cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Boazeria angielska - praktyczna elegancja

07.08.2017

wyświetleń: 1072

Niezwykle elegancka i stylowa boazeria angielska nadaje wnętrzu niezwykłego charakteru.......

Zarówno w klasycznych i angielskich wnętrzach jak i w tych nowoczesnych, skandynawskich aranżacjach sprawdza się znakomicie. Prezentujemy zdjęcia z przykładowych aranżacji.

Budowa, wykończenie wnętrza, czy zwykły remont, zawsze pociągają za sobą szereg ważnych decyzji związanych z konkretnymi inwestycjami oraz estetycznymi rozwiązaniami. Podłogi i ściany to te elementy każdego pomieszczenia, o które warto zadbać w szczególny sposób. To one, ze względu na ich użytkowy charakter, są narażone na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwy wpływ szeregu czynników zewnętrznych (piasek, błoto, wodę itp.). Czy dom, czy mieszkanie, biuro, czy gabinet, metodą, która sprawdza się pokoleń, niezmiennie pozostaje nie tyle zwykła boazeria ścienna, co boazeria angielska.

Panele ścienne MDF, czyli boazeria angielska w praktyce

Boazeria angielska ma iście arystokratyczne korzenie. Niegdyś wykonana z drewna, stanowiła wyznacznik prestiżu i wysokiego statusu społecznego inwestora. Do dziś kojarzona jest z luksusem, lecz pozostaje w zasięgu ręki niemal każdego. Dawniej wymagała wyjątkowej pielęgnacji i ochrony, dziś stanowi doskonały sposób na zabezpieczenie ścian. Współczesna boazeria angielska wykonana jest nie z drewna, ale z funkcjonalnego materiału, jakim jest panel MDF (płyta pilśniowa o średniej gęstości). To praktyczne rozwiązanie, które łączy w sobie klasyczną estetykę boazerii angielskiej, z funkcjonalnością na lata.

Niezwykle istotnym i cenionym przez wielu użytkowników aspektem pozostaje pielęgnacja boazerii angielskiej. Codzienne utrzymanie czystości boazerii ogranicza się bowiem do prostego przetarcia wilgotną ścierką. Pięknie i praktycznie – czego chcieć więcej?


Biała Boazeria  - od salonu po kuchnię

Boazeria w kolorze białym nada każdemu wnętrzu wyjątkowego stylu i elegancji.
Poszerza wizualnie przestrzeń pomieszczenia, sprawia, że wygląda ono schludnie, czysto i zadbanie. Biała boazeria angielska, wykonana z odpornego na wilgoć panelu MDF świetnie sprawdzi się w każdej aranżacji. Tak, dosłownie w każdej! Jeśli obawiacie się o kwestie negatywnego wpływu wilgoci, zmiennej temperatury, czy obecności pary wodnej w takich pomieszczeniach jak kuchnia, czy łazienka, to Wasze obawy są absolutnie bezpodstawne. Biała boazeria angielska może gościć także tam! Co więcej - ochroni ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi już u samego jej dołu, wzdłuż podłogi. Wilgocioodporny MDF nie będzie się więc odkształcał, ani puchł.

Dla pełnej funkcjonalności, przy wyborze boazerii angielskiej warto przemyśleć jej wysokość. Zbyt niska może niedostatecznie zabezpieczyć ścianę przez urazami, czy zabrudzeniami. Zbyt wysoka zaś, może przytłoczyć, szczególnie małe wnętrza. Wyższa boazeria ścienna świetnie sprawdzi się w klatkach schodowych, w przedsionkach lub w przedpokojach. To tam najczęściej dotykamy ścian, na przykład podpierając się przy wchodzeniu na piętro lub podczas zakładania obuwia. W tych pomieszczeniach ustalmy więc wysokość boazerii powyżej zasięgu dłoni.


Boazeria angielska - elegancka i stylowa dekoracja ścienna

Biel zdecydowanie należy do tych kolorów, które wracają do łask. Biała boazeria angielska towarzyszy dziś nawet tak popularnemu stylowi skandynawskiemu, czy vintage. Warto też zauważyć, że biała boazeria angielska nie determinuje stylu wnętrza na lata. To jedna z częstych obaw Klientów. Górna część ściany daje pełną dowolność zmian, a tu każda tworzy niepowtarzalne połączenie z boazerią. Boazeria na biało stworzy zupełnie inny klimat, gdy połączymy ją z kolorami intensywnymi, pastelowymi, czy – jeszcze odważniej – z wzorzystymi tapetami.

Boazeria na biało jest rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie zarówno w domach, mieszkaniach, biurach, instytucjach publicznych, a także (jak już wspomnieliśmy) w klatkach schodowych. W tych ostatnich prezentuje się okazale i zwraca uwagę. Choć boazeria angielska jest wyjątkowo wytrzymała, to w pomieszczeniach szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne dołu ściany, warto rozważyć dodatkowy montaż listew przypodłogowych MDF. Razem z boazerią stworzą one wyjątkowo harmonijną całość.


Boazeria na ścianie wraca w nowej odsłonie

Boazeria na ścianie wcale nie musi być ponura! Biała boazeria angielska to nowa odsłona tego, co znali nasi dziadkowie. To także przełamanie naszych dotychczasowych nawyków związanych z aranżacją ścian. Nie są to już drewniane, chropowate deski, ale piękne, gładkie, białe panele. Biała boazeria angielska może w ciekawy sposób bądź przedłużać wizualnie podłogę, bądź stanowić wobec niej ciekawy kontrast. Świetnie komponuje się zarówno z drewnianą posadzką, jak i płytkami.

Czy boazeria angielska musi być biała? Oczywiście, że nie! Boazeria na ścianie ma być przede wszystkim funkcjonalna i cieszyć oko użytkowników. Choć biel, beże i odcienie szarości są najbardziej popularne, ze względu na ich uniwersalny charakter, to warto pamiętać, że istnieje także możliwość zakupu boazerii angielskiej wykończonej farbami podkładowymi. Tu możemy pozwolić sobie na dowolność kolorów, ponieważ na podkład można zastosować dowolną farbę ścienną. Hulaj dusza – ograniczeń nie ma!

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com