toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dowiedz się, jak nie wpaść w kłopoty finansowe

22.08.2017

wyświetleń: 518

Zdarza się, że nasz budżet domowy nie wygląda dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli....

Niejednokrotnie brakuje nam na różnego rodzaju wydatki. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, by starczyło nam na wszystko, czego potrzebujemy. W jaki sposób zarządzać swoimi pieniędzmi?


Prowadź bilans

Dobrze jest pamiętać o tym, jakie wpływy każdego miesiąca dostarczane są na nasze konto. Niby każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale należy liczyć się z ograniczeniami, które narzuca na nas otrzymywane wynagrodzenie. Wiadomo przecież, że nie jest dobrze żyć ponad stan. Można wtedy wpaść w niemałe kłopoty i przekonać się, czym jest spirala zadłużenia. Tymczasem rezygnowanie z tego, co jest dla nas zbędne, przynosi wiele korzyści, o których na ogół zapominamy. Wybierajmy zatem mądrze w zakresie tego, co jest nam faktycznie niezbędne na co dzień.


Pożyczaj rozsądnie

Wiadomo, że niektórych inwestycji nie można przeprowadzić bez wsparcia finansowego z zewnątrz. Dotyczy to zarówno dużych remontów, jak i ważnych inwestycji, które trzeba poczynić. Na szczęście do naszej dyspozycji mamy pożyczki online. Z ich pomocą możemy kupić wszystko to, na co w danej chwili brakuje nam pieniędzy. To ważne wtedy, gdy nabycie pewnych dóbr staje się naprawdę ważne i niezbędnie konieczne.


Poszukaj dodatkowej pracy

Niejednokrotnie jest tak, że dysponujemy nadwyżką wolnego czasu. Nie każdy myśli wówczas o tym, by te bezproduktywne godziny przeznaczyć na zarobienie gotówki na ponadnormatywne wydatki. Tymczasem na polskim rynku pracy wiele jest propozycji dla tych, którzy chcą dorobić. Można na przykład zdecydować się na zdalne wykonywanie różnych zleceń. Telepraca cały czas nabiera na znaczeniu, a wykonujący ją poszukiwani są przez pracodawców z różnych branży. Niejednokrotnie można odszukać również informacje o niewymagającej pracy fizycznej, która w skali miesiąca może przynieść dodatkowe środki w wysokości nawet kilkuset złotych.


Wszelkie należności reguluj w terminie

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szybko możemy zostać zaliczeni w poczet dłużników. Często wystarczy jedynie nie uregulować koniecznych opłat w wyznaczonym terminie. Dotyczy to zarówno spółdzielni mieszkaniowej, jak i zaciąganych zobowiązań. Szczególnie w przypadku tych drugich niezwykle ważna jest terminowość. Trzeba dopilnowywać tego, by odpowiednio wcześnie spłacać swoje zobowiązania. O tym, co nam grozi, gdy nie będziemy się do tego przykładać, napisano w tym artykule. Pokazuje on, z jakimi niedogodnościami musimy się wówczas zmierzyć. Dobrze zdać sobie z nich sprawę odpowiednio wcześnie.


Nie wierz podejrzanie dobrym ofertom

Reguła ta odnosi się niemal do każdej propozycji handlowej. Ma swoje zastosowanie przy zakupie używanego samochodu, mieszkania lub domu. Okazuje się bowiem, że najczęściej za atrakcyjną ceną kryje się coś, co może pokrzyżować idealny plan zakupowy. Dlatego właśnie dobrze jest sprawdzać numery VIN samochodów przeznaczonych na sprzedaż. W przypadku lokalu mieszkalnego najlepiej jest zlecić jego szczegółowe oględziny.

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com