amazon

Tematy

Miasta

Serwisy

Wiadomości

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Kto zostanie dyrektorką? [AKTUALIZACJA]

27.06.2017

wyświetleń: 1526

Kto zostanie dyrektorką? [AKTUALIZACJA]

fot. www.poniedzialek.pl/

Dwie kandydatki staną już jutro w szranki konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3.....

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sycowie powstaje w miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II. Jutro odbędzie się konkurs na dyrektora nowej placówki. Wystartują w nim dwie nauczycielki Gimnazjum: Bożena Miller, ucząca języka angielskiego, i Anna Nowicka, nauczycielka geografii.

***********************************************************************************************************

Przypomnijmy, że w marcu portal olesnica24.com ujawnił, że Zbigniew Filipiak zrezygnował z dyrektorowania Gimnazjum w Sycowie. 

Atmosfera w szkole zgęstniała po tym, jak z kolei Panorama Oleśnicka ujawniła incydent, do którego miało w niej dojść.
 
- Mam różne doświadczenia, jeśli chodzi o gimnazjum, do którego uczęszczał mój starszy syn. Kiedy zwracał się tam do nauczycielki, powiedziała mu, że jest kłamczuchem i kiedy on będzie w protestanckim piekle, a ona będzie w katolickim niebie, to mu nie pomoże - powiedziała Rafał Miller, pastor Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Sycowie. - Swoje młodsze dziecko chciałbym uchronić przed takimi pedagogami, takimi ludźmi. 
 
- Te słowa nauczycielki, jeśli to prawda, są absolutnie haniebne, natomiast zastanawiam się, dlaczego nie zostały one zgłoszone? – zareagował dyrektor Gimnazjum Zbigniew Filipiak.
 
Wypowiedż pastora była zaskakująca również dlatego, że do incydentu miało dojść... w poprzednim roku szkolnym. Dlaczego dopiero teraz zdecydował się go ujawnić? Czy dlatego, że w szkole ma miejsce ostry konflikt pomiędzy żoną pastora - Bożeną Miller, który uczy tam angielskiego, a dyrektorem?
 
U jego podłoża z kolei leży list, który do Kuratorium Oświaty miała napisać grupa rodziców. Pojawiły sie w nim zarzuty odnośnie pracy anglistki. A ona sam publicznie zarzuciła dyrektorowi Filipiakowi, że list powstal z inspiracji jego i grupy nauczycieli jej nieprzychylnych. Uważa ona, ze w szkole trwa na nią nagonka.
 
- U podłoża mojej rezygnacji leży pomówienie ze strony pani Bożeny Miller - powiedział Panoramie Zbigniew Filipiak.
 
Kolejny incydent miał mieć miejsce na szkolnym korytarzu. Pastor złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o naruszeniu nietykalności cielesnej jego żony - miała zostać potrącona na szkolnym korytarzy przez wicedyrektorkę szkoły. Ta zdecydowanie zaprzeczyła...

 

AKTUALIZACJA

Konkurs wygrała Anna Nowicka.


autor: (rpr)powrót ›

Zobacz także

Dwudziestka na parkiecie

Parkiet hali sportowej zamienił się w wielką salę balową. Tak zakończyło się 70-lecie ZSP  ...

Nie żyje dyrektorka szkoły

Tragiczna wiadomość: dyrektorka Szkoły Podstawowej we Wszechświętem Iwona Noworycka nie żyje! ...

ReklamaKomentarze (1)

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com