toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Obsłuż komputer... wzrokiem

21.10.2017

wyświetleń: 716

Słuchacze mogli zobaczyć, że możliwe jest komunikowanie się z komputerem  bez pomocy rąk...

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  w Oleśnicy oraz Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy zaprosiły władze oświatowe, dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli, rodziców dzieci z problemami rozwojowymi oraz nauczycieli i terapeutów na IV Forum Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Kolejna, czwarta już, edycja nosiła tytuł: "Metody terapii wspierające rozwój dzieci z niepełnosprawnością”. 19 października terapeuci z obu placówek, którzy pracują z najmłodszymi dziećmi, przedstawili swój warsztat pracy.

Największe wrażenie wywarła na widzach preznetowana przez Katarzynę Łozę-Prostak i Irenę Straszak animaloterapia, czyli terapia w towarzystwie zwierząt. Przedstawiciele wrocławskiej firmy „Biomed” prezentowali natomiast nowoczesne urządzenia do terapii wykorzystujące zaawansowane technologie informatyczne. Słuchacze mogli zobaczyć, że możliwe jest komunikowanie się z komputerem  bez pomocy rąk...poprzez wodzenie wzrokiem po ekranie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ


autor: (OAI)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Szalona noc w Aroma Stone

Trwająca 10 godzin zabawa przy największych polskich i światowych hitach pozostanie w ich pamięci...

Nauczyciele świętują, kurator śpiewa (ZDJĘCIA)

W sali widowiskowej w Oleśnicy świętowali dzisiaj nauczyciele. Którzy dostali nagrody? ...

ReklamaKomentarze (1)

  • Mama | 2017-11-02 12:43:28

    Śliczna konferencja, naprawdę urocza i imponująca. Szkoda tylko - że na czas jej trwania - podmiotom wykładów, czyli niepełnosprawnym wychowankom internatu ZPS kazano opuścić budynek, ponieważ ... w auli było słychać ich obecność w budynku.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com