toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Bolszewicy - za i przeciw

13.11.2017

wyświetleń: 1179

Arkadiusz Sikora (SLD)

Arkadiusz Sikora (SLD)

Wpis działacza Sojuszu

Wpis działacza Sojuszu

Jeszcze jeden...

Jeszcze jeden...

I kolejny...

I kolejny...

Paweł Bielański (OR)

Paweł Bielański (OR)

Kontrowersyjne tezy postawił Arkadiusz Sikora, jeden z liderów oleśnickiego SLD.......

"Geneza i skutki rewolucji październikowej" to artykuł, który ukazał się na portalu nowastrategia.org.pl. Wkleił go na swój profil na portalu społecznościowym Arkadiusz Sikora, jeden z liderów Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Oleśnicy, sekretarz Rady Dolnośląskiej partii.

Pierwszy z komentujących - Juliusz Woźny - napisał: "W samej Rosji od 60 do 100 milionów ofiar - taki tam eksperyment"...

Odpowiedział mu Sikora: "To możliwe. Ale okres Stalinowski potępiam, a przecież ci ludzie zginęli właśnie za jego "rządów". Nie miał on nic wspólnego z walką o wolność podstawowych grup społecznych zapoczątkowanych przez samego Lenina i Trockiego".

Juliusz Woźny zripostował: "Arku zlituj się - jesteś inteligentnym facetem. Stalin, Lenin i Trocki to masowi mordercy".

Sikora nie odpuszczał: "Tak właśnie wmawiała nam przez lata prawicowa propaganda. Ale rzeczywistość była zgoła inna. Stalin nie miał nic wspólnego z Leninem!!! - no może poza tym, że go zniszczył ...

Sikora napisał też, że "akurat wymordowanie rodziny carskiej nie uważam za jakieś halo.. wszak to była rewolucja.... Podobnie postąpiono z Ceausescu podczas rewolucji w Rumunii i niedawno Husainem. O milionach ludzi zagłodzonych na śmierć za czasów Carów Rosji jakoś nie wspominasz, a przecież ten bunt się z czegoś wziął. Prawda?".

AKTUALIZACJA

Mocna ripostę dał Sikorze Paweł Bielański, radny Oleśnica Razem. Oto nadesłany przez niego tekst, będący odpowiedzią na enucjacje działacza Sojuszu:

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości. W całym kraju odbyło się wiele wspaniałych uroczystości. Było radośnie, godnie i patriotycznie, zarówno w tych wielkich, jak i małych miastach całego kraju.

Kilka dni wcześniej – 7 listopada - przypadała setna rocznica Rewolucji październikowej. Na szczęście została niemal niezauważona i przemilczana. W TV pokazano migawki z Moskwy i garstkę manifestujących postkomunistycznych działaczy. I tyle... W zdecydowanej większości Polacy nawet nie zauważyli, że taka rocznica miała miejsce. I bardzo dobrze, że została całkowicie przemilczana.

Komunizm, podobnie jak faszyzm, należy potępiać, a nie wspominać. Polacy walczyli zarówno z faszystowskim Niemcami, jak i sowieckimi komunistami. Z komunizmem walczyli dłużej. W 1920 roku w Bitwie Warszawskiej powstrzymali czerwoną swołocz, ratując Europę przed zalewem bolszewizmu. Walczyli z komunistami podczas całej II wojny światowej i długo po jej zakończeniu. Gdy Europa świętowała Dzień Zwycięstwa, oddając Polskę w ręce Stalina, polscy Żołnierze Niezłomni zostali w lasach, nie godząc się na sowiecką okupację. Walczyli z komunistami do końca, dając odpór aparatowi terroru i zdrajcom naszego narodu, którzy mieli wprowadzać socjalistyczny ład i porządek.

W niektórych lokalnych politykach SLD, ku memu wielkiemu zdumieniu, rocznica rewolucji wywołała zdumiewiający, wręcz szokujący, sentyment, który skłania do głębokiego zastanowienia nad losami tego ugrupowania. Lewica jest potrzebna na scenie politycznej, ale kategorycznie nie może szukać natchnienia w Leninie! A tak można odczytać głos polityka SLD. 

Znajomy przesłał mi wypowiedzi z portalu społecznościowego Arkadiusza Sikory, lokalnego polityka SLD, który przy okazji 100. rocznicy wybuchu chwali Wielką Socjalistyczną Rewolucję Październikową i jednego z największych zbrodniarzy w historii ludzkości - Lenina. Powiem szczerze -  „SZOK” - to mało powiedziane. Skala absurdu jest przerażająca. Po wypowiedziach wydaje się, że  polityk SLD nie widzi nic zdrożnego w ofiarach rewolucji, a mord na carskich dzieciach nie uznaje za jakieś „halo” (sic!), bo wszak była… rewolucja.

