toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Pożegnają zabitego policjanta

07.12.2017

wyświetleń: 2314

Pożegnają zabitego policjanta

fot. Facebook GR SPAP Poznań/NSZZP woj. dolnośląskiego

Pożegnają zabitego policjanta

fot. Materiały prasowe

Minister i szefowie polskiej policji pożegnają w sobotę w Oleśnicy st. asp. Mariusza Koziarskiego

"Uroczystości pogrzebowe naszego kolegi st. asp. Mariusza Koziarskiego funkcjonariusza SPAP Wrocław poległego na służbie, odbędą się w dniu 9 grudnia (sobota) o godz. 12 w Kościele p.w. NMP w Oleśnicy przy ul. Wileńskiej 4" – podał w specjalnym komunikacie Piotr Malon, przewodniczący dolnośląskiego NSZZ Policjantów.

Policjant zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Oleśnicy przy ulicy Wojska Polskiego.

– W uroczystościach pogrzebowych udział weźmie rodzina, przyjaciele, koledzy z pododdziału, w którym służył, przedstawiciele administracji rządowej, kierownictwo polskiej policji, garnizonu dolnośląskiego, funkcjonariusze z całego kraju, delegacje policji czeskiej i niemieckiej, przedstawiciele innych służb, a także mieszkańcy. Pogrzeb odbędzie się zgodnie z ceremoniałem policyjnym – powiedział Onetowi.pl Paweł Petrykowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Biuro prasowe MSWiA informuje, że swoją obecność na pogrzebie zapowiedział minister Mariusz Błaszczak.

 40-latek od 14 lat pracował w policji, a od ośmiu był członkiem jednostki Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Zginął w czasie akcji w Wiszni Małej, zastrzelony przez 42-letniego bandytę, który napadł na bankomat. Osierocił dwójkę dzieci w wieku ośmiu i 12 lat, które zostały pod opieką matki.

Koledzy zmarłego kilka dni temu ruszyli z pomocą jego rodzinie. Zbiórkę pieniędzy dla rodziny zastrzelonego funkcjonariusza zorganizował dolnośląski NSZZ Policjantów.

Pomóc można, wpłacając dowolną kwotę na nr konta 87 1440 1156 0000 0000 1172 5748 z dopiskiem "Pomoc rodzinie Mariusza".

Premier Beata Szydło już wcześniej zdecydowała o przyznaniu rent specjalnych dla żony i dzieci zabitego policjanta.

 


autor: (OAI) , źródło: onet.pl



powrót ›

Zobacz także

Kempa na komendzie w Oleśnicy? (AKTUALIZACJA)

PO pyta, czy po naradzie w siedzibie PiS Kempa wieczorem udała się na komendę policji w Oleśnicy?...

Jest problem? Zadzwoń!

Przemoc domowa? Chuligaństwo? Zakłócanie ciszy nocnej? Problem? Dzwoń do dzielnicowego! ...

Reklama



Komentarze (1)

  • jorguś | 2017-12-09 10:40:51

    Nie rozumiem dlaczego podane jest konto na wpłaty dla rodziny nieżyjącego policjanta ,przecież zginął na służbie i było nie było należy się rodzinie odszkodowanie od państwa tak około 5000000 zł,tak jak to dostały rodziny smoleńskie .to jest żenujące aby zbierać pieniądze dla kogoś kto poświęcił swoje życie służąc ojczyżnie ,nie chcę tu ubliżać rodziną smoleńskim ale ten akurat policjant bardziej zasłużył się niż ofiary które zgińęły przez głupotę i błedy organizacyjne lotu!

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com