toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Jadą goście, jadą

31.08.2017

wyświetleń: 369

Nie tylko Bibliotekę zwiedzili goście z Nowej Zelandii, Malezji, Japonii, USA, Kanady, a także Niemiec

Oleśnica stała się ważnym punktem na mapie bibliotekarskiego świata. 25 sierpnia nasze miasto odwiedziło kilkunastu bibliotekarzy, którzy przez prawie tydzień uczestniczyli w Światowym Kongresie IFLA we Wrocławiu. Goście pochodzili m.in. z Nowej Zelandii, Malezji, Japonii, USA, Kanady czy Niemiec. Większość z nich na co dzień pracuje w bibliotekach publicznych. 
 
W ostatni dzień Kongresu zaplanowano fakultatywne wycieczki dla uczestników m.in. do Krakowa, Katowic, Bolesławca, Świdnicy, Wałbrzycha. Jedną z destynacji była również Oleśnica i Oława.
 
Pierwszym etapem było zwiedzenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Koronka” w Oławie. W Oleśnicy gości przywitali dyrektor Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy Anna Zasada oraz burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Bibliotekarze zwiedzili bibliotekę łańcuchową, Oleśnicki Dom Spotkań z Historią oraz Bramę Wrocławską.
 
Następnym punktem była Biblioteka przy ulicy Reja, gdzie przewidziano poczęstunek, prezentację dotyczącą działalności Biblioteki oraz wycieczkę po poszczególnych działach.
 

autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Starsza pani młoda wciąż

Wiekiem jest starszą damą - ma 65 lat. Ale duchem jest wciąż młoda. Obejrzyj naszą fotorelację......

Sesja z książkami

Oleśniccy bibliotekarze w oryginalny sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorski...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com