toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Księdza Oko Urząd nie dofinansował

16.10.2017

wyświetleń: 679

"Hamulce puściły" - alarmuje rajca. Urząd Miasta dotuje konferencję o gender - twierdzi...

,,Czy Polsce grozi wojna kulturowa, polityczna poprawność a zadania Kościoła w ochronie wartości chrześcijańskich".  Konferencja pod takim tytułem odbyła się w Zamku Książąt Oleśnickich. Gośćmi specjalnymi byli ks. prof. dr hab. Dariusz Oko i poseł Jacek Świat (PiS)

"(...)Urząd Miasta Oleśnicy dofinansował wydarzenie, a na zdjęciach z wydarzenia w pierwszych rzędach można zobaczyć ludzi, którzy w 2014 roku współtworzyli RS RdO i którzy wówczas zobowiązywali się do nie epatowania ideologiami. Tym samym Burmistrz i jego radni zdają się podzielać kontrowersyjne i przesiąknięte nienawiścią do różnorodności poglądy księdza Oko" - napisał radny Damian Siedlecki. "Wszelkie hamulce puściły" - alarmuje rajca niezrzeszony, kiedyś szef klubu RdO.

Czy to prawda, że Urząd dofinansował konferencję?

"Urząd Miasta Oleśnicy nie dofinansował wydarzenia. Chyba że za takie uznać przekazanie Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej przewodnika po Oleśnicy dla prelegentów" - napisał do nas Michał Skrzypek, asystent burmistrza.

Dodajmy, że Kołaciński nie był na konferencji obecny. Zdzisława Jakimiec, jedna z jej organizatorek, poinformowała redakcję, że wsparł spotkanie, ze względu na obecność posła PiS-u, prywatnymi środkami.

AKTUALIZACJA

Po naszej publikacji radny tłumaczy na Fb, że to nie on był - jak z kolei napisał do naszej redakcji - "źródłem fałszywych informacji". Wyjaśnia, że nieprawdziwą informację o dofinansowaniu konferencji przez Urząd Miasta zaczerpnął z jednego z portali internetowych. "Nie życzę sobie również tego, by moje nazwisko pojawiało się w kontekście fejkniusów" - napisał do nas.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (17)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com