Przypomnę zatem działaczowi SLD, że Lenin, stojąc na czele rewolucji w czasie wojny domowej, był inicjatorem  wprowadzenia „czerwonego terroru”. To za czasów Lenina został powołany policyjny aparat terroru politycznego „Czeka”, kierowany przez czerwonego kata Feliksa Dzierżyńskiego. Lenin stworzył też system obozów koncentracyjnych, na bazie których powstały „Gułagi” (Łagry) - obozy przymusowej pracy, w których zginęły miliony ludzi, w tym setki tysięcy Polaków.  To właśnie „czekiści” tworząc później struktury NKWD, mordowali Polaków m.in. w Katyniu. Realizując plany „eksportu” rewolucyjnego ładu, Lenin kierował państwem sowieckim w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.

Dokładna liczba ofiar rządów Lenina nie jest znana. Szacuję się, że  5 mln ludzi zmarło podczas głodu wywołanego przez bolszewickie rewizje, zaś liczba osób rozstrzelanych i zmarłych w więzieniach wynosi ponad 1 mln, co razem daje 6 mln ofiar. W dyskusji pod pochwalnym dla „Rewolucji październikowej” tekstem jeden ze znajomych polityka SLD próbował mu wyjaśnić, że jest w błędzie. Niestety, żadne argumenty nie trafiały.

Naprawdę ciężko odnieść się do takiej postawy i przywoływania "chwalebnej" pamięci twórcy zbrodniczego systemu.  Ale mam nadzieję, że mój tekst pozwoli jednak na taką refleksję. Jeżeli nie, to odsyłam do historycznych źródeł i zapoznania się z metodami wprowadzania „rewolucyjnego ładu społecznego” . Np. taki artykuł jest  TUTAJ

 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Dwudziestka na parkiecie

Parkiet hali sportowej zamienił się w wielką salę balową. Tak zakończyło się 70-lecie ZSP  ...

Ogólniak na zjeździe

Około 500 osób pojawiło się na zjeździe I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy... ...

ReklamaKomentarze (16)

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-11-14 10:01:37

  Wielka szkoda, że Internauta schował się za anonimowością, że wstydzi się tego, co dobrze sformułował: "Odbieram to inaczej, skro ma tyle czasu to musi być gość dobrze zorganizowany." Można i tak na to spojrzeć. Chociaż, gdyby tak było, to człowiek dobrze zorganizowany wiedziałby, że układ naczyń połączonych dobrze funkcjonował nie może mieć elementów niepodzielonych, gdzie ciecz zmusza się do płynięcia w dwóch kierunkach. A tak jest w przypadku pana Pawła Bielańskiego - jest przewodniczącym komisji rewizyjnej i jednocześnie jest zatrudniony na stanowisku kierowniczym w miejskiej spółce, a sam 9O ironio) wyjaśnia, że w tym nie widzi sprzeczności, bo nie bierze udziału w posiedzeniach komisji, gdy ta dyskutuje o OKR "Atol". Taka sytuacja jest podobna do postawy dyrektora przedsiębiorstwa, który nie uczestniczy w posiedzeniach zarządu, gdy ten omawia zagadnienia związane z funkcjonowaniem wydziału produkcji.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • dziadek w kapciach | 2017-11-13 23:43:32

  Odbieram to inaczej, skro ma tyle czasu to musi być gość dobrze zorganizowany. A ripostę dał pierwszej klasy, choć po prawdzie nie było trudno, bo wypociny Sikory to rzadkiej klasy wynurzenia, aż się o taką prosiły. Jak z takimi ludźmi PO i PS chce iść do wyborów to .... współczuje

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-11-13 23:29:09

  Dodam - skoro pan Paweł Bielański ma tak wiele czasu na pisanie takich elaboratów, to niech się temu poświęci i odważnie, jak przystało na patriotę, zrezygnuje z przewodniczenia komisji rewizyjnej Rady Miasta Oleśnica, albo z pracy na stanowisku kierowniczym miejskiej spółki, albo z jednego i drugiego i zajmie się ...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Precz z komuną ! | 2017-11-13 22:49:45

  Wychwalanie przez Sikorę Lenina i jego rewolucji, która pochłonęła tyle milionów istnień ludzkich jest kompletnym absurdem . To jest kompromitacja tego polityka i całego oleśnickiego SLD. Brawo dla pana Bielanskiego, za odpór tej herezji.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-11-13 22:42:11

