cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

OC w Oleśnicy nie takie drogie?

27.07.2017

wyświetleń: 399

Przeraża Cię składka na ubezpieczenie OC? Cóż, nic dziwnego, w końcu od 2016 r. znacznie wzrosła w skali całej Polski. Czy jednak jako mieszkaniec Oleśnicy masz się czym martwić, skoro w innych miastach OC jest o wiele droższe? Przyjrzyjmy się zatem cenom w Oleśnicy i porównajmy je z cenami w innych polskich miejscowościach.
 
 
Ceny OC w Oleśnicy
 
Jak wiesz, w celu wyliczenia składki ubezpieczeniowej towarzystwa posługują się najróżniejszymi kryteriami związanymi zarówno z właścicielem auta, jak i samym autem. Wysokość składki dla jednego kierowcy może wobec tego być niższa lub wyższa nawet o kilkaset procent od wyliczenia dla drugiego kierowcy. W związku z tym jakiekolwiek porównania cen OC obowiązujących w Polsce wymaga posługiwania się zawsze tymi samymi danymi kierowcy i samochodu.
 
Z myślą o niniejszych wyliczeniach wzięliśmy pod uwagę przykład kierowcy w wieku 35 lat, który posiada żonę i jedno dziecko, dysponuje maksymalnymi zniżkami ubezpieczeniowymi, wykupuje OC bez przerwy od 10 lat i posiada prawo jazdy dłużej niż 10 lat. Z kolei ubezpieczany samochód to model Opel Astra z benzynową jednostką napędową o pojemności 1600 cm3, który rocznie przejeżdża od 5000 do 7000 km, a jego łączny przebieg wynosi 200 000 km.
 
 
Oleśnica nie taka droga
 
Posługując się powyższymi danymi, można wyszukać OC przez internet na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Po ich wpisaniu do specjalnego formularza znajdujące się na stronie internetowej i wykonaniu kalkulacji okazuje się, że najtańsze OC w Oleśnicy wynosi 613 zł, drugie w kolejności kosztuje 649 zł, a trzecie – 709 zł. Mając na uwadze, że jeszcze 2 lata temu składki były o ponad 50% niższe, trudno mówić o atrakcyjnych cenach. Warto natomiast zadać sobie pytanie, jak się one prezentują na tle innych miast.
 
W celu porównania cen OC w Oleśnicy z kosztami obowiązkowego ubezpieczenia w innych miastach weźmy pod lupę dwie miejscowości – Wołomin, w którym żyje tyle samo ludzi, ile w Oleśnicy, oraz Wrocław, czyli dolnośląską metropolię i jedno z największych oraz najbogatszych miast w Polsce. Po wykonaniu kalkulacji wychodzi na to, że OC w Wołominie jest tylko nieco droższe niż w Oleśnicy, bo najtańsza polisa kosztuje tam 681 zł. W porównaniu z Wrocławiem, w którym ten sam kierowca za to samo ubezpieczenie dla tego samego samochodu płaci aż 849 zł, to jednak wciąż niewiele.
 
Jak widzisz, w skali kraju ceny OC w Oleśnicy wcale nie są wysokie. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie OC daje tylko podstawową ochronę, dlatego jeśli chcesz czuć się zabezpieczony jako kierowca, dodatkowo dokup ubezpieczenie autocasco.
 

, źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com