cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Stracą miliony przez oleśnickie wybory?!

03.10.2017

wyświetleń: 974

Partia może stracić 6,5 mln zł przez 120 zł źle przelanych przy okazji wyborów w Oleśnicy
 
Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe SLD za 2016 r. Partia może stracić niemal 6,5 mln zł. Dlaczego?
 
W całej sprawie chodzi o... 120 zł, które przelano przy okazji wyborów uzupełniających do Rady Miasta Oleśnicy 29 maja 2016 roku. Komitet wyborczy SLD przyjął i wydał pieniądze od osoby fizycznej już po dniu wyborów, co było naruszeniem ustawy o partiach politycznych i podstawą do zakwestionowania wielomilionowej subwencji dla całej partii. PKW tłumaczy, że odpowiedni przepis ustawy o partiach politycznych "ma charakter kategoryczny i nie pozostawia żadnego marginesu ocen".
 
- Będziemy odwoływać się do Sądu Najwyższego - zapowiada Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Uchwałę o odrzuceniu sprawozdania finansowego jej partii za 2016 r. (i inne uchwały o sprawozdaniach innych partii) PKW przyjęła wczoraj.
 
W wyborach uzupełniających w okregu nr 21 (mandat po Przemysławie Myszakowskim) kandydatem Sojuszu był Michał Karaś, przewodniczący powiatowych struktur partii. 
 
Co on na to ?
 
- Potwierdzam, taki jest stan faktyczny, jak możemy to wyczytać z prasowych doniesień - mówi olesnicy24.com Michał Karaś. - Czekamy na orzeczenie Sądu Najwyzszego, do którego SLD się odwołało. Kwota, którą możemy stracić, nie jest jednak nie do końca prawdziwa.
 
Skad wziął się błąd?
 
- Czysto ludzki bląd. Kwota wpłaty została źle zaksięgowana - tłumaczy szef powiatowego Sojuszu.
 

 


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Kołaciński burmistrzem Oleśnicy

Zapraszamy na wyborczy wieczór z naszym portalem. Wyniki? Za chwileczkę, już za momencik.....

Opozycja wygrała wybory w Oleśnicy

Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce i Syców - II tura. Potyrała rozgromił Dżugaja. Fryt ...

ReklamaKomentarze (9)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com