  To już zakrawa na jakąś paranoję. Nie tak dawno Internauci dyskutowali, czy Dzień Niepodległości, czy Święto Niepodległości, a teraz ta dyskusja. Skąd to się bierze? Zwłaszcza, że oleśnicki rynek jest obskurny, oleśniccy samorządowcy ignorują zabytki z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, pan Paweł Bielański jest przewodniczącym komisji rewizyjnej Rady Miast Oleśnica i jednocześnie zatrudnionym na stanowisku kierowniczym w miejskiej spółce, w Oleśnicy nie ma galerii lokalnego produktu i twórców, nie ma wydziału promocji miasta, zamiast uzupełnić OKR "Atol" o obiekt wielofunkcyjny (hotel, konferencje, usługi, gastronomia) i zyskać dochody do budżetu - obciąża się miejski budżet dziesiątkami milionów, wydanych na remont starego szpitala - bez gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego (polecam wizję we Wrocławiu i przyjrzenie się temu, co zrobiono z budynkami poszpitalnymi - usunięto z "korzeniami"), nie ma w Oleśnicy współpracy - samorząd - przedsiębiorcy, ciągle jest niewiadoma przyszłość terenu lotniska - stracono możliwość zaistnienia centrum badawczo-rozwojowego Politechniki Wrocławskiej, nie ma konstruktywnego współdziałania na rzecz oleśnickiego zamku, by stał się znaczącą siłą promującą miasto i okolice itd. I przy takim stanie Oleśnicy - jeden i drugi biorą się za grzebanie w historii.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Tadek | 2017-11-13 18:12:14

  Gosc oszlał z powodu nintelektualnej czerwonki, tylko gdzie on ją załapał? Gdzieś sie chłopie zaraził? Ale jedna rzecz Sikorze sie udała, tzn. niewątpliwie zaistniał w przestrzeni, czego np. Nie mozna powiedzieć o członkach (co brzmi dumnie) upadłej platformy (co już dumnie nie brzmi) - tj. Sarnie i kolegach

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • historyk | 2017-11-13 17:47:24

  To jest najlepsze: " (...) z walką o wolność podstawowych grup społecznych zapoczątkowana przez Lenina i Trockiego" . Panie Sikora przecież Armia Czerwona, w rym Trocki atakowali Polskę w 1920 roku mówiąc właśnie takie brednie, Trocki był większym fanatykiem niż Lenin i Stalin. Stalin się go wręcz bał. Uznanie dla pana Bielańskiego za konkretną odpowiedź. Naprawdę obok tego steku bzdur i politycznych urojeń nie można przejść obojętnie

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Apolityczny | 2017-11-13 17:34:49

  Poziom absurdu Bielańskiego rośnie. Gdyby nie ta czerwona swołocz, to naród polski by już dawno w Auschwitz spłonął po zagazowaniu. Jego bohaterowie chowali się w lasach, gdy PRAWDZIWI bohaterowie szli ramię w ramię z Sowietami na Berlin. Cześć i chwała prawdziwym bohaterom !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • bój to jest ich ostatni | 2017-11-13 16:48:23

  Koalicja PO-SLD-PS2018 ruszyła z czerwonymi sztandarami po władze ! ŻENADA ROKU !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Mają niektórzy nostalgię. | 2017-11-13 16:36:42

  A związek nasz bratni ogarnie ludzki ród...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • black red | 2017-11-13 16:03:13

  Przedmówco --- odnajda się doskonale! widziałes fotki np. G Żyły z 2002 z A Sikorą? Dwa kumple jak sie patrzy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-11-13 15:44:55

  A mnie ciekawi jak np. Robert Sarna Jan Bronś i inni odnajdą sie na tej samej liście wyborczej za rok z panem Sikorą. Ten człowiek to chodząca kompromitacja , jakiś relikt wykopany przez archeologów

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Nieprawdopodobne | 2017-11-13 15:32:56

  Czytam i oczy przecieram ze zdumienia. Szok i niedowierzanie. To Dzierżyński też był SPOKO Panie Arkadiuszu?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-11-13 14:55:18

  Jeśli ktoś uważa Lenina i Trockiego za bohaterów powinien zostać wykluczony z grona ludzi przyzwoitych. Innej opcji nie ma. Dla historyków to jedniznacznie dwaj zbrodniarze. Innej opcji poza garstką komunistycznych pogrobowców nie ma.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • jj | 2017-11-13 14:23:43

  Pewnie że nie był zły przecież Kaczor się na nim wzoruje

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • zaszokowana | 2017-11-13 13:15:33

  Jedno słowo: SZOK! Myślałam , że takich ludzi już nie ma w naszym kraju

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com