amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

600 komputerów dla szkół

08.09.2017

wyświetleń: 617

620 komputerów odebrały  szkoły podstawowe w Oleśnicy. A to jeszcze nie wszystko....

"Tego jeszcze w historii miejskiej oświaty samorządowej nie było: 620 komputerów odebrały  szkoły podstawowe, a to nie wszystko…" - informnuje oficjalna strona miasta.

Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt miedzy innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem - nawet po godzinach pracy szkoły.

W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade.

W najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe.

Koszt całego projektu to ponad 2,7 mln zł..

Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania.

Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez sekretarza miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych.


 


autor: (OAI) , źródło: olesnica.plpowrót ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (2)

  • Mad | 2017-09-09 00:24:40

    "Liberalizm, Europa, wszystko pięknie, ale najważniejsze są strategiczne interesy Francji" i stocznia we Francji ma być tymczasowo znacjonalizowana. Panie Edmundzie, Francja psuje stosunki z UE i jeszcze mówi to jawnie, to zbrodnia. Niemcy też wspierali swoje stocznie, które teraz przynoszą zyski. Tylko Tusk dokonał zbrodni na naszych stoczniach, żeby nie psuć dobrych stosunków z UE ;))

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • Edmund Kaleciński | 2017-09-08 11:51:30

    Psucie przez PiS - centralę stosunków z UE uważam za zbrodnię. Bo tu widzę przykład jak ważna jest współpraca w jej ramach. A szczególnie tu, "na dole".

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com