cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Wspomnienie o fotografie wojennym

01.12.2017

wyświetleń: 455

Wspomnienie o fotografie wojennym

Wspomnienie o fotografie wojennym

Wspomnienie o fotografie wojennym

fot. Krzysztof Dziedzic

Spotkanie z reportażystą Wojciechem Jagielskim było wspomnieniem tragicznie zmarłego fotografa

W sobotni wieczór miłośnicy fotografii i reportażu, znajomi i wielbiciele talentu fotografa wojennego Krzysztofa Millera przyszli do galerii Brama Wrocławska na spotkanie z Wojciechem Jagielskim i promocję albumu "Fotografie, które nie zmieniły świata". Odbyło się ono w otoczeniu wystawy zdjęć "in memoriam" tragicznie zmarłego we wrześniu 2016 roku Millera.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia w ramach działań Biblioteki i Forum Kultury był Artur Mierzwa, dyrektor miejscowego oddziału banku PKO, który dał się już poznać jako miłośnik fotografii i organizator pamiętnego spotkania - 15 kwietnia 2016 roku - z Millerem w Oleśnicy.

Spotkanie z Jagielskim prowadził Andrzej Przewoźny, przyjaciel Millera. Przez ponad dwie godziny prowadzili między sobą, także z udziałem publiczności, rozmowę o osobie, którą dobrze znali. Jak się okazało, nie na tyle dobrze, by wiedzieć, co gra w jej duszy. Utalentowany fotograf, któremu sławę przyniosły wojenne kadry, targnął się na swoje życie 9 września 2016 roku, co było skutkiem stresu pourazowanego, czy też stresu bojowego. Dzięki Jagielskiemu wiemy, że źrodłem kryzysu psychicznego mogło to być traumatyczne przeżycie ataku moździerzowego w Afganistanie. Trudno było się spodziewać takiego przerwania kariery fotografa, który nie pozwalał nazywać się fotografikiem czy artystą.

Dzięki Wojciechowi Jagielskiemu można było Krzysztofa Millera poznać bliżej. Dowiedzieć się, jak pracował ten słynny duet reportażystów. I jak potoczyły się jego dalszego losy.

Przestrzeń jednej kondygnacji Bramy Wrocławskiej okazała się za mała, by pomieścić wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu. Wśród obecnych znalazł się burmistrz Michał Kołaciński. Niektórzy wrócili do domu z albumem Wydawnictwa Agora, zawierającym najważniejsze fotografie wojenne Millera.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej

FOTORELACJA


autor: kadpowrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Książka o niezapomnianym lekarzu [AKTUALIZACJA]

Jego serce zostało w Sycowie -  to tytuł książki o niezapomnianym Julianie Jakimowiczu ...

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com