toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dlaczego xbox one jest lepszy do gier niż PC?

22.11.2017

wyświetleń: 463

Wśród fanów gier i komputery, i także konsole Xbox, mają swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. W tej dziedzinie wciąż jednak prym wiodą komputery, co najczęściej wynika z ich wszechstronności i względów i ekonomicznych. W przeciwieństwie do konsoli, komputer wykorzystamy nie tylko do grania, ale także wielu innych czynności, np. oglądania filmów, surfowania po sieci czy nauki. Gracze nie mają jednak wątpliwości – konsola Xbox One ma zalety, których niejeden pecet może pozazdrościć!


Wymagania sprzętowe

Gracze niejednokrotnie zastanawiają się, czy nadchodząca premiera długo oczekiwanej gry nie okaże się przykrym rozczarowaniem. Nie z powodu samej jej samej, lecz właśnie wymagań sprzętowych. Producenci podają je zwykle z wyprzedzeniem – tak, aby gracze zdążyli jeszcze przed premierą przygotować swój komputer. Czasem konieczna okazuje się optymalizacja podzespołów, wymiana karty graficznej czy dokupienie kości pamięci. Koszty te zwykle nie są małe, a spełnienie minimalnych wymagań wcale nie oznacza satysfakcji z grania – gra w najlepszym razie działa, ale zacina się, odbierając całą radość z rozgrywki. Problem ten nie dotyczy jednak osób korzystających z konsoli Xbox One – w tym przypadku wystarczy kupić grę i nie martwić się jej wymaganiami sprzętowymi.


Koszt gier

Utarło się przekonanie, że gry komputerowe są tańsze. Możemy na przykład kupić je na Steamie za niewielkie pieniądze. Gry na konsolę kosztują zwykle około 250 zł. Nie zawsze jednak zapłacimy całą tę kwotę – miłośnicy rozrywek konsolowych mogą liczyć na atrakcyjne programy lojalnościowe. Darmowe gry, szybkie przeceny i brak przypisywania do konkretnego konta – to niewątpliwe zalety zakupu produktów na konsolę. Za 80 zł rocznie do dyspozycji klienta czeka 50 tytułów w EA Access, a w Xbox Game Pass za 30 zł miesięcznie ponad 100 gier. Oznacza to, że mamy ogromny wybór opcji dostępnych od ręki za niewielkie pieniądze. Możemy również wymienić się grą ze znajomym, kupić z nim do spółki lub sprzedać tytuły, do których nie chcemy już wracać. Z grami na PC niestety nie jest już tak prosto. Często nie możemy ich pożyczyć, ani sprzedać.


Grafika

Żeby móc cieszyć się pełnymi efektami graficznymi gier na PC, musimy mieć bardzo dobrą kartę graficzną, za którą przyjdzie nam słono zapłacić. Produkty na konsolę, odtwarzane na TV prezentują się znakomicie, a jednocześnie sprawiają znacznie mniej problemów z ustawieniami i wymagają od nas tak dużych nakładów finansowych w odpowiedni sprzęt.


Tytuły

Znani i cenieni producenci gier nie zapominają o wersji wydawanych tytułów na konsolę. Wiele gier powstaje zaś wyłącznie na konsolę Xbox One. Na tle konkurencji, pod względem dostępności popularnych produktów, konsola Xbox One prezentuje się znakomicie – jej posiadacze otrzymali m.in. takie produkcje jak: Tomb Raider: Definitive Edition, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Child of Light, czy „Rayman Legends. Gry pobierają się szybko i stabilnie.


To nie wszystko

Gra na konsoli pozwala nam wyznaczyć granice rozrywki. Włączamy ją, gdy mamy czas, który możemy poświęcić na beztroską zabawę. Gdy korzystamy z komputera, np. w czasie pracy, łatwo ulegamy pokusie uruchomienia gry i oderwania się od obowiązków. W porównaniu z innymi konsolami, nowy model Xbox One X pozwala cieszyć się doskonałą, piękną grafiką gier w rozdzielczości 4K. Do niedawna takie parametry zarezerwowane były wyłącznie dla graczy PC.

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze (2)

  • Maajdan | 2017-11-26 13:06:55

    Fatalny artykuł. Fatalny. 1. Zdjęcie jest od ps4, a nie od xboxa. 2. Konto steam można współdzielić, ewentualnie podać passy do konta żeby ktoś mógł grać. Zgadzam się jednak ze dostęp do gier jest łatwy zarówno na PC jak i na konsole, a i cenowo da się wybaczyć niezłe okazje. 3. Wiele gier tylko na konsole? Rany boskie, to gracz pisał? Jest garstka gier tylko na konsole, a tysiące w wersji jedynie pctowej, choć faktem jest ze największe tytuły są dostępne na obu platformach.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • Krzysiek | 2017-11-24 13:08:11

    Autor pisze o Xbox One a na zdjęciu pokazane zostało PS4 :P

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com