dni ocy

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dlaczego warto nosić paznokcie żelowe?

19.06.2017

wyświetleń: 996

Paznokcie żelowe, obok hybrydowych, stały się jednym z popularniejszych rodzajów manicure

Najczęściej wybierane są przez Panie, które wcześniej próbowały już paznokci hybrydowych, ale szukają również takiego manicure'u, który pozwoli im na przedłużenie paznokci i utwardzenie płytki paznokcia. Manicure żelowy idealnie się do tego nadaje i coraz częściej jest wybierany przez kobiety np. na różne okazje, kiedy nie nie mają one długich paznokci lub kiedy na co dzień nie mogą pozwolić sobie na zapuszczenie paznokci. Rozwiązaniem jest założenie paznokci żelowych. Dlaczego warto je nosić? Oto kilka zalet manicure'u żelowego.

Są bardzo trwałe

Paznokcie żelowe, bardziej niż lakier hybrydowy, są odporne na czynniki zewnętrzne, również na złamanie. Żel utwardza się bardzo szybko pod wpływem lampy UV, dając bardzo twardą powłokę, trzeba jedynie pamiętać o użyciu żelu do paznokci dobrej jakości jak np. żele UV do paznokci z Evonails. Dodatkowo żel często wzmacnia paznokieć przy wale paznokciowym, gdzie najczęściej się łamie, dzięki czemu jest lepiej chroniony i trwalszy. Aby paznokieć żelowy mógł być trwały kosmetyczka dopiero na warstwę przeźroczystego żelu nakłada lakier utwardzany w lampie UV, przez co powstaje nawet 4 warstwy, które chronią płytkę paznokcia i które są niezwykle odporne.

Estetycznie wyglądają

Paznokcie żelowe ładnie prezentują się na dłoniach, dzięki czemu nie musimy martwić się o wygląd naszych paznokci. Do wyboru, podobnie jak przy paznokciach hybrydowych, mamy wiele kolorów i ozdób na paznokcie, które nie różnią się zasadniczo niczym od ozdób dostępnych do manicure hybrydowego. Możemy paznokcie ozdobić cyrkoniami, brokatem, pyłkiem holograficznym, a nawet ręcznym rysunkiem za pomocą lakieru. Dowolność ozdób jest prawie nieograniczona, a nasze paznokcie mogą wyglądać jak małe dzieła sztuki.

Można dobrać do nich odpowiedni kształt

Paznokcie żelowe odznaczają się tym, że można dzięki nim kształtować naszą płytkę paznokcia, nadać jej ładną linię C, ale także wydłużyć nasze paznokcie. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają bardzo kruche i łamliwe paznokcie i chcą wydłużyć je. Żelowe paznokcie są polecane również tym osobom, które na co dzień muszą nosić bardzo krótkie paznokcie, a z powodu nadchodzącej uroczystości chcą, aby również ich dłonie prezentowały się nienagannie. Można bez większych przeszkód zdjąć takie paznokcie w momencie, kiedy trzeba wrócić do swoich obowiązków. Żel jest świetnym materiałem do kształtowania długości paznokci. Nawet z bardzo krótki paznokci można w sposób trwały stworzyć ładne, długie paznokcie. Można również wybrać ich kształt w zależności od naszych preferencji i kształtu dłoni – od bardzo ostrych stożków do kwadratowych kształtów, przypominających tipsy.

Dzięki żelowi łatwo jest wydłużyć paznokcie

Jak było napisane wcześniej za pomocą żelu jet bardzo łatwo przedłużyć paznokcie i sprawić, że nawet bardzo krótkie paznokcie będą miały ładny i długi kształt.

Jest wiele możliwości zdobienia paznokci żelowych

Możliwości zdobienia paznokci żelowych jest mnóstwo i wszystko zależy od umiejętności kosmetyczki. Stylistka może również doradzić nam najlepsze zdobienie dla naszych paznokci i dobrać je do naszej stylizacji, np. przy okazji ślubu, czy wesela.

Nie niszczą naturalnej płytki paznokci

W przeciwieństwie do tanich lakierów do paznokci, czy tipsów, paznokcie żelowe nie niszczą płytki paznokcia, która do zabiegu jest jedynie zatowiona. Na płytkę paznokcia nakładany jest podkład i żel, który ma za zadanie utwardzić płytkę i nadać jej kształt. Zdejmowanie paznokci żelowych jest proste. Nie używa się acetonu, który bardzo wysusza paznokcie, ale spiłowuje się wierzchnią warstwę żelu i lakieru, a płytka paznokciowa zostaje nietknięta.

Niski koszt wykonania

Paznokcie żelowe są obecnie w cenie odpowiadającej paznokciom hybrydowym ze zdobieniem. Chcąc zrobić sobie paznokcie żelowe musimy przygotować się na koszt około 50-80 zł. Nie jest to dużo, zważając na to że paznokcie żelowe będziemy zakładać dopiero za 4 tygodnie, kiedy będzie widoczny już odrost.

Łatwo je zdjąć bez uszczerbku na naturalnej płytce

Paznokcie żelowe nie niszczą naturalnej płytki, przez co są bezpieczne. Równie łatwo je zdjąć, a przy użyciu frezarki jest to wyjątkowo proste. Żel ściągnięty za pomocą pilnika, czy frezarki schodzi wraz z lakierem, a płytka naturalna pozostaje nienaruszona.

Utwardzają naturalną płytkę paznokcia

Paznokcie żelowe są również dobrym sposobem na wzmocnienie naturalnej płytki. Żel sprawia, że paznokcie są chronione od uszkodzeń, a jednocześnie sprawiają, że po zdjęciu żelu są twardsze.

Reasumując paznokcie żelowe są świetnym sposobem na estetyczny wygląd naszych dłoni. Taki manicure jest bardzo trwały, a jednocześnie jego cena nie odbiega znacząco od ceny manicure'u hybrydowego. Można nosić je na różne okazje, wyglądają naturalnie i ładnie stapiają się z naszą naturalną płytką, inaczej niż np. tipsy, które wyglądają mniej naturalnie i są trudniejsze do zdjęcia. Paznokcie żelowe są trwałe i wygodne. Długość płytki może być dobrana przez kosmetyczkę do naszych potrzeb, tak jak ilość i rodzaj zdobień. Paznokcie żelowe utwardzają naturalną płytkę i mogą być położone nawet na bardzo krótkie paznokcie. Są rekomendowane zwłaszcza dla tych Pań, które mają słabą naturalną płytkę paznokci i chcą wydłużyć swoje paznokcie, np. na specjalną okazję.


, źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com