cracovia

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Sycowianin kupuje Śląsk!

05.07.2017

wyświetleń: 5669

Sycowianin kupuje Śląsk!

fot. Akwawit-Polmos

Pochodzi z Sycowa. Jego dziewczyną w czasch szkolnych była Beata Kempa. To on kupi Śląsk Wrocław!
 
Urodził się w Ostrzeszowie, ale pochodzi z Sycowa, w którym ukończył miejscowe Technikum Mechaniczne.  Kiedy był jego uczniem, był parą z Beatą Kempą, dzisiejszą posłanką PiS, szefową kancelarii premier Szydło. W Sycowie do dzisiaj mieszka jego siostra.
 
W połowie lat 80. rozpoczął we Wrocłaiwu studia prawnicze. I został kibicem Śląska Wrocław. To był zespół, o którego sile stanowiła wówczas trójka pomocników - Ryszard Tarasiewicz, Waldemar Prusik, Andrzej Rudy oraz błyskotliwy napastnik Dariusz Marciniak. Gral w nim wówczas także pochodzący z Dobroszyc Waldemar Tęsiorowski.
 
Teraz Grzegorz Ślak złożył ofertę na kupno piłkarskiego Ślaska. Miasto wystawiło na sprzedaż prawie 55 proc. piłkarskiej spółki. I to on, spośród czwórki oferentów, został dzisiaj wskazany przez władze Wrocławia jako ten, któremu większościowa pula akcji zostanie sprzedana. Transakcję musi jeszcze zatwierdzić Rada Miejska Wrocławia.
  
Ślak to dzisiaj biznesmen, prowadzi działalność w przedsiębiorstwach: paliwowych, finansowych, w branży nowych technologii. Jest jednym z największych producentów alkoholi w tej części Europy i akcjonariuszem Wratislavii Biodiesel SA, Akwawitu-Polmosu SA, HGBS Finanse SA. Zarządza grupą kapitałową Bartimpex SA, należąca do spadkobierców milionera Aleksandra Gudzowatego. W minionym roku wszystkie jego firmy miały dwa miliardy przychodów i około stu milionów zysku.
 
Ślak deklaruje, że wyłoży na klub po 15 mln zł przez trzy lata. I doda 2 mln zł  na Akademię Piłkarską.
 
Jest także pasjonatem żużla. Był prezesem Rafinerii Trzebinia, sponsorował żużlową Unię Tarnów, przyjaźni się z Tomaszem Gollobem.
 

autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Para prezydencka na ślubie (ZDJĘCIA)

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama przyjechali do Sycowa na ślub córki Beaty Kempy.......

Zginął wspaniały sportowiec

Znakomity piłkarz, reprezentant Lotnika, Wiwy i Gawina, zginął dzisiaj w wypadku w Jonasie... ...

ReklamaKomentarze (7)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com