amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Konferencja z gadżetami

08.09.2017

wyświetleń: 885

Konferencja z gadżetami

fot. Zbigniew Nowak

Zabawa elektronicznymi gadżetami wciągnęła nawet dorosłych, nauczycieli i dyrektorów...

Wczoraj na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy odbyła się przygotowana przez PCEiK III Powiatowa Konferencja Inaugurująca Rok Szkolny. Zjawili się na niej nauczyciele, dyrektorzy szkół i pracownicy innych placówek związanych z edukacją.

Pierwszy wykład, zatytułowany „Nowoczesna edukacja”, wygłosił ekspert MEN Roman Lorens. Zwrócił uwagę na fakt, że obecny model kształcenia powstał w czasach rewolucji przemysłowej, toteż uczniów traktuje się jak partię towaru, wspólnie zapakowaną i oznaczoną numerem rocznika. Także używane metody kształcenia często są archaiczne.

Ten temat rozwinęli następni prelegenci, reprezentujący firmy tworzące pomoce dydaktyczne do nauki programowania. Zabawa  elektronicznymi gadżetami okazała się wciągająca nawet dla dorosłych, toteż był spory problem, aby przywołać ich do powrotu z przerwy....

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej już we wtorek.

FOTORELACJA


autor: (ZN)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Dwudziestka na parkiecie

Parkiet hali sportowej zamienił się w wielką salę balową. Tak zakończyło się 70-lecie ZSP  ...

Nie żyje dyrektorka szkoły

Tragiczna wiadomość: dyrektorka Szkoły Podstawowej we Wszechświętem Iwona Noworycka nie żyje! ...

ReklamaKomentarze (1)

  • Edmund Kaleciński | 2017-09-08 12:11:54

    Jeżeli tzw.ekspert MEN wygłasza takie oceny modelu kształcenia, jak tu czytam, to znaczy, że motywowany jest aktualnie-partyjną nowomową. Ja nigdy nie czułem się "partią towaru". I to ma być ekspert. Wprowadziliście dawno temu do szkół religię wbrew prawu. A religia, to wiesz ekspercie ile ma wieków ? To nie okres rewolucji przemysłowej! Mało tego jeszcze purpurat Glemp okłamał społeczeństwo, że będą nauczać za darmo. A co się dzieje ekspercie? Wolałbym, aby młodzi ludzie, zamiast gadżetami, zajmowali się wiedzą! Ekspert przyjechał sprzedawać gadżety?

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com