cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Atrakcyjni mężczyźni dbają także o paznokcie

03.10.2017

wyświetleń: 430

Dbanie o paznokcie nie jest ulubioną czynnością mężczyzn. Można powiedzie, że zabiegi w większości przypadków ograniczają się do ich obcinania. I to często, co ze smutkiem trzeba przyznać, zbyt rzadkiego obcinania.

Tymczasem kobiety naprawdę zwracają na to uwagę. Wiele z nich przyznaje, że nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny, kiedy ma zaniedbane dłonie. Widok brudnych, zbyt długich i zniszczonych paznokci może je skutecznie wystraszyć. Dlatego warto poświęcić kilkanaście minut tygodniowo, by zwiększyć szanse u płci pięknej.

Wbrew pozorom kobiety mają znacznie łatwiej nim my. Dysponują one arsenałem, który dla nas jest niedostępny. Lakiery, tipsy czy naklejki do paznokci to doskonałe sposoby na zamaskowanie niedoskonałości. My musimy sobie radzić inaczej. Na szczęście regularna i prosta pielęgnacja sprawia, że żadne ozdoby do paznokci nie będą potrzebne.


Jak pielęgnować paznokcie u rąk?

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne skracanie. Przyjmuje się, że paznokcie mężczyzn nie powinny wychodzić poza opuszek paznokcia. Do skracania paznokci u rąk najlepiej stosować specjalne nożyczki do paznokci. Dzięki temu zabiegi pielęgnacyjne będą łatwiejsze i bezpieczniejsze. A przede wszystkim całość zajmie zdecydowanie mniej czasu.

Sposób obcinania zależy od ich kształtu i indywidualnych upodobań. Dopuszczalne jest zarówno obcinanie „na okrągło” jak i na „kwadratowo”. Ważne jest przede wszystkim to, żeby nie były zbyt długie.


Jak pielęgnować paznokcie u nóg?

Nie zapominam o paznokciach u nóg. Fakt, że przez większość roku chowamy je w skarpetkach i zabudowanych butach nie stanowi wymówki. W końcu w pewnych sytuacjach chętnie pozbywamy się także tych części garderoby.

O paznokcie u stóp dbamy w trochę inny sposób. Są one zdecydowanie twardsze i dlatego do skracania powinniśmy stosować specjalne cążki do paznokci. Dzięki temu unikniemy ryzyka złamania lub rozdwojenia płytki paznokciowej.

Paznokcie u nóg należy obcinać „na kwadratowo”, bo zbytnie skracanie kantów może doprowadzić do ich wrastania. Specjaliści zalecają nawet, by porzucić obcinacze i stosować wyłącznie pilniki do paznokci. Ale nie jest to konieczne i wystarczy zachować ostrożność.

Porada: Wrastanie paznokci może się przydarzyć każdemu z nas. Nie jest to wprawdzie dolegliwość zagrażająca życiu i zdrowiu, ale powoduje duży dyskomfort. Pomoc znajdziemy u lekarza podologa. Skorzystanie z jego usług spowoduje, że problem zniknie zdecydowanie szybciej. Dlatego zdecydowanie warto korzystać z profesjonalnej pomocy.


Korzyści wynikające z pielęgnacji paznokci

Większa atrakcyjność to tylko jedna z korzyści wynikających z posiadania wypielęgnowanych paznokci. Posiadanie ładnych dłoni powoduje zwiększenie pewności siebie i lepsze samopoczucie.

Nie bez znaczenia jest także aspekt zdrowotny. Paznokcie krótkie i zadbane są mniej podatne na urazy. Dzięki pielęgnacji możemy unikną nieprzyjemnych dolegliwości związanych z ich łamaniem i rozdwajaniem.

Więcej produktów do pielęgnacji paznokci znajdziesz pod linkiem: https://kontigo.com.pl/akcesoria/akcesoria-pedicure-4.html.


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com