amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Spotkanie z autorką "Płomiennej Korony"

19.12.2017

wyświetleń: 325

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską...

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 26 stycznia (piątek) o godzinie 18 do sali konferencyjnej BiFK (ul. Reja 10) na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską.

Elżbieta Cherezińska to powieściopisarka historyczna, z wykształcenia teatrolog. Od roku 2008 związana z poznańskim wydawnictwem Zysk i S-ka. Znana jest m.in. z 4-tomowego cyklu „Północna Droga” o Skandynawii z czasów wikingów, ale największą sławę przyniosły jej powieści opowiadające dzieje Piastów: „Gra w kości” (czasy Bolesława Chrobrego), 2-tomowa („Harda”, „Królowa”) historia Świętosławy – córki Mieszka I, siostry Bolesława Chrobrego, matki królów: Szwecji, Danii, Norwegii, a nawet Anglii, czy też trylogia o Polsce z czasów rozbicia dzielnicowego „Korona Śniegu i Krwi”, „Niewidzialna Korona”, „Płomienna Korona”.

Charakterystyczny styl pisarki, żywa i plastyczna akcja, świetne dialogi i ciekawe tło obyczajowe sprawiają, ze jej książki czyta się z zapartym tchem. Historia Polski niczym nie ustępuje historiom innych krajów, a jak sama autorka mówi, chciałaby, żebyśmy wszyscy mogli mówić: „Fajnie jest być Polakiem”.

 


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Książka o niezapomnianym lekarzu [AKTUALIZACJA]

Jego serce zostało w Sycowie -  to tytuł książki o niezapomnianym Julianie Jakimowiczu ...

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com