amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Podpalacz aresztowany

15.12.2017

wyświetleń: 770

Podpalacz aresztowany

fot. TVN24.pl

Podpalacz aresztowany

Podpalacz aresztowany

Aresztowano podpalacza biura posłanki. "Nie lubię polityków PiS i Solidarnej Polski"
 
Na trzy miesiące aresztowany został Sebastian K., podejrzany o podpalenie biura poselskiego szefowej KPRM Beaty Kempy w Sycowie. Mężczyzna usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym. Grozi mu do 15 lat więzienia.
 
40-letni mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz dla mienia w wielkich rozmiarach, czyli o czyn o charakterze terrorystycznym. O zastosowaniu aresztu poinformował dziennikarzy prokurator Tomasz Krzesiewicz z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.
 
Ustaliliśmy 15 osób pokrzywdzonych, w tym 6 dzieci. Wszyscy mieszkali w tej kamienicy w Sycowie, gdzie Sebastian K. wybił metalowym przedmiotem szybę w drzwiach biura poselskiego. Następnie rozlał łatwopalną substancję i podpalił wnętrze. Tylko dzięki skutecznej akcji gaśniczej podjętej przez policjantów i strażaków pożar został ugaszony - relacjonował prokurator Robert Tomankiewicz, szef Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Jak dodał, z wyjaśnień Sebastiana K. wynika też motywacja jego czynu, bo zeznał on, iż działał z powodu przynależności politycznej poseł Beaty Kempy do partii, która współtworzy koalicję rządową.
 
Mężczyzna ma też drugi zarzut - dotyczy posiadania i produkcji marihuany. Podczas przeszukania znaleziono u niego 62 gramy marihuany. 
 
K. - według prokuratury - przyznał się do podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy. 

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (2)

  • Harry | 2017-12-16 19:35:24

    Internauto! Pamiętaj: pileś nie pisz!

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • Edmund Kaleciński | 2017-12-16 14:03:16

    Z punktu widzenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej pani Kempa, wraz z całą ekipą rządzącą PiS i prezydentem dopuściła się także przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. I to jest przestępstwo zbrodni ! Tysiące zawiadomień obywatelskich do prokuratury o tym fakcie olano, chociaż sąd nakazał ostatecznie prowadzenie śledztwa. To mogła być jedna z przyczyn skrajnej postawy Sebastiana K. Cała publiczna działalność Beaty Kempy jest jedną wielką polityczno-partyjną prowokacją. Ta wyznawczyni Rydzyka czuje się bezkarna. Czytałem w mediach jak w śledztwie oskarżała Szydłową o wydawanie poleceń, aby nie drukować wyroków Trybunału Konstytucyjnego. To też było przestępstwo i ona nie zawiadomiła prokuratury o tym, choć jako urzędnik państwowy taki miała obowiązek. Czy Beata Kempa, wraz z Szydłową nie doprowadziły do terroru, wspólnie z rządem, nie uprawiały terroru urzędniczego wobec społeczeństwa ? Oczywiście, że tak ! Ta cała sytuacja mogła spowodować wyczyn Sebastiana K. To wszystko powinien wziąć pod uwagę sąd oceniający Jego czyn ! Do akcji powinni wkroczyć prawnicy Amnesty International, bo pisowcy mogą wyznaczyć sędziego ziobrystę. Wypowiedź Kempy w tej sprawie w sejmie uważam za żenującą i niegodną parlamentarzysty !

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com