toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Twoja Opcja Kariery – dlaczego warto korzystać?

21.12.2017

wyświetleń: 568

Obecny rynek pracy nie jest łatwy dla absolwentów studiów wyższych. Nic dziwnego. O ile bowiem jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie wyższego wykształcenia stanowiło pewną nobilitację, o tyle w dzisiejszych czasach prawie każdy skończył jakieś studia. Na rynku pracy natomiast coraz większą wagę przykłada się nie do rodzaju dyplomu czy nazwy uczelni wyższej, ale do kompetencji i umiejętności pracownika. Wygrywają zatem te szkoły, które kształcą swoich studentów pod kątem praktycznym.


Solidne wykształcenie niekoniecznie na uniwersytecie


Co ciekawe, w opinii społecznej funkcjonuje pogląd, że prywatne uczelnie wyższe kształcą studentów na bardzo niskim poziomie. Nic bardziej mylnego. Praktyka pokazuje, że to właśnie absolwenci prywatnych uczelni lepiej radzą sobie na rynku pracy. Te szkoły kształcą bowiem praktyków, a nie teoretyków. W tego typu placówkach kładzie się ogromny nacisk na wiedzę i umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy, niezależnie od wybranego kierunku studiów.


Twoja Opcja Kariery

Ciekawym programem, który pojawił się w ostatnim czasie na rynku usług szkolnictwa wyższego, jest Twoja Opcja Kariery. Działa on na zasadzie uczelnianego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. System został tak skonstruowany, by absolwent, który skorzysta z programu, bez problemu znalazł pracę. Twoja Opcja Kariery opiera się na czterech zasadniczych filarach, wyznaczając jednocześnie grupy osób, które korzystają z tego programu. Po pierwsze wsparcie przewidziane jest dla studentów rozpoczynających aktywność zawodową poprzez usługi biura karier. Po drugie, w ramach programu realizuje się podnoszenie kompetencji pracowników biura karier. Po trzecie ważne jest wsparcie osób aktywnych na rynku pracy poprzez coaching zawodowy i mentoring w miejscu pracy. Czwartym elementem jest natomiast stałe monitorowanie losów zawodowych absolwentów, co daje swoisty wyznacznik do dalszego działania w tym zakresie.


Wsparcie dla studentów

Dzięki programowi Twoja Opcja Kariery studenci mogą skorzystać z wielu usług, które później wspomogą ich w poszukiwaniu wymarzonej pracy: diagnostyki kompetencji w oparciu o specjalistyczne narzędzia, weryfikujące zdolność studenta do podjęcia pracy, indywidualnego poradnictwa zawodowego, coachingu zawodowego, coachingu kariery i wielu innych.


Podnoszenie kompetencji pracowników biura karier

Rozwój należy rozpoczynać od podstaw, dlatego wszyscy pracownicy, realizujący program Twoja Opcja Kariery, zostają poddani licznym szkoleniom, przeprowadzanym przez specjalistów w danej dziedzinie.

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com