amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Podpalono biuro Beaty Kempy

12.12.2017

wyświetleń: 1281

Podpalono biuro Beaty Kempy

Podpalono biuro Beaty Kempy

Podpalono biuro Beaty Kempy

Podpalono biuro Beaty Kempy

fot. Zbigniew Nowak

W nocy podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie. Było to umyślne działanie...

W nocy podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie. Pierwsze wnioski wskazują, że było to umyślne działanie – dlatego śledztwo prawdopodobnie przejmie Wydział ds. Przestępczości zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Do zdarzenia, w którym nikt nie ucierpiał, doszło o godzinie 1:47 w nocy na ul. Ks. Rudy. Sprawca nie tylko rzucił pojemnik do biura, ale i namalował na elewacji budynku napis o treści "H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE". "California Uber Alles" to tytuł piosenki amerykańskiego punkowego zespołu Dead Kennedys z lat 70. W piosence śpiewano m.in. o końcu władzy prezydenta Jimmy'ego Cartera, który miał  być zastąpiony przez ówczesnego gubernatora Kalifornii, kontrolowaniu obywateli przez faszystów, tajnej policji i komorach gazowych.

Straty szacuje się na około 7 tysięcy złotych. Policja szuka sprawcy.

- W nocy włączył się alarm. Było jasne, że coś się stało. Przybiegliśmy - szyba była rozbita, w środku się paliło - mówi olesnicy24.com Waldemar Kempa, mąż posłanki. System alarmowy był połączony z domem parlamentarzystki oraz z policją. Wezwana straż pożarna szybko ugasiła ogień, dzieki czemu nie ucierpiała pozostała częśc budynku, w którym na górze mieszkają ludzie.

Prokurator regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk powiedział PAP, że sposób podpalenia wskazuje na działanie umyślnie sprawcy.

- Wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu - powiedział prok. Kowalczyk.

                                                          ***

Minister Beata Kempa jest posłanką Solidarnej Polski wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości; jest członkiem rządu, była szefową kancelarii premier Beaty Szydło i w poniedziałek w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację. Syców to rodzinne miasto posłanki.

To trzeci tego typu incydent w ciągu ostatnich... dwóch dni. W weekend zaatakowano biuro PiS w Szczecinie, a w poniedziałek poinformowano, że nieznany sprawca zdewastował w Warszawie wejście do biura poselskiego Andrzeja Melaka (PiS).

Atak potępił m.in. szef PO Grzegorz Schetyna. O podpaleniu biura Kempy mówił też nowy premier Mateusz Morawiecki.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (9)

 • były uczeń | 2017-12-13 19:34:18

  Bądźmy wyrozumiali dla - musiał być nauczycielem! Społeczeństwo powinno się litować nad ograniczeniem umysłowym. To nie jego wina :)

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Precz z ed kalcem | 2017-12-13 16:37:22

  Z szamba to ty niedojdo kaleciński jesteś, do tego tchórzliwie ukrywasz się za dziwnym musiałem niby nauczycielem . Jesteś wrzodem na oleśnickim społeczeństwie !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jan Musiał (nauczyciel) | 2017-12-13 11:18:46

  Ciekawe, że agentura watykańskiej mafii, kościół kat., rozkrada Polskę od wielu wieków i nikt nie chce pierdnąć na ten temat ani jednym słowem. Kilka lat temu Schetyna, jako marszałek sejmu, zlikwidował rządowo-kościelną komisję majątkową, której interesy reprezentował ubecki prawnik. Za machinacje ubeka skazali, ale czy siedzi nie wiadomo, bo w złodziejski proceder wmieszani byli biskupi. Ponadto, ta biskupia mafia w Polsce, wstrętną gębą abp. Glempa, dogadała się z komuchami, że będą nauczać religii za darmo. I co ? Państwo za religię płaci tej bandzie corocznie ponad dwa miliardy. Na dodatek religię wprowadzono do szkół bezprawnie,przy pomocy komuszego prof. Samsonowicza, i od lat kwitnie w społeczeństwie coraz większa nienawiść. Za to także odpowiedzialna jest Kempa, główny rządowy lizodup Rydzyka. A ten buduje swoje szambo mentalne w Polsce wspólnie z Episkopatem, jak kiedyś KC PZPR. Ludzie to widzą. Zasługi w niszczeniu praworządności w państwie, razem z tępą Szydłową, Kempowa też ma wielkie. Pamiętacie co one obie wyprawiały przy niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego ? Za coś takiego w świeckim, cywilizowanym państwie gniłyby obie w kryminale ! Kempowa to zło, głupota, nienawiść, i poniżanie mądrzejszych. Oszukała ludzi w Sycowie, ludzi bardzo chorych ! Dziwicie się "wdzięczności" mieszkańców wyrażonej teraz przed świętami ? Ma na co zasłużyła. Chociaż, żeby było jasne, tego rodzaju akty chuligańskie potępiam ! Ale pamiętajcie - za wszystkie zbrodnicze akty wobec protestującego społeczeństwa odpowiedzialny jest Kaczyński, główny ideolog nienawiści, który pod krzyżem 10.12.2017 roku wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają, nazwał wrogami ! A kościelna czarna mafia katolicka nawet go za ten rodzaj miłości i miłosierdzia nie potępiła. Jeśli dalej będą rządzić w Polsce te "zdradzieckie mordy" i "kanalie" poczujemy być może jeszcze więcej krwi na ulicach, kolejni obywatele będą chodzić jako pochodnie i mogą zapłonąć stosy ! Wczoraj w Sejmie Rzeczypospolitej, facet z mordą krokodyla, przydupas Kaczora, nazwał opozycję reprezentującą wielomilionowe społeczeństwo "politycznymi lumpami, kłamcami i donosicielami" ! To jest właśnie szambo polityczne rządzących. Nie czujecie tego ?!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • santO lento | 2017-12-12 21:55:30

  hmmm, do santo lento@ - nie zrozumieliśmy się...:( to była z mojej strony ironia.. ot, tak od zwolenników byłego układu słyszę, że to PiS sieje nienawiść, skłóca cały naród, doprowadza do konfrontacji itd... W kontekście napaści na biuro(a) poselskie PiS pozwoliłem sobie na ironię..! Szczególnie wobec tego prostego(!) wpisu "santa subito"

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-12-12 15:53:17

  santO lento@ tak tak sama sobie podpaliła. Skad wy sie, głupki, bierzecie ?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • santO lento | 2017-12-12 13:39:15

  wygląda na to, że to dalej PIS-owskie sianie nienawiści, skłócanie narodu...!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • santa subito | 2017-12-12 10:59:45

  Miss piggy becia z pislamskiego 'muppet show'!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Irena | 2017-12-12 10:56:00

  Wierzę, że policja dorwie łobuza.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-12-12 10:42:20

  niech sprawdza kto jest fanem piosenek rockowych wystarczy zajrzec na fb

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com