mediaexpert maj

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Dlaczego warto studiować w Holandii?

15.05.2017

wyświetleń: 449

Myślisz o studiach za granicą? Weź pod uwagę Holandię! Ten kraj kusi studentów z zagranicy prestiżowymi uczelniami, niskim czesnym i bogatą ofertą kierunków nauczanych po angielsku. Holandia słynie też ze swojej otwartości na inne kultury, dzięki czemu jest wręcz wymarzonym krajem do studiowania!

Holenderskie uczelnie cieszą się dużym prestiżem i przyciągają tysiące studentów z całego świata – szacuje się, że w Holandii studiuje ok 80 tysięcy studentów z zagranicy, w tym także z Polski. Wśród holenderskich szkół wyższych wyróżniane są dwa rodzaje uczelni: uniwersytety badawcze (universiteit), które kładą większy nacisk na wiedzę czysto akademicką i stosują bardziej tradycyjne metody nauczania, oraz uniwersytety nauk stosowanych (hogeschool), których głównym celem jest przygotowanie studentów do wymagań rynku pracy – zajęcia na tego typu uczelniach są więc zawsze bardzo praktyczne i nastawione na rozwijanie przydatnych umiejętności, a program studiów obejmuje roczny staż. Oba typy uczelni nadają równorzędne tytuły licencjackie i magisterskie.

Chociaż urzędowym językiem w Holandii jest niderlandzki, wcale nie musisz go znać, żeby studiować!  Holenderskie uniwersytety jako pierwsze w krajach nieanglojęzycznych wprowadziły do swojej oferty kierunki nauczane po angielsku, i dzisiaj oferuje większy wybór takich programów niż jakikolwiek inny kraj w kontynentalnej Europie. Znajomość angielskiego wystarczy też do załatwiania codziennych spraw. Ok. 90% Holendrów zna angielski, więc bez znajomości niderlandzkiego można bez problemu zrobić zakupy, załatwić sprawę w urzędzie, a nawet podjąć pracę!

Podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, także w Holandii studia wyższe są płatne. Czesne jest jednak stosunkowo niskie – w roku akademickim 2017/18 opłaty za rok studiowania zostały ustalone na 2006€ rocznie. Studenci, którzy podejmą w Holandii pracę part-time mogą też liczyć na pomoc finansową od holenderskiego rządu: dostępne są pożyczki pokrywające nie tylko czesne, ale także koszty utrzymania. Szczegółowe warunki otrzymania pożyczki, oraz więcej informacji o kwestiach finansowych związanych ze studiami w Holandii znajdziesz na stronie Studiuj w Anglii. Pożyczki studenckie są udzielane na bardzo korzystnych warunkach: ich spłata rozpoczyna się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów, a miesięczna rata zależy od dochodu, i stanowi zaledwie 4% od zarobków przekraczających płacę minimalną.

Wymagania stawiane kandydatom na holenderskie uczelnie nie są zbyt wygórowane. Wszystkie uczelnie oczekują świadectwa maturalnego i świadectwa ukończenia szkoły średniej, ale o wiele większą wagę przykładają do motywacji i pasji kandydatów niż do ich ocen i wyników egzaminów. Aby studiować po angielsku, należy także udokumentować znajomość tego języka. Najpopularniejszym dokumentem uznawanym przez wszystkie uczelnie jest certyfikat IELTS, ale alternatywnie można zdawać także TOEFL lub CAE.

Na studia w Holandii, a także w Anglii i Walii możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!


, źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com