mazda

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Śląsk jednak nie dla sycowianina?!

14.07.2017

wyświetleń: 961

Sensacyjny zwrot akcji! Wszystko wskazuje na to, że proces sprzedaży Śląska zakończy się fiaskiem....

Przypomnijmy: Grzegroz Ślak urodził się w Ostrzeszowie, ale pochodzi z Sycowa, w którym ukończył miejscowe Technikum Mechaniczne. Kiedy był jego uczniem, był parą z Beatą Kempą, dzisiejszą posłanką PiS, szefową kancelarii premier Szydło. W Sycowie do dzisiaj mieszka jego siostra. W połowie lat 80. rozpoczął we Wrocłaiwu studia prawnicze. I został kibicem Śląska Wrocław. To był zespół, o którego sile stanowiła wówczas trójka pomocników - Ryszard Tarasiewicz, Waldemar Prusik, Andrzej Rudy oraz błyskotliwy napastnik Dariusz Marciniak. Grał w nim wówczas także pochodzący z Dobroszyc Waldemar Tęsiorowski.

Właśnie Ślak zostal wybrany w procesie prywtyzacyjnym piłkarskiego Ślaska. Miasto wystawiło na sprzedaż prawie 55 proc. piłkarskiej spółki. Ślak został wskazany przez władze Wrocławia jako ten, któremu większościowa pula akcji zostanie sprzedana. Transakcję zatwierdziła Rada Miejska Wrocławia.

Ale dzisiaj o godzinie 12 minął termin, w którym Grzegorz Ślak miał wpłacić na konto miasta 3 mln zł za 54,46 procent akcji Śląska. Pieniądze jednak nie wpłynęły...

Na godzinę 14 prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zwołał konferencję prasową. Najprawdopodobniej poinformuje na niej, że sprzedaż akcji Śląska Grzegorzowi Ślakowi zakończyła się niepowodzeniem...

MIasto od startującego w przetargu na akcje Śląska, który po wygraniu nie podpisze aktu notarialnego, może domagać się zapłaty kary w wysokości 30 mln zł.


autor: (OAI)powrót ›

Zobacz także

Galeria na pierwszy dzień wiosny

Ujawniamy kolejne firmy, które w Pogodnym Centrum otworzą swoje sklepy. Już za 4 miesiące ...

GM lada dzień? Czy jednak Volkswagen? [aktualizacj

Czy to General Motors wjedzie do Polski z informacją o nowej montowni. I czy do Oleśnicy? Pan...

ReklamaKomentarze (3)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com