cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Sąd Apelacyjny zadecydował!

10.08.2017

wyświetleń: 1994

Sądny dzień dla Oleśnicy. I dla polityków. Zwłaszcza dla Jana Bronsia i Michała Kołacińskiego

Ta sprawa trwa od maja 2012 roku i dotyczy sytuacji z roku 2010. Sąd Okręgowy we Wrocławiu na rzecz syndyka masy upadłości Tiwwal Sp. z o.o. zasądził kwotę 23.602.868 zł z odsetkami od początku postępowania, tj. od 18 maja 2012 r. do dnia zapłaty. To z odsetkami 36 - 38 mln zł. Dodatkowo zasądzono kwotę kosztów postępowania (14.912 zł) oraz nakazano zwrot wydatków i opłaty sądowej (108.685 zł).

Miasto odwołało się od tego wyroku. Apelację napisali prawnicy z krakowskiej kancelarii, której jednym z partnerów jest Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości.

Jutro rozpatrzy ją Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - wokanda na zdjęciu obok.

Co może zrobić sąd? To co, zawsze, czyli - 1. utrzymać wyrok w mocy, 2. zmienić wyrok i ogłosić go jako prawomocny, 3. nakazać rozpatrzenie sprawy raz jeszcze.

Wyrok jest niezwykle ważny dla miasta - utrzymanie nakazu zapłaty 38 mln zł to kolosalny problem dla miejskiego budżetu.

Ma też ogromny ciężar polityczny.

Porażka miasta to praktycznie wyeliminowanie Jana Bronsia z wyborczej walki o fotel burmistrza w roku 2018. To również wielki problem dla obecnego burmistrza, bo postawi pod znakiem zapytania inwestycyjne projekty w roku wyborczym.

AKTUALIZACJA  

O godzinie 10 rozpocznie się posiedzenie Sądu Apelacyjnego w procesie Tiwwala z miastem Oleśnica. Na sądowym korytarzu pojawiają się pierwsi dziennikarze. Są już też pełnomocnicy miasta z krakowskiej kancelarii. Napięcie powoli rośnie...

O godzinie 9.45 przyjechał burmistrz Michał Kołaciński.

Godzina 10.32. Z półgodzinnym opóźnieniem sprawa zostaje wywołana.

Dochodzi godzina 11 - i już wszystko jasne! A właściwie nic jasne dalej nie jest...

Sąd odroczył ogłoszenie wyroku do 23 sierpnia. Jedną ważną decyzję jednak podjął już dzisiaj - odrzucił wniosek miasta o połączenie tej sprawy z procesem wytoczonym Tiwwalowi właśnie przez miasto.

Szerzej o innych decyzjach Sądu - w Panoramie Oleśnickiej.


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Burmistrz idzie do sądu

Michał Kołaciński przygotował prywatny akt oskarżenia. Został on niedawno złożony w sądzie.... ...

Burmistrz wygrał proces

Michał Kołaciński ujawnił dzisiaj wyrok w sprawie z prywatnego aktu oskarżenia. Zaskoczenie?........

ReklamaKomentarze (11)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com