amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Romeo i Julia w Sycowie

02.12.2017

wyświetleń: 650

Romeo i Julia w Sycowie

Romeo i Julia w Sycowie

fot. Zbigniew Nowak

Nauczycielka angielskiego wzięła na warsztat z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 sztukę Szekspira

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 (dawnego gimnazjum) w Sycowie zaprezentowała w Centrum Kultury jeden z najsłynniejszych dramatów wszechczasów: „Romeo i Julia”. Nim młodzi artyści wyszli na scenę, główna organizatorka spektaklu, nauczycielka angielskiego Bożena Miller, wyjaśniła, jakie były kulisy powstania tego ciekawego przedsięwzięcia.
 
- W 2015 r., gdy zbliżała się okrągła rocznica 400 lat od śmierci Williama Szekspira, nasi uczniowie odwiedzili rodzinne miasto pisarza Stratford-upon-Avon. Całe miasto przygotowywało się już do rocznicowych obchodów. Zwiedziliśmy dom, w którym urodził się słynny dramaturg, a także kościół, w którego krypcie jest pochowany. I wtedy to właśnie zrodził się pomysł, by w naszej szkole zorganizować małe obchody Roku Szekspirowskiego i przygotować przedstawienie „Romeo and Juliett” w języku angielskim – mówiła nauczycielka. 
 
Po tym wstępie na scenie pojawili się młodzi aktorzy w pięknych kostiumach, odgrywając tragiczną historię. Zadbano też, aby te osoby spośród publiczności, które nie opanowały angielskiego dostatecznie dobrze, wszystko zrozumiały: obok sceny z rzutnika wyświetlano tłumaczenie tekstu.
 
Wśród publiczności można było oczywiście zauważyć wielu dumnych rodziców. Najwięcej emocji budziły sceny pocałunków zakochanych oraz pojedynków między adwersarzami, kiedy to zawsze ktoś padał martwy, przebity szpadą. Oczywiście, co typowe dla twórczości Szekspira, wydarzenia poważne przeplatały się z zabawnymi, choćby za sprawą zachowania zrzędliwej niani Marty.
 
Choreografię taneczną przygotowała Dominika Jarosz – katechetka, a scenografię Bogusława Kornatko – nauczycielka plastyki.
 
Po zakończeniu przedstawienia wszyscy aktorzy wśród braw wyszli na scenę, aby pozować do wspólnego zdjęcia, zaś Bożena Miller dziękowała swym uczniom za zaangażowanie.

FOTORELACJA


autor: ZNpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Książka o niezapomnianym lekarzu [AKTUALIZACJA]

Jego serce zostało w Sycowie -  to tytuł książki o niezapomnianym Julianie Jakimowiczu ...

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com