Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

7 rzeczy, na które warto wydać pieniądze

04.07.2017

wyświetleń: 682

Umiejętność odkładania pieniędzy to cnota. Ale są rzeczy, na których nie oszczędzajmy!

Umiejętność odkładania pieniędzy to prawdziwa cnota. Jednak są rzeczy, na których nie opłaca się oszczędzać oraz sytuacje, w których nie cena powinna być najważniejszym kryterium, ale jakość. Oto kilka z nich!1. Zdrowie

Wizyta u lekarza, badania, leki – takich zakupów się nie odkłada. Pamiętaj, wydatki na zdrowie to inwestycja! Lepiej zapobiegać, niż leczyć. I choć profilaktyka nie jest tania, to koszty związane z chorobami potrafią być o wiele, wiele wyższe!


2. Nauka

Nigdy nie przestawaj się uczyć. Zaplanuj w budżecie stałą kwotę na własny rozwój. Kurs języka, prawa jazdy czy nauka gry na instrumencie albo szkolenie zawodowe – wybierz coś, co ciebie interesuje lub co ci się przyda w pracy i w życiu. Warto! Podniesiesz swoje kwalifikacje, poznasz nowych ludzi, a jak dowodzą liczne badania naukowe, mózg, który się ciągle rozwija, pozostaje dłużej w lepszej formie.


3. Podróże

Można je sobie wyznaczyć jako cel oszczędzania. Odkrywanie świata to świetna okazja do rozwoju własnego, a niezapomniane wspomnienia to kapitał, który będzie procentować. Po latach zapomnisz o wielu rzeczach, a ich zakup uznasz za mało ważny: ubrania, ozdoby, buty. Co innego podróże – każdą z nich po latach docenisz jeszcze bardziej!


4. Łóżko

Szacuje się, że średnio jedną trzecią swojego życia spędzamy śpiąc. A od tego jak się wyśpimy dużo zależy: nasze samopoczucie, humor, a nawet zdrowie. Dlatego zadbaj o komfort swojego snu. Podstawa to dobry materac. Ale warto też zainwestować w inne elementy wyposażenia sypialni. Dobre rolety, stoliki i lampki nocne i wszystko to, co pozwala ci dobrze wypocząć przed spaniem i w jego trakcie.


5. Okulary

Nieważne, czy chodzi o te korekcyjne, czy przeciwsłoneczne. Ich jakość przekłada się na ostrość widzenia i zdrowie oczu. Chroń swój wzrok i wybieraj dobre soczewki od sprawdzonego optyka. Jeśli okulary mają chronić twój wzrok w czasie pracy przed komputerem lub za kierownicą, dopłać za antyrefleks. Jeśli chcesz chronić oczy przed słońcem, wybierz okulary z odpowiednim filtrem i polaryzacją.


6. Kultura

Książki, kino, teatr, muzyka – szeroko rozumiana kultura to dobra często niedoceniane, zwykle niematerialne, a niesamowicie wpływające na nastrój, zachowanie i rozwój człowieka. Samotnie czy w towarzystwie warto znaleźć nie tylko miejsce w budżecie, ale przede wszystkim czas, żeby poświęcić chwilę na odkrywanie świata przez kulturę.


7. Buty

Oczywiście, można kupować najtańsze obuwie w supermarkecie i zmieniać je kilka razy w sezonie. Ale warto jednak spróbować choć raz zainwestować w buty wyższej jakości i z lepszych materiałów. Komfort codziennego noszenia – ogromny! A często okazuje się, że takie buty służą kilka lat i nadal świetnie wyglądają.


Zwiększ swój budżet

Jeśli brakuje ci środków, żeby sfinansować jakiś zakup lub opłaty, pamiętaj, że istnieje coś takiego, jak pożyczka pozabankowa przez internet. To rozwiązanie, z którego warto skorzystać, kiedy wiesz, że w późniejszym terminie będziesz mieć wpływy. Taki nawet niewielki zastrzyk finansowy może pomóc w finalizacji zakupu, który jest wartościowy np. kiedy wymarzony kurs jest w promocyjnej cenie lub pojawia się inna okazja ograniczona czasowo.

 


autor: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com