dni ocy

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Zginął policjant z Oleśnicy

03.12.2017

wyświetleń: 3653

W nocnej strzelaninie zginął policjant Mariusz K., antyterrorysta mieszkający w Oleśnicy......

 
- Nie mieliśmy wiedzy, że osoby dokonujące kradzieży w bankomacie, są uzbrojone - tłumaczy nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji na konferencji prasowej we Wrocławiu.  - Na tę chwilę nie definiujemy błędu w organizacji działań policji, oceniamy je jako zgodne ze sztuką policyjną i taktyką - podkreślił.
 
Wyjaśnił, że na miejsce skierowano antyterrorystów, bo było podejrzenie, że złodzieje użyją ładunków wybuchowych. Mundurowi nie wiedzieli jednak, że bandyci będą mieli kałasznikowa.
 
Nadinsp. Szymczyk potwierdził, że strzelanina wybuchła podczas zaplanowanej akcji antyterrorystów przeciwko szajce, która okradała bankomaty na terenie Dolnego Śląska. Przypomnijmy, że taka kradzież miał miejsce m.in. w Międzyborzu i Sycowie.
 
Wytypowane przez śledczych miejsce kolejnej kradzieży w Wiszni Małej okazało się trafne. Na miejsce udały się dwie drużyny antyterrorystów, w sumie 12 policjantów.
 
Po północy pojawili się dwaj przestępcy. Jeden wszedł do kontenera, w którym zainstalowano bankomat, a drugi czekał w pobliżu. Kiedy do akcji wkroczyli antyterroryści, pierwszy z funkcjonariuszy osłaniał pozostałych tarczą kuloodporną. Napastnik zobaczył policjantów i niemal natychmiast zaczął strzelać z kałasznikowa.
 
Pierwsze kule trafiły w tarczę. Niestety, siła strzałów była tak duża, że spowodowała odrzucenie policjanta i częściowe odsłonięcie pozostałej, idącej za nim, grupy antyterrorystów. I w tym momencie strzały dosięgnęły pozostałych funkcjonariuszy.
 
Śmiertelnie postrzelony został 40-letni Mariusz K., mieszkający w Oleśnicy, który do jednostki we Wrocłaiwu przyszedł z Legnicy.
 
Policjanci odpowiedzieli również ogniem, co spowodowało, że bandyta w kontenerze zginął na miejscu .
 
- Nasz kolega zginął w wieku 40 lat, od 14 lat pełnił służbę w policji, od 8 lat w samodzielnym pododdziale antyterrorystycznym. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci w wieku 8 i 12 lat, z którymi łączymy się w bólu. Cały czas udzielana jest im pomoc psychologiczna. Wspieramy ich, jak tylko możemy - podkreślał komendant główny policji.
 
Rannych zostało trzech innych funkcjonariuszy. - Pierwszy z policjantów ma ranę postrzałową w okolicy biodra, drugi ma ranę postrzałową dłoni, trzeci ma obrażenia w okolicach uda - poinformował szef KGP. Życiu policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo - jeden już opuścił szpital.
 
Zabity napastnik to 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, notowany za kradzieże, włamania i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na miejscu zatrzymano współsprawcę, który czekał na włamywacza w zaparkowanym nieopodal samochodzie. To 41-letni mieszkaniec woj. pomorskiego, także znany policji w związku z podobnymi przestępstwami. Trzecia zatrzymana osoba, której nie było na miejscu strzelaniny, to mieszkaniec powiatu legionowskiego.

 


autor: (OAI) , źródło: wp.plpowrót ›

Zobacz także

Policjant bił, bił, bił

...to tytuł reportażu Małgorzaty Pietkiewicz z "Interwencji" w Polsacie. Emisja za nami...

Śmiertelne uderzenie

Z impetem wbili się w mur... Na miejscu zginął 22-letni mieszkaniec gminy Twardogóra ...

ReklamaKomentarze (4)

 • prezes | 2017-12-04 20:29:36

  Brawo, debile zarządzające Policją Błaszczak Kiszczak Zieliński nieudacznik.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-12-04 13:16:02

  W czasie pokoju, w państwie wolnym, gdzie każdy może swobodnie prowadzić uczciwą działalność gospodarczą - ktoś brutalnie sięga po pieniądze ciężką pracą zarobione przez innych i zabija drugiego człowieka, stającego w obronie porządku, prawa i dóbr innych. Nie w każdej pracy jest tak duże ryzyko śmierci od strzału drugiego człowieka. Nie dość, że jeden człowiek sięgał po to, czego nie wypracował, sięgał, by ograbić innych, to jeszcze ... zabrał życie drugiemu człowiekowi, odebrał ojca dzieciom, męża żonie, syna rodzicom, przyjaciela innym. To straszne, by w czasie pokoju, w kraju nie należącym do biednych, w Polsce - dochodziło do takich tragedii.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • intim | 2017-12-04 07:35:54

  "Nie mieliśmy wiedzy, że osoby dokonujące kradzieży w bankomacie, są uzbrojone - tłumaczy nadinsp. Jarosław Szymczyk" to co, myśleli, że jak przyjadą antyterroryści, to od razu się poddadzą, nic ich nie nauczyła akcja w Magdalence, szkoda tylko, że zginął policjant.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Jola | 2017-12-03 20:49:58

  Ogromne współczucia dla rodziny

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com