzieje, gdy jest monopolista. Oleśnicka ciepłownia będzie musiała inwestować w swoją modernizację i za to zapłacą jej klienci. Skoro woda użytkowa podgrzewana jest w węźle cieplnym, montowanym w danym bloku mieszkalnym, to zasadnym byłoby instalowanie takich węzłów cieplnych, które miałyby możliwość korzystania z różnych źródeł ciepła - chociażby z ogniw fotowoltanicznych, a energia z ciepłowni byłaby uzupełnieniem, a może w perspektywie czasowej jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wspomniane węzły cieplne były elektryczne - dualne: energia ze źródła odnawialnego i standardowego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2018-01-13 10:14:57

  ciepła woda bez junkersa to wielka wygoda i bezpieczeństwo

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zdegustowany | 2018-01-13 10:11:13

  Pan Bielański jak zwykle zaczyna mieszać. Chłopie weź się do roboty i przestań wietrzyć wszędzie nieprawidłowości.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zebe | 2018-01-13 10:02:03

  Junkersy to potencjalni zabójcy - CZAD!!!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com