cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Nowe umiejętności - nowa praca

07.11.2017

wyświetleń: 765

W listopadzie można postarać się o środki unijne na kursy i szkolenia zawodowe dla dorosłych.... Pomoże to im na nowo odnaleźć się na rynku pracy. Warto sięgać po dotacje, bo do podziału jest ponad 36,5 mln zł.
 
– Na rynku pracy sytuacja dorosłych, szczególnie tych po 50. roku życia, jest trudniejsza niż absolwentów. Chcemy zachęcić instytucje zajmujące się uczeniem i dokształcaniem, by organizowały szkolenia właśnie dla tej grupy. To cenni pracownicy, z dużym doświadczeniem – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
 
Kursy zawodowe
 
Osoby po 50. roku życia oraz te o niskich kwalifikacjach zawodowych mają szczególne trudności z utrzymaniem bądź znalezieniem zatrudnienia. Często mała wiara we własne możliwości oraz brak chęci do działania przekładają się na trudności w znalezieniu zajęcia. Złożone wnioski powinny uwzględniać potrzeby osób wykluczonych bądź marginalizowanych na rynku pracy.
Dzięki przedsięwzięciom edukacyjnym uczestnicy będą mogli wykorzystać swoje często kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe i zdobyć nowe kwalifikacje, potrzebne teraz na rynku pracy. Staną się wtedy bardziej atrakcyjni dla pracodawców. Co ważne, wsparcie kierowane jest do osób, które z własnej inicjatywy zainteresowane są zdobywaniem kwalifikacji w konkretnych zawodach.
 
Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
 
O unijne pieniądze mogą starać się między innymi samorządy, instytucje sprawujące pieczę nad publicznymi i niepublicznymi szkołami pro-wadzącymi kształcenie zawodowe, placówki kształcenia ustawicznego, ośrodki dokształcania i szkolenia zawodowego, instytucje szkoleniowe, a także osoby prowadzące działalność gospodarczą. To oni, tzw. operatorzy, otrzymają dotację i zorganizują kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych oraz inne formy szkolenia, dzięki którym dorośli zdobędą nowe umiejętności i uzupełnią wiedzę. Potem do operatorów będą zgłaszać się zainteresowani zmianą swojej sytuacji na rynku pracy.
 
Współpraca z pracodawcami
 
Operatorzy będą pełnić jeszcze jedną ważną funkcję przy realizowaniu projektu, a mianowicie staną się swego rodzaju łącznikiem pomiędzy zatrudniającymi i zatrudnionymi. Współpracując z lokalnymi pracodawcami, będą dobierać i rozwijać te umiejętności potencjalnych pracowników, które zapewnią rozwój zawodowy na lokalnym rynku pracy.
 
Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 14 do 27 listopada.
 
 

autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com