cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Wrzesień w kulturze

14.09.2017

wyświetleń: 541

Co we wrześniu w BiFK-u? Imprezy plenerowe, koncerty, wernisaże i projekcje filmowe.

 

KONCERT   
___________________________________________________________________________


Podczas weekendu 15 -17.09 obchodzić będziemy Dni Europy. W programie koncerty m.in. Piotra Rojka „Muzyka organowa Czech i Polski” – Bazylika Mniejsza, 15.09 godz. 19, wstęp wolny.

W sobotę 16.09, godz. 18 wspólny koncert Chrudimskiej Filharmonii Kameralnej pod kierownictwem Martina Profousa (Czechy) i orkiestry dziecięcej z Oleśnicy (PSM I St. W Oleśnicy). „Czesi grają Polskę, Polacy grają Czechy” – wstęp wolny, sala widowiskowa BiFK.

W niedzielę 17.09, godz. 11:30 koncert zespołu Oleśniczanie Młodzi Duchem – scena Rynek.

Zapraszamy także na kolejną odsłonę historii i muzyki dawnej Oleśnicy. Koncert z udziałem Agnieszki Ostapowicz odbędzie się 23 września o godz. 18 w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury. Program wieczoru przywołuje wielkie postacie ze świata XIX-wiecznego życia muzycznego – wirtuozów instrumentów i postacie wybitnych śpiewaków. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie sali widowiskowej BiFK.


WYSTAWA
_________________________________________________________________________
W piątek 15.09, godz.18 zapraszamy do Bramy Wrocławskiej na wernisaż „Fotografowie wojny” – fotografie z okresu I wojny światowej autorstwa wielkich czeskich fotografów – żołnierzy służących w armii austro-węgierskiej: Gustava Broža, Jana Myšički i Jendy Rajmana.

A w sobotę 16.09 o godz. 17:30 Wernisaż wystawy „Świat lalek teatralnych na pocztówkach” – wybór pocztówek z kolekcji Libora Štumpfa przedstawiająca historię teatrów lakowych w różnych kulturach – Sala widowiskowa.


KINO
___________________________________________________________________________
Oprócz tych wydarzeń zapraszamy w sobotę 30.09 do kina BiFK na nowości filmowe. Dla dzieci: Gru, Dru i Minionki,  a dla dorosłych widzów: premiera filmu Botoks.

Bilety można kupić poprzez system rezerwacji internetowej Kina OKO www.film.opole.pl lub w dniu projekcji.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Zdzichu Janiak z Budką na scenie

Znów gra na scenie przeboje, w których nagrywaniu na płyty kiedyś uczestniczył ...

Kościół rozśpiewany

Na wspomnienie świętej Cecylli odbyła się I Goszczańska Cecyliada. Zaśpiewało 50 uczniów ...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com