amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Żle zabezpieczał plutonowy z Oleśnicy?

20.12.2017

wyświetleń: 2438

Żle zabezpieczał plutonowy z Oleśnicy?

fot. http://40ton.net

Auta US Army były konwojowane przez Kompanię Regulacji Ruchu z Oleśnicy. Doszło do tragedii...

Plutonowy Piotr S. źle zabezpieczył przejazd konwoju ciężarówek armii amerykańskiej na Dolnym Śląsku. Przyczynił się tym samym do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej 18 niedaleko Świętoszowa. Tak wynika z aktu oskarżenia przesłanego sądowi przez wojskowy wydział wrocławskiej Prokuratury Fabryczna – informuje Gazeta Wrocławska.

W miejscu wjazdu kolumny ciężarówek amerykańskich na drogę krajową nr 18 miało nie być (koniecznych w takich sytuacjach) świateł ostrzegawczych, ani samochodu wojskowego z włączonymi niebieskimi światłami ostrzegawczymi. Samochody US Army były konwojowane przez Kompanię Regulacji Ruchu z Oleśnicy. Dowódcą był plutonowy Piotr S.

Zdaniem prokuratury druga z ciężarówek US Army, wjechała na drogę nr 18 po tym, jak plutonowy przestał blokować drogę od strony Wrocławia i pojechał na przód kolumny. Wówczas tył kolumny pozostał nieoświetlony. Źle ustawiona ciężarówka, kierowana przez Amerykankę, zamiast na prawy wjechała na lewy pas i doszło do śmiertelnego wypadku.

Plutonowy Piotr S. twierdzi, że jest niewinny. Wyjaśnia, że gdy zauważył, iż ciężarówka jest źle ustawiona, podjechał do przodu i czerwoną latarką próbował skłonić żołnierkę do zatrzymania pojazdu. Niestety, Amerykanka nie zareagowała.

Z kolei specjaliści są zdania, że do tragedii nie doszłoby, gdyby kolumna była prawidłowo oznakowana. Ich zdaniem plutonowy powinien przez cały czas zabezpieczać tył kolumny.

Do tragedii doszło w nocy (z 7 na 8 czerwca 2016 roku) na drodze krajowej nr 18 koło Świętoszowa. W wyjeżdżającą z poligonu kolumnę amerykańskich, wojskowych samochodów ciężarowych uderzył kierowca forda mondeo. Pasażer tego auta zginął na miejscu, kierowcę w ciężkim stanie zabrano do szpitala.

Samochodem wojskowym, przewożącym kontener, z doczepioną cysterną, kierowała amerykańska żołnierka. Auto brało udział w manewrach Anakonda-16. Samochód Polaków miał katowickie numery rejestracyjne.


autor: (OAI) , źródło: istotne.plpowrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (5)

 • oleśniczanin | 2018-01-02 23:44:26

  A co z kierującą amerykanką? Żadnej odpowiedzialności? Naprawdę aż tak głęboko siedzimy w amerykańskiej d.pie? Żeby podkładać naszego żołnierza na naszej ziemi? Kto kierował, ten zawinił, zwłaszcza w przypadku, kiedy idiotka jechała nie tym pasem, którym powinna. Ładny przekaz dajecie Jankesom. Uniewinnić chłopaka i zabierajcie się Amerykanom do tyłka cwaniaczki. Ciekawe, czy działania byłyby takie same w przypadku, gdyby to rodzina prokuratora jechała tym samochodem. Wstyd.Zginęli polscy obywatele.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Płk w stanie wzwodu | 2017-12-21 14:21:50

  Pamiętam jak dziś, kiedy zajmowaliśmy w 1968 Czechosłowację, to regulacją ruchu nie było problemu...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • oficer rezerwy | 2017-12-21 08:14:28

  Podejrzewam, ze plutonowy dzialal prawidlowo, tylko mial za malo ludzi do wykonanania zadania. W naszej armii jest tak, ze ma byc zapewniona trzyzmianowosc w dzialaniach bojowych (standard NATO) ale ukompletowanie wynosi 50%.. Szkoda chlopaka.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-12-20 22:08:29

  Skąd jest ten Piotr.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Asesor | 2017-12-20 16:56:19

  Pewnie rozmawiali fluently english wg level 2,2,2,2.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com