cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kołaciński: Szargają symbole

10.08.2017

wyświetleń: 544

Burmistrz napisał o skandalicznej reklamie Tigera. A miejski radny z zaskakującym komentarzem

"Nad tego typu reklamą nie można przejść do porządku-szarganie symboli szczególnie cennych dla Polaków powinno kosztować słono firmę Pana Michalczewskiego-to co możemy zrobić to bojkot produktu-wystarczy nie kupować gorąco proszę o udostępnianie" - napisał na Fb burmistrz Michał Kołaciński o skandalicznej reklamie Tigera. Patrz obrazek obok.

Wywołał tym gorącą dyskusję. Przeczytaj:

Krzysztof Balawejder:  To, niestety, nie pierwszy tak żenujący wygłup:(

Adam Podczaszyński To jest tak bezdennie głupie że aż nieprawdziwe... czy spece od reklamy, PR wyjechali na wakacje?

Przemek Szumiński Panie Michale, zreflektowali się. Przeprosili i wplacili pół miliona na fundacje wspierająca Powstańców. To tak na marginesie ;)

Michał Kołaciński: To nie załatwia sprawy, jak można tak gardzić własną historią?

Przemek Szumiński Odpowiedź jest prosta, nie powinno się. Bo, że można to już ww firma udowodniła.

Marcin Karczewicz: Jak pedofil zgwałci dziecko a później się zreflektuje i przeprosi. To też jest ok? To zbyt poważna sprawa, żeby przejść obojętnie.

Piotr Błaszczak Karczu Ty to masz zmysł do wynajdywania analogii...

Przemek Szumiński: Nigdzie nie napisałem, że sprawa jest załatwiona, precyzując - jestem od tego bardzo daleki. Komentarz o wykonanym przelewie to tylko dopełnienie poruszonego tematu przez Pana Michała.

Mariusz Czarnasiak: Panie burmistrzu, z całym szacunkiem do Pana ale czy tak samo wezwie albo wzywał do bojkotu spółki państwowej PGE za podobną reklamę? Czy miasto nie posiada umów z PGE ? Idąc dalej, czy bojkotując markę TIGER miasto wesprze podmioty sprzedające tego typu produkty i obniży podatki ? Bo z czegoś te podatki trzeba płacić.

Krzysztof Balawejder: Panie Mariuszu, przy całym szacunku dla Pana, jednak uznanie obu reklam za "podobne" jest dalece nieuprawnione.

Mariusz Czarnasiak Krzysztof Balawejder Ja widzę może nawet większy nie takt od reklamy TIGERa, wszystko zależy od tego jakimi kryteriami podchodzi sie do tych dwóch reklam. Uważam, ze nasi rodacy nie po to poświęcali swoje życie, przelewali krew, narażali sie na opinie o niecelowości powstania aby ponad 70 lat później jakiś prezes i jego firma promowali się na tak wielkiej tragedii.

Krzysztof Balawejder Zgoda-to niesmaczne. Ale jednak nie wulgarne, prostackie pokaznie faka

Mariusz Czarnasiak Nie napisałem, że pokazanie faka jest OK, jak napisał w innej wypowiedzi Artur Konieczny takiego wydarzenia nie powinno sie komercjalizować a ja spytałem sie tylko Pana burmistrza, czy w podobnej sytuacji napiętnowania jednej firmy czy tak samo zachowa sie do firmy Państwowej. Ja osobiście tak samo jestem zniesmaczony reklamą PGE i sądzę, że te osoby które zginęły w Powstaniu Warszawskim nie o takie coś walczyli.

Krzysztof Balawejder I tu sie zgadzamy. Dobrej nocy!

Michał Kołaciński; Chyba widzi Pan znaczącą różnicę, mimo ,że reklama PGE to absolutnie nie "moja bajka"

Artur Konieczny Mleko się wylało - mimo rekompensaty w postaci przekazania pieniędzy dla Powstańców pozostaje niesmak - powinno być to nauczką, że po prostu historii i symboli nie powinno się komercjalizować - ani w postaci kiji bejsbolowych z wizerunkiem Małego Powstańca, ani żartów z katastrofy smoleńskiej ani rocznicy Powstania Warszawskiego.

Marcin Druz Jedno jest pewne już nigdy nie napije się tego syfu o nazwie Tiger

Maciej Sycianko: Może być tak, że wpłata kasy to dalszy ciąg zaplanowanej kampanii. Macie tu pół bańki i sprawa załatwiona. No nie. Ja tego nie kupuję. I celebryta z kapelusza jeszcze wyskakuje.

Przemek Szumiński: Ten celebryta z kapelusza kolejny rok zajmuje się z wyłącznie własnej inicjatywy wsparciem fundacji na rzecz Powstańców. Nawet jeśli czerpie z tego jakieś korzyści (w co najszczerzej wątpię) to i tak przynosi to ciągle działanie na plus osób najważniejszych w tym zamieszaniu - Powstańców. Polecam zapoznać się z działaniami Filipa Chajzera i następnie może też zrobić coś dobrego w tym kierunku razem z nim czy na własną rękę ;)

Maciej Sycianko: Dlatego bym go wybrał. Pozdr.

Danuta Karczewicz: Nie rozumie jak mozna reklamowac Pamiec Ludzi ktorzy zgineli za Nasza Wolna Polske.Pieniadz tu niczego nie zmieni jak sie raz pokazalo Swoja twarz.Widac ze dla niektorych osob wzaniejsza jest Firma niz Ojczyzna.

Przemek Paprocki: Zarząd powinien potraktować tę reklamę jako sabotaż,...To strzał w kolano

Przemek Szumiński:  Udostępniając ten post chcąc nie chcąc reklama idzie dalej w świat.

Maciej Sycianko: O tym mówilem właśnie. Kampania trwa.

Mariusz Czarnasiak Reklama w TVP po głównym wydaniu wiadomości kosztuje około 6 tys zł, jeżeli by puszczać ja codziennie trwała by blisko 100 dni. Czy uważasz ze za ta kwotę nie była by to lepsza reklama i skuteczniejsza ?

Rafał Klimkiewicz Przed serialami 30sekund to , 70- 90 tyś

Tomasz Pryjma Ja tej "herbaty" nie pije :) szkoda zdrowia. Wszytkie te energetyki to jedno wielkie g....a to jeszcze to co odwalili to juz w ogóle po całości przesadzili.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (4)

 • dobra zmiana | 2017-08-10 16:36:50

  Pan Michał to przykład ze może wygrać dobro ze złem takim Jan Brzękręt

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • koń kowalski | 2017-08-10 14:14:13

  I jak tu nie kochać Kristofa K?

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-08-10 11:52:22

  Sądzę, że wiadomo jak krytycznie oceniam pracę pana Michała Kołacińskiego na stanowisku Burmistrz Miasta Oleśnicy, ale w tym temacie w zupełności się zgadzam. Przeprosili, wpłacili, ale poprzez czarny pijar rozgłos sobie zrobili. Przypuszczam, że decydując się na taki krok, zdawali sobie sprawę ze społecznej reakcji i całkiem możliwe, że właśnie o to im chodziło. Przecież spotęgowali rozgłos tego napoju. I całkiem możliwe, że te 500.000 jest kwotą, którą kalkulowali i przy całym efekcie marketingowym może się okazać, że ta kwota będzie drobiazgiem. Moim zdaniem prawnicy, reprezentujący Powstańców, powinni domagać się odszkodowania wielomilionowego.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • M@~ | 2017-08-10 10:40:24

  Będziecie tak przepisywać Facebooka? Ja wiem, że jest sezon ogórkowy, ale bez przesady...

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com