amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Szkoła nie nijaka

15.02.2014

wyświetleń: 1401

Szkoła nie nijaka

fot. Andrzej P. Szachnowski

Szkoła nie nijaka

fot. Andrzej P. Szachnowski

Szkoła nie nijaka

fot. Andrzej P. Szachnowski

Szkoła nie nijaka

fot. Andrzej P. Szachnowski

Szkoła nie nijaka

fot. Andrzej P. Szachnowski

- Pani dyrektor nie chciała, by Gimnazjum Gminy Oleśnica było nijakie - podkreślił wójt ...

Do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK uroczyście dołączyło w piątek Gminazjum Gminy Oleśnica. Od zeszłego roku nosi ono imię Szarych Szeregów. – Dzięki wam, drodzy pedagodzy, wygrywamy dziś walkę o pamięć historyczną młodych Polaków – powiedział Krzysztof Sycianko, prezes zarządu Obwodu Oleśnica Światowego Związku Żołnierzy AK.

– Pani dyrektor nie chciała, by Gimnazjum Gminy Oleśnica było nijakie. Pragnęła, by wyróżniało się spośród innych szkół programem, zwłaszcza wychowawczym – podkreślił wójt Marcin Kasina. – W świecie chaosu wartości, relatywizmu moralnego, agresji i zagubienia młodzieży starała się stworzyć szkołę, która stałaby na twardych fundamentach – dodał. Mówił o Annie Klimkowskiej.

Gimnazjum dołączyło do Rodziny na podstawie porozumienia zawartego między jej czternastoma członkami (gimnazja i podstawówki) a dwoma patronami-założycielami – wicekuratorką oświaty Danutą Leśniewską i burmistrzem Oleśnicy Janem Bronsiem. Przewodniczącą Rodziny jest Dorota Rasała-Świtoń, dyrektorka Gimnazjum nr 2 im. AK w Oleśnicy.

Uroczystość przyjęcia Gimnazjum do Rodziny odbyła się w oleśnickiej sali widowiskowej. Oprócz gimnazjalistów i nauczycieli wzięli w niej udział licznie zaproszeni gości. Wśród nich znalazł się Ryszard Filipowicz, prezes zarządu Okręgu Dolny Śląsk Światowego Związku Żołnierzy AK.

Podczas uroczystości Rodzina i Instytut Pamięci Narodowej rozstrzygnęli swój konkurs dla uczniów na poradnik „AK i jej bohaterowie. Elementarz”. Laureaci odebrali nagrody. W części artystycznej gimnazjaliści przedstawili widowisko sceniczne poświęcone bohaterstwu młodzieży skupionej w Szarych Szeregach.

Więcej – na łamach „Panoramy Oleśnickiej”

Fotorelacja poniżej w galerii


 


autor: (szach)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Dwudziestka na parkiecie

Parkiet hali sportowej zamienił się w wielką salę balową. Tak zakończyło się 70-lecie ZSP  ...

Ogólniak na zjeździe

Około 500 osób pojawiło się na zjeździe I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy... ...

ReklamaKomentarze (2)

  • Oleśniczanin | 2014-02-16 10:58:46

    Być może uwaga poza tematem (ale chyba ważna): Panie Burmistrzu- ZAPINANIE MARYNARKI NA OSTATNI DOLNY GUZIK, TO OBCIACH WIĘKSZY JAK ZAKŁADANIE SKARPET DO SANDAŁÓW!!!!!!!!!!!!!!Kolejne Pana Burmistrza z taką wpadką!!!

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

  • tfu ! | 2014-02-15 15:53:02

    Jan Bronś jak widać lubuje się w różnych funkcjach gdzie nie trzeba nic robić, inni zrobią, a on zbiera oklaski. Wcale nie zasłużone tylko organizacyjne. Wtedy są kamery, hymny, podziękowania. Ostatnimi czasy widać, że jako przyboczna tego burmistrza dość często pokazuje się Wioletta Bilińska. Nawet w kościołach. Coś chce ugrać ... Ciągle zastanawiam się jaki związek z AK ma Sycianko ? Teraz jak Jan Bronś został oficjalnie przybocznym Władysława Ozimka (ten wręczył mu ostatnio watykański kwitek z patronem) to winien uczestniczyć w procesjach obok Władysława.

    zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com