Tematy

Miasta

Serwisy

Sport i rekreacja

Dodaj komentarz | Wyślij zdjęcie lub film | Wydrukuj

Jaki laptop dla firmy

11.05.2017

wyświetleń: 506

Mobilność i funkcjonalność notebooków sprawia, że coraz częściej są wybierane przez osoby prowadzące własne firmy. Wiele osób korzysta również z laptopów podczas podróży służbowych, a to oznacza, że laptop dla firmy powinien być niezawodny i wytrzymały. Odpowiedni komfort pracy jest również wymagany, jeśli chcemy, aby nasi pracownicy pracowali w pełni efektywnie.

To, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu, to cel, do którego głównie laptop będzie wykorzystywany. Kiedy planujemy wielokrotnie wyjeżdżać, warto postawić na solidną obudowę i dobrą jakość wykonania. Laptopy mobilne są zwykle cieńsze i lżejsze. W przypadku pracy przede wszystkim biurowej kluczową rolę odegra pojemność dysku i procesor. Nie musi to być szybki dysk SSD, wystarczy mniej odporny na uszkodzenia, pojemny dysk HDD. Ważne, żeby postawić na wysoką jakość laptopa, która uchroni nas od konieczności serwisowania sprzętu.

Wysoka rozdzielczość i dobra karta graficzna przydadzą się dla wszystkich tych, którzy przygotowują prezentacje, materiały dla klientów czy też materiały promocyjne. Dzięki temu obraz będzie wyrazisty, a kolory naturalne.

Model, który z powodzeniem poradzi sobie z działaniami firmowymi, jest laptop Lenovo ThinkPad L570 dostępny w różnych konfiguracjach. W swojej podstawowej wersji ma matrycę 15-calową. Dzięki temu wzrok nie będzie się męczył przy pracy na zbyt małej powierzchni roboczej, nawet po kilku godzinach pracy. Ważny aspekt stanowi też czas pracy na baterii. W tych modelach może wynosić ona nawet 11 godzin. Jeśli zamierzamy często wyjeżdżać, wówczas ten 2kg-owy laptop nie sprawi kłopotu przy pakowaniu.

Każda firma musi zapewnić sobie wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie plików. W modelach Lenovo ThinkPad L570 oferowane są dyski HD i SSD do 128 GB. Taka pojemność wystarczy, by przechowywać ważne pliki. Dobra karta graficzna to z kolei mus, kiedy zależy nam na przygotowywaniu prezentacji czy też materiałów promocyjnych. W Lenovo ThinkPad L570 znajdziemy procesor siódmej generacji Intel Core oraz karty graficzne Intel HD Graphics i AMD Radeon R5 M430 (w zależności od modelu).

Pamiętając o wymaganiach, które stoją przed laptopem dla firmy, warto pomyśleć o laptopie niedużym i niezbyt ciężkim. Laptop HP Omen 15 jest pod tym względem podobny do poprzednika. Ma matrycę 15-calową i waży 2,2 kg. Nie zajmuje wiele miejsca w walizce. W tym modelu znajdziemy procesor Intel Core i7- 6700HQ i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 965M. Należy on do grupy laptopów kierowany do okazyjnych graczy, dlatego możemy liczyć na nieco wydajniejszy układ graficzny.

Przewożenie laptopa jest niejednokrotnie koniecznością kiedy prowadzimy firmę. Solidne wykonanie notebooka to element, o którym nie wolno zapomnieć. Co więcej, matowy ekran jest tym, czego potrzebujemy, kiedy zamierzamy pracować w nasłonecznionych miejscach, co przekłada się na wyższy komfort pracy. Co prawda, ekran został osadzony na stabilnych zawiasach, to jednak wykończenie jest z plastiku. Powoduje to, że model traci biznesowy design i jest nieco mniej bezpieczny niż wcześniej wspomniany model. Czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora jest czynnikiem, na który również powinniśmy zwrócić uwagę.

Wybierając laptopa dla firmy, nie można zapomnieć o tym, aby był to godnej zaufania marki. Dzięki niemu prezentacje oraz codzienna praca biurowa nie będą stanowiły najmniejszego problemu.

 


, źródło: tekst sponsorowanypowrót ›

Zobacz także

Top 5 wskazówek co do day tradingu

W świecie biznesu często mawia się, że ilu jest inwestorów na rynku, tyle też jest strateg...

Okresowy przegląd domu jednorodzinnego

Bezpieczny i zadbany dom to dom, który należy poddawać okresowym przeglądom. Za brak przeg...

ReklamaKomentarze

Pozostaw pole puste:

Treść

Imię nazwisko / nick


Redakcja zastrzega sobie prawo zmian, skrótów bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające jej prawa lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego.

Copyright © 2013 olesnica24.com