amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Oleśnickie szkoły w sieci

16.10.2017

wyświetleń: 432

Miasto Oleśnica połączyło szkoły podstawowe siecią światłowodową. Internauci się cieszą.....

11 października w ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta i firmy „OneFone”,  podsumowujące realizację porozumienia zawartego w marcu tego roku.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, obecnie na 30,5 tys.  placówek edukacyjnych w Polsce tylko ok. 5 tys. ma dostęp do szybkiego Internetu. Wiele szkół  dysponuje dzisiaj łączami o przepustowości 10 Mbps, inne nie posiadają dostępu do Internetu w ogóle.  W sytuacji, kiedy w szkole jednocześnie uruchamia się kilkanaście komputerów, prędkość 10, a nawet 20 Mbps, to stanowczo za mało.

Nowoczesne metody edukacyjne wymagają zatem Internetu dostarczanego przez łącza o dużej przepustowości. Wobec takiej konieczności miasto Oleśnica w porozumieniu z firmą „OneFone” zrealizowało ambitny plan połączenia szkół siecią światłowodową.

Wszystkie miejskie szkoły podstawowe, poza  Szkołą Podstawową nr 8 i budynkiem byłego Gimnazjum nr 2, uzyskały dostęp do szybkiego Internetu. SP8, ze względu na jej położenie, planuje się połączyć do światłowodu w przyszłym roku, zaś budynek byłego Gimnazjum nr 2 oczekuje na decyzję wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Obecnie trwają prace polegające na przełączaniu szkół z sieci radiowych na światłowodowe. Zadanie to realizowane jest przy współudziale firmy „Oxylion”.

Inwestycja połączenia szkół siecią światłowodową i realizacja projektu e-Oświata  to efekt kompleksowych wysiłków oleśnickiego samorządu, zmierzających do stworzenia  w naszym mieście właściwych dla XXI wieku standardów nauczania.  Dzięki temu najmłodsi internauci uczą się korzystać z sieci mądrze, twórczo i bezpiecznie. Nowoczesna infrastruktura w połączeniu z edukacją cyfrową dzieci to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.


autor: (OAI) , źródło: olesnica.plpowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com