toyota

Tematy

Miasta

Serwisy

Wideo

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Nowe szaty Oleśnicy

19.05.2017

wyświetleń: 1121

Nowe szaty Oleśnicy

Nowe szaty Oleśnicy

Nowe szaty Oleśnicy

fot. Krzysztof Dziedzic

W sali konferencyjnej BiFK zaprezentowano nowy system identyfikacji wizualnej Oleśnicy........
 
Samorządowcy, mieszkańcy, głównie ci, którzy wystąpiły w roli statystów w nowym filmie promującym miasto, spotkali się w sali konferencyjnej BiFK na konferencji promoującej nowe logo miasta (zdjęcie obok), elementy identyfikacji wizualnej oraz spot reklamowy. 
 
Autorem identyfikacji wizualnej jest Michał Ruchel z Oleśnicy. Pracę wykonał bezpłatnie.

"Zbliżającym się od strony Wrocławia podróżnym ukazuje się powoli widok unikalnej panoramy. Strzeliste wieże zamku, kościołów i ratusza określają niepowtarzalny charakter Oleśnicy, której początki sięgają prawdopodobnie XII wieku" - tak zaczyna się tekst promujący film.

Zobacz....

 

 

A dalej czytamy:

"Oleśnica jest pięknym i historycznym miastem o książęcej przeszłości, położonym w województwie dolnośląskim ok. 30 km na północny wschód od Wrocławia. Jest stolicą powiatu, zajmuje niecałe 21 km kw., zamieszkuje ją ok. 37.000 osób. Dynamiczny rozwój spowodował, że dzisiaj Oleśnica jest nowoczesnym, europejskim ośrodkiem z wszystkimi udogodnieniami dla inwestorów oraz ludzi, którzy chcieliby w nim zamieszkać.

Jednym z niepodważalnych atutów jest doskonałe położenie Oleśnicy. Przebiega przez nią trasa S8, łącząca m.in. Wrocław z Warszawą. Trasą tą w ciągu ok. 20 minut można bezpiecznie dotrzeć do międzynarodowego portu lotniczego we Wrocławiu. 
 
Warto zobaczyć zamek oleśnicki – jeden z największych i najlepiej zachowanych zamków na Dolnym Śląsku, bazylikę pw. Św. Jana Ewangelisty - kryjącą w sobie skarby w postaci niepowtarzalnej ambony z początku XVII w. czy unikatowej biblioteki łańcuchowej, Rynek i starówkę z historyczną zabudową. 
 
W mieście organizowane są imprezy o znaczeniu międzynarodowym i ogólnokrajowym, w tym Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny (OFCA), Dni Europy, Oleśnicki Festiwal Jazzowy, Oleśnica Rock Festival czy hiphopowa Agrafka.
 
Oleśnica to nie tylko znakomite pamiątki historii i bogactwo przedsięwzięć kulturalnych, ale również bardzo rozbudowana oferta rekreacyjna i wypoczynkowa. Parki, kilometry ścieżek biegowych, rowerowych i rolkarskich, stawy z ofertą wynajmu łódek czy kajaków, a przede wszystkim Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny ATOL są magnesem dla turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości. W Atolu można skorzystać z krytej i plenerowej pływalni, grot solnych, saunariów, kortów do tenisa i squasha, ścianek wspinaczkowych czy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego z pełnym wyposażeniem, jak również z hali sportowej, sal konferencyjnych i zaplecza odnowy biologicznej. 
 
W Oleśnicy można znaleźć chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku, skorzystać z szerokiej oferty wypoczynkowej, sportowej i kulturalnej, a jednocześnie zrealizować swoje życiowe plany.

Zapraszamy!"

FOTORELACJA Z PREZENTACJI


autor: (OAI)powrót ›

Galeria zobacz całą galerię ›

Zobacz także

Nowej władzy manifest wiary

Infułat Władysław Ozimek powiedział: Władza jest od Boga, dana przez wybór ludzi..... ...

Nowy wiceburmistrz czy skarbnik?

Jakie zmiany personalne szykują się w Urzędzie Miasta Oleśnica i - szerzej - w całym samorządzie?...

ReklamaKomentarze (11)

 • marek | 2017-05-21 19:35:09

  Logo i cały system identyfikacji jest na poziomie przekraczającym znacznie takie systemy w innych miastach. Muzykę i zawartość filmiku można dopracować - bo jest to dodatek.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • koń kowalski | 2017-05-19 22:56:07

  Analitycznie oceniając spot, brakuje tam naszego Covalskiego z krzyżem i różańcem!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-05-19 22:25:08

  Logo zajebiste!!!!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • iiia | 2017-05-19 16:30:47

  I wiochę też czuć.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-05-19 16:08:42

  Zapachniało Cepelią.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Nina | 2017-05-19 12:56:51

  Zgadza się Oleśnica to nie tylko Ofca.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • obiektywny | 2017-05-19 11:58:03

  Zgadzam się wyjątkowo z Krzysztofem Kowalskim.Wszystko fajnie, jednak można wysnuć błędny wniosek że w Oleśnicy wszystko inne zdominował jeden , jedyny event pod nazwą OFCA.Impreza jest o.k. ale są też inne ciekawe inicjatywy.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • estetyk | 2017-05-19 10:35:38

  dobra robota!

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • | 2017-05-19 09:54:23

  LOgo i znaczek świetne film troche słabszy

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Alicja | 2017-05-19 08:28:30

  Świetny fil, brawo Oleśnica fajna jest !

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

 • Krzysztof A Kowalski | 2017-05-19 08:07:21

  Analitycznie oceniając spot filmowy: akcent dominujący to - wieże, dachy i wrażenie wyludnienia - ujęcie bieżni lekkoatletycznej i pustego stadionu oraz dwójki biegnących (bez wyraźnych akcentów Oleśnicy, a powinni mieć koszulki z takim nadrukiem, z jakim zaprezentował się burmistrz) - nie pokazuje wyjątkowości miejsca, a symbolika (któż nad nią się zastanawia) może jest - jeżeli stadion, to start 8 zawodników, w tle radośni kibice, a na płycie trenujący piłkarze; pływalnia - ponownie pustka i jeden pływak - też nic wyjątkowego (pokazuje, że w Oleśnicy mieszkańcy tym się nie interesują?) - a dlaczego nie ujęcia z aqua-aerobiku i wypełnionego basenu w trakcie mitingu pływackiego oraz błysk zdobytych medali? Bo basen ma niemalże każda miejscowość. A jak hala sportowa, to dlaczego nie dynamiczne akcje koszykarzy, judoków? To pokazałoby aktywność ruchową mieszkańców i wywołało refleksję inwestorów: "coś dla moich dzieci i dla mnie". Mały robot przemysłowy i dach jednej firmy - nic szczególnego. Tego wszędzie pełno. Tak, gdyby obok pokazano plac budowy kolejnej hali (a taka jest) - to byłby sygnał, że inwestują kolejni. A robot przemysłowy powinien być w otoczeniu uczniów. Żonglujący piłką - jaki ma napis na koszulce? Dlaczego nie jest to napis odnoszący się do Oleśnicy? Migawki z koncertów - pokazują, że przyjeżdżają muzycy do Oleśnicy. Też nic nowego. Ale dlaczego nie pokazano naszych, oleśnickich wirtuozów. No i nie było błysku oleśnickich grafików, rzeźbiarzy, malarzy. To pokazałoby miasto ludzi twórczych. Szanuję twórców OFCA, ale Oleśnica, to coś więcej, a tu zbyt długi akcent tak samo, jak i na książki. Domyślam się dlaczego. Cały ten spot nie p[okazuje wyjątkowości Oleśnicy i jej mieszkańców, nie ma przekazu, że tu są ludzie kreatywni, twórczy, wykształceni, że przyjemnie się tu mieszka, że oferta jest godna uwagi. No, chyba, że adresowany jest ten spot do wysublimowanej grupy odbiorców.

  zgłoś naruszenie regulaminu ›

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com