mazda

Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Najlepsze ubezpieczenie domu? Bez wychodzenia!

11.05.2017

wyświetleń: 429

Zauważalny na co dzień postęp technologiczny sprawia, że coraz więcej towarów i usług dostępnych jest w trybie sprzedaży online. To oznacza, że zamówienie z domowego zacisza ulubionej pary butów, komody na wymiar czy ubezpieczenia jest tańsze. W wielu przypadkach produkt można po zakupie zwrócić, a przed zakupem porównać.

Ubezpieczenia, podobnie jak polisy bankowe czy pożyczki gotówkowe, to usługi, które stosunkowo niedawno pojawiły się w sieci. Jeszcze krótszy epizod dotyczy tematycznych porównywarek produktów z określonego segmentu, np. polis mieszkaniowych. Korzystając z takiego narzędzia konsument najpierw przegląda oferty dopasowane według samodzielnie ustawionych kryteriów, a następnie wybiera tę ofertę, która jego zdaniem przedstawia się najkorzystniej.


Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym

Wszystkie rodzaje ubezpieczeń sprowadzają się do jednego celu – wypłaty odszkodowania w razie zdarzenia. Bez względu na to, czy jest to stłuczka na skrzyżowaniu, wypadek narciarza, zalanie mieszkania albo pobyt w szpitalu – ubezpieczony ma prawo domagać się zadośćuczynienia, o ile oczywiście jego przypadek znajduje się w zakresie polisy.

Większość polis to produkty gotowe. Tym samym ich zakup jest możliwy bez spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Tu wiele też zależy od przedmiotu ubezpieczenia. Jeśli chronione ma być kosztowne mienie w postaci antyków czy innych wartościowych przedmiotów, wówczas przedstawiciel danego towarzystwa ubezpieczeniowego będzie chciał się spotkać i dokonać spisu inwentarza.

Stałym wyjątkiem jest za to ubezpieczenie na życie. Złożoność oferty sprawia, że spotkanie z doradcą będzie konieczne, chyba że ubezpieczony przystąpi do polisy grupowej w swoim zakładzie pracy. Takie spotkanie nie musi jednak odbywać się w placówce ubezpieczyciela, ale bezpośrednio u osoby zainteresowanej kupnem polisy.


Jak kupić polisę na życie przez internet?

To właśnie wygoda i łatwość zakupu sprawia, że coraz więcej konsumentów przekonuje się do zakupów w sieci. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń nieruchomości. Potencjalny klient może sprawdzić najlepsze ubezpieczenie domu z porównywarką strzezdom.pl, gdzie znajdzie porównywalne ceny tej same polisy w różnych Towarzystwach.

Sam proces zakupu jest niezwykle uproszczony i zajmie kilka minut. Wystarczy tylko określić podstawowe parametry przyszłej polisy. W przypadku ubezpieczenia domu będzie to m.in.:
- powierzchnia użytkowa,
- rok budowy,
- tytuł prawny,
- wartość nieruchomości.

Po wyborze właściwej dla ubezpieczonego polisy, otrzyma on na adres e-mail dokument razem z numerem konta, na jaki należy wpłacić składkę. W ubezpieczeniach nieruchomości taka opłata jest zazwyczaj dokonywana jednorazowo na 12 miesięcy ochrony z góry.

Opłacenie składki oznacza, że już od następnego dnia polisa zaczyna działać. Chyba że ubezpieczony zdecydował się na start polisy od wyznaczonego w umowie dnia.


Kalkulator ubezpieczeniowy – to łatwe!

Nie wiesz jak działa nowoczesne narzędzie, które pozwala nabyć ubezpieczenie bez wychodzenia z domu? Sprawdź możliwości kalkulatora i koszt ubezpieczenia mieszkania na strzezdom.pl. Narzędzie jest połączone z systemami firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu dostaniesz jako klient rzetelne i oficjalne informacje na temat szczegółów polisy.

Jako klient możesz także dopasować polisę do swoich potrzeb wybierając zarówno podstawowy wariant ochrony, jak i rozszerzenia w postaci OC w życiu prywatnym, assistance, powodzi czy kradzieży z włamaniem.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wrócić do zapisanych ustawień na kalkulatorze i zmienić ustawienia poszczególnych opcji. To o tyle korzystne, że kupiona polisa będzie jeszcze bardziej dostosowana do indywidualnych potrzeb i pozwoli uniknąć niepotrzebnych sporów w procesie ubiegania się o należne odszkodowanie.


, źